Zapraszamy młodzież z gminy Piwniczna – Zdrój, w wieku 15 – 17 lat do udziału w projekcie Polsko - Ukraińskiej Wymiany Młodzieży, finansowanej przez Narodowe Centrum Kultury. Termin I miejsce: 13 – 21 sierpnia , PORONIN. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 501 617 514

HARMONOGRAM

Dzień 1  13.08.2017

Przyjazd uczestników z Polski i Ukrainy. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży . Uroczyste powitanie przez polską grupę. Prezentacja grupy polskiej i ukraińskiej. Spacer po okolicy

Dzień 2   14.08.2017

Witamy na planecie Merkury – poznajmy się – prezentacja grup z Polski i Ukrainy , omówienie programu, szczegółowy podział zadań. Wyruszamy na planetę Merkury – uczestnicy podzieleni na zespoły przygotują obiekt zgodnie z przygotowanym wcześniej scenariuszem – obiekt w trakcie wymiany będzie symbolizował każdego dnia inną planetę , będzie ich w sumie 8 – w kolejności według rosnącej odległości od słońca. Sesja kreatywności - warsztaty językowe przygotowane przez uczestników z Polski i Ukrainy mające na celu poznanie języka partnera.

Dzień 3   15.08.2017

Witamy na planecie Wenus – planeta Zaufanie – integracja. Gry i zabawy integracyjne , prezentacja krótkich filmików przygotowanych przez uczestników o swoich lokalnych społecznościach , uczestnicy nagrywali także wywiady w swoich lokalnych społecznościach o stereotypach ( Ukraińcy o Polakach , Polacy o Ukraińcach ), dyskusja.  Sesja kreatywności - warsztaty językowe przygotowane przez uczestników z Polski i Ukrainy mające na celu poznanie języka partnera.  Z cyklu opowieści – Piwniczanie o Piwnicznej – historia naszego miasta i regionu – kultura, tradycje , lokalne zwyczaje , kuchnia regionalna.

Dzień 4  16.08.2017

Witamy na planecie Ziemia – planeta Współpraca. Praca w mieszanych polsko-ukraińskich zespołach nad scenariuszem filmu, który będzie promował dobrosąsiedzkie relacje polsko-ukraińskie, służył przełamywaniu barier i stereotypów. Będą nam w tym pomagali członkowie koła filmowego z krakowskiej YMCA. Uczestnicy zaprezentują wypracowane w grupach scenariusze – jury złożone z uczestników i opiekunów oraz eksperta w głosowaniu wybierze najciekawszy projekt do realizacji.  Sesja kreatywności - warsztaty językowe przygotowane przez uczestników z Polski i Ukrainy mające na celu poznanie języka partnera.

Dzień 5  17.08.2017

Witamy na planecie Mars – planeta Kreatywna – scenografia. Praca w mieszanych polsko-ukraińskich zespołach – tworzenie kostiumów dla poszczególnych postaci z materiałów przywiezionych przez polską grupę, przygotowanie dekoracji do planu filmowego , wybór miejsca kręcenia poszczególnych scen. Prezentacja wykonanych kostiumów i dekoracji. Ciekawie o historii – prezentacja i quiz przygotowany przez grupę ukraińską nt. historii Ukrainy.  Sesja kreatywności - warsztaty językowe przygotowane przez uczestników z Polski i Ukrainy mające na celu poznanie języka partnera.

Dzień 6 18.08.2017

Witamy na planecie Jowisz – planeta Odkrywców – pracujemy nad szczegółami .  Praca w mieszanych polsko-ukraińskich zespołach – praca nad szczegółami filmu , dyskusje o poszczególnych elementach programu, konsultacje z ekspertem. Krótka prezentacja i przeszkolenie w zakresie pracy z kamerą prowadzone przez członków koła filmowego z krakowskiej YMCA. Praca nad szczegółami związanymi z nagrywaniem filmu.  Kreatywne warsztaty mające na celu podniesienie poziomu kreatywności w pracy nad filmem . Gdzieś daleko w Kremenczuk - historia naszego miasta i regionu – kultura, tradycje , lokalne zwyczaje, kuchnia regionalna . Relaks na termach.

Dzień 7  19.08.2017

Witamy na planecie Saturn – planeta spełniania marzeń – kręcenie filmu. Ruszamy na plan filmowy – praca z kamerą i mikrofonem , nagrywanie, montaż ( przy wsparciu członków koła filmowego z krakowskiej YMCA ), poprawki, ostatnie konsultacje . Sesja kreatywności - warsztaty językowe przygotowane przez uczestników z Polski i Ukrainy mające na celu poznanie języka partnera.

Dzień 8 20.08.2017

Witamy na planecie Uran – planeta Gwiazd . Ostatnie przygotowania do prezentacji naszego dzieła w GOK Biały Dunajec dla lokalnej społeczności , przygotowanie prezentacji o projekcie , prezentacji narodowych. Uroczysta projekcja filmu nagranego przez uczestników wymiany z udziałem zaproszonych gości z lokalnej społeczności. Projekcja filmowa będzie poprzedzona prezentacją o projekcie , po projekcji zaplanowaliśmy drobny poczęstunek oraz pokaz tradycji i zwyczajów ukraińskich.

Dzień 9  21.08.2017

Witamy na planecie Neptun  - planeta podsumowań i wrażeń . Opinie , podsumowanie , wrażenia. Uroczyste zakończenie wymiany , wręczenie upominków , dyplomów i nagród. Pamiątkowe zdjęcie . Wyjazd uczestników

źródło: TRP

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy