Wiadomości z Miasta i Gminy Piwniczna-ZDRÓJ

Jak czytamy na początku, program jest opracowany „w oparciu o własną (!) diagnozę sytuacji miasta…” Tak sam mówi Putin: to jego sokoli wzrok, nie radnych, urzędników i aktywnych mieszkańców jest źródłem mądrości. Janeczek zapewne też pływa w przerębli, karmi wilki, skacze na spadochronie – albo i bez.

W drugim akapicie pisze Janeczek, że zmniejszył zadłużenie Gminy o 9,5 procenta. Cóż, zmniejszył, bo nie inwestował. Nie jest to zaleta, lecz tracenie czasu – i to wtedy, gdy pieniądze były do wzięcia.

Pisze Janeczek: „przy obecnym budżecie… realizacja jakiegokolwiek celu będzie utrudniona. Ale mamy w tym doświadczenie.” Wiemy, że Janeczek ma duże doświadczenie, może zbyt duże, z poprzedniego wieku i z czasów propagandy sukcesu. Potrafi nam utrudnić niejedno… przy obecnym budżecie… który sam przecież tworzy…

Pisze On dalej: „będziecie mieć Państwo realny i bieżący wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście. Przeprowadzę weryfikację stanowisk pracy … w oparciu o doświadczenie obecnej kadencji.” Cóż, sam bym głosował na Janeczka, gdyby mu wystarczyły minione cztery lata, by owe dwa hasła zrealizować. Tymczasem: nie powołano roboczej grupy lokalnych inwestorów, nie rozmawiano poważnie z grupą przedsiębiorców transportowych, nie odwołano się skutecznie do potrzeb młodego pokolenia, nie ma doradczej grupy seniorów, nie integrowano prac sołtysów i osiedlowych, nie zainicjowano współdziałania stowarzyszeń czy ich przejrzystego wspierania. Nic i nic. Rozdawanie kąsków „po uważaniu” to filozofia minionych czterech lat.

No i nie było żadnej weryfikacji stanowisk. Dlaczego? Może nie była potrzebna? To po co teraz hasło programowe? Powiem Wam: bo to fajnie brzmi, a do niczego nie zobowiązuje.

Janeczek jest gotów przypisywać sobie nie tylko inwestycje, zapoczątkowane przez poprzednika, a prowadzone przez Urząd, nie tylko inwestycje, przy których nie miał wiele do powiedzenia (np. droga krajowa czy EuroVelo), nie tylko wykonania Nadleśnictwa, ale też niektóre mniejsze poczynania, których by nie było, gdyby mieszkańcy nie wzięli spraw w swoje ręce.  

Zmiany na lepsze zaszły… na każdym osiedlu i w każdym sołectwie.” Na przykład w Wierchomli te zmiany to: brak remontu drogi, brak kanalizacji, złe oświetlenie, niepogłębianie potoku gdzie to możliwe, zatrzymanie budowy remizy, brak jakiejkolwiek wizji rozwoju. Gdyby nie budżet sołecki, dobrze zarządzany przez Wiesława Keklaka (i gdyby nie pierwszy budżet obywatelski), nie byłoby niemal nic. Za to w nowym programie jest „wszystko”. Hurra!

Zaplanowana działalność inwestycyjna Gminy jest imponująca. Za pięć lat może dowiemy się, że „Niestety, nie wszystko udało się zrealizować… ale przeprowadzę weryfikację kadry, jak to zrobiłem w redakcji Znad Popradu i nigdzie więcej.”

Gdy będziecie czytali zamiary Janeczka, zakreślcie w jego programie na czerwono to, co pojawiło się w jego wystąpieniach cztery lata temu. Będzie całe czerwone morze.

Albo zróbcie co innego. Potnijcie program na pojedyncze hasła, wrzućcie je do czapki i każcie małej dziewczynce wyciągnąć pięć z czterdziestu karteczek. Prawdopodobnie tak byłby ów „własny program” zrealizowany, gdybyśmy pozwolili go Janeczkowi kontynuować. Gdybyśmy go wybrali.

Witold Kaliński

PS. Pozwalam sobie w ten sposób dotrzeć do mieszkańców ze swymi uwagami, ponieważ w naszej – chwilowo nie naszej – gazecie istnieje cenzura.

źródło i fot.: Witold Kaliński

Komentarze   

-5 #1 Ola Boga! 2018-09-05 14:20
W każdej Gminie przydał by się taki Kaliński! Co nie powie - w sedno trafi. Tak trzymać!
Cytować
+12 #2 wierch 2018-09-05 14:40
No cóż znowu Pan pisze stek bzdur , na Wierchomli tak jak w Rosji Putin zmienia się z Miedwiedewem , tak Kaliński zmienia się z Keklakiem, a gdzie obydwaj byli kiedy EB zabrał pieniądze z kanalizacji Wierchomlii, dlaczego nie wybronili pieniędzy przyznanych Wierchomli według mnie Wierchomla potrzebuje nowych młodych energicznych osób a nie Pana który nawet nie wie że droga w Wierchomli jest drogą powiatową i takie osoby reprezentują Piwniczański KOD
Cytować
+8 #3 radny 2018-09-06 09:32
Niech Pan Radny wskaże jakiego kandydata popiera, jakie kandydat ów przedstawia wartości, jakie Radny stanowisko obejmie, kiedy uda Mu się zdezawuować obecnego burmistrza, wiem że miał chrapkę na stanowisko dyrektora szkoły, piszę prawdę nie jestem kłamcą, być może spełni się Jego marzenie. One nie muszą być tożsame z moim marzeniem. Pozdrawiam
Cytować
+24 #4 kosar 2018-09-06 17:45
Cytuję Ola Boga!:
W każdej Gminie przydał by się taki Kaliński! Co nie powie - w sedno trafi. Tak trzymać!

Panie Kaliński, każdy rozumny wykoncypuje, że "Ola Boga!" to pan. W kontekście powyższego jakże trywialnie brzmi stawianie pochlebnych komentarzy samemu sobie.Pod rozwagę.
Cytować
+11 #5 ooo 2018-09-06 21:51
A Pan radny wraz z sołtysem zamiast zabiegać o budowę chodnika na drodze powiatowej wnioskowali o zabezpieczenie muru któremu nic wiele się nie działo, za kwotę 100 tyś zł zrobiona została by dokumentacja i pozwolenia na budowę a w przyszłym roku można by było budować ale podobnie jak w przypadku kanalizacji tak nasi Panowie radny i sołtys dbają o interesy Wierchomli
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Nowe Komentarze

Wirtualny Spacer Piwniczna

Komunikacja Piwniczna

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy