W Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się XV Powiatowy Konkurs Zespołów Wokalnych i Chórów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka, organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Był to już ostatni konkurs przeprowadzony przez tę placówkę w tym roku szkolnym.  Konkurs rozpoczął się od wręczenia nagrody Grand Prix rozstrzygniętego w połowie kwietnia VIII Powiatowego Konkursu Zespołów In...strumentalnych i Wokalno-Instrumentalnych. Zdobył je zespół Vigoroso-Septet ze Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku. Po krótkim występie nagrodzonej grupy muzycznej rozpoczęły się przesłuchania zespołów wokalnych.

Wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie dlatego jurorzy - dr Waldemar Groń, Renata Gierczyk i Jarosław Kuśnierz nie mieli łatwego wyboru. Ostatecznie Grand Prix zdecydowali się przyznać Zespołowi Wokalnemu Young Voice z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Nagrodę specjalną otrzymało AGN Ognisko Muzyczne w Starym Sączu.

W kategorii chóry pierwsze miejsce przypadło w udziale Chórowi Szkolnemu z Zespołu Szkół w Rożnowie. Dwa kolejne miejsca zdobyły Chór Parafialny Zew Gór z Łącka i Chór Ostinato z Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie.

W kategorii zespołów wokalnych szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zdobyły kolejno Skierki (Szkoła Podstawowa w Żeleźnikowej Wielkiej), Blask (Szkoła Podstawowa w Głębokiem) i Boże Nutki (Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wielogłowach).

W kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne najwyżej oceniono występ Duetu Wokalnego Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu. Drugie miejsce przypadło w udziale zespołowi Allegro z Gimnazjum nr 6 w Nowym Sączu, zaś trzecie wywalczyła grupa Prywaciarze z Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu.

W imieniu starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka nagrody wręczył laureatom Artur Rola, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Konkursowym zmaganiom kibicowali wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka, powiatowy radny Stanisław Dąbrowski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu Ewa Zielińska.

Źródło: Powiat Nowosądecki (szel)

Fot. Archiwum Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy