Już jutro I Debata kandydatów na Burmistrza Piwnicznej-Zdroju. 13.10.2018 r. godz. 18:00 MGOK w Piwnicznej-Zdroju

Już w sobotę  w Piwnicznej wielkie święto demokracji lokalnej – pierwsza debata kandydatów na Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Wezmą w niej udział dwaj  pretendenci do fotela burmistrza:  Danuta Lelito i Zbigniew Janeczek. Pozostali dwaj kandydaci nie obdarzyli zaufaniem niezależnej od komitetów wyborczych społecznej inicjatywy  i odmówili udziału,  przesyłając do organizatorów debaty wspólne pismo (Maria Kulig i Dariusz Chorużyk ).

Debata odbędzie się Domu Kultury (MGOK)  w Piwnicznej-Zdroju  13 października o godz. 18.00 i będzie transmitowana on-line przez portal  www.piwniczna.info.

Poprowadzi ją uznany dziennikarz Jerzy Jurecki, właściciel Tygodnika Podhalańskiego, który już wielokrotnie występował w tej roli na Podhalu.

Debata nie jest dla kandydatów, ale dla nas mieszkańców gminy. Bo to od nas zależy kto będzie zarządzał naszym wspólnym dobrem jakim jest Miasto i Gmina Piwniczna – Zdrój.  Niech nasz wybór będzie wyborem świadomym większego dobra a nie mniejszego zła.  Dlatego serdecznie zapraszamy do czynnego udziału – powiedziała Monika Florek jedna z inicjatorem wydarzenia.

Program debaty przewiduje czas na pytania obecnych na spotkaniu mieszkańców. Istnieje również możliwość wcześniejszego przesłania pytań  na adres goralekarpat@interia.pl.

Organizatorem debaty jest grupa mieszkańców, która na co dzień aktywnie uczestniczy w życiu gminy. Pomysł jej organizacji zrodził się w trakcie wielu rozmów o kandydatach do fotela burmistrza, których dość trudno jest poznać czytając programy czy też uczestnicząc w spotkania organizowanych przez komitety. Stąd pomysł aby wykorzystać powszechne w demokratycznym społeczeństwie narzędzie jakim jest debata.

Organizatorzy bardzo liczą na to, że na debatę licznie przyjdą mieszkańcy gminy, a to co usłyszą pomoże im w podjęciu decyzji o wyborze dobrego burmistrza na najbliższe 5 lat.

Patronem medialnym debaty jest portal Piwniczna.info oraz Tygodnik Podhalański.

źródło i fot.: Inicjatorzy debaty [UL]

Related posts

Leave a Comment