O możliwościach i perspektywy współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej na rzecz rozwoju turystyki debatowano w nowosądeckim Starostwie. W rozmowach wzięli udział samorządowcy, naukowcy, reprezentanci organizacji pozarządowych, przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ivan Škorupa – Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie.

Mówiono nie tylko o sytuacji w środkowej części Europy, ale również perspektywach dla Sądecczyzny. Celem debaty  było zainicjowanie dyskusji nad korzyściami wynikającymi ze współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej na rzecz rozwoju turystyki oraz analiza atrakcyjności oferty turystycznej Małopolski kierowanej do obywateli Czech, Słowacji i Węgier. Debata umożliwi prezentację przykładów projektów turystycznych, transgranicznych i międzynarodowych, realizowanych przez małopolskie samorządy i organizacje pozarządowe z partnerami z państw V4.

Całość otworzył przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk, a gości powitał starosta nowosądecki Marek Pławiak . Panelistami byli: Marcin Kędzierski – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Klub Jagielloński, redaktor naczelny „Visegrad Plus” (moderator), Rafał Wilczkowski – naczelnik Wydziału Promocji i Spraw Międzynarodowych w Turystyce, Ministerstwo Sportu i Turystyki, dr Piotr Bajda – Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki i dr Robert Faracik – Uniwersytet Jagielloński. Specjalny list do uczestników przysłała Adrienne Körmendy, konsul generalna Republiki Węgier.

Jednym z elementów spotkania było wręczenie nagród za najlepszy projekt współpracy międzynarodowej w 2014 r. W tym konkursie laur zebrał Powiat Limanowski za polsko-słowacki system promocji, a nagroda specjalna konsula słowackiego powędrowała do Nowego Targu.

Źródło: Starostwo Powiatowe (az)

Komentarze   

+2 #1 bolek 2015-11-25 21:03
Trochę brakuje młodych ludzi na tym spotkaniu!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy