Dom Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju, w czasie wakacji, staje się miejscem pobytu dla dzieci chcących doskonalić swoje umiejętności językowe. Do placówki przyjeżdżają dzieci z całej Polski. Podczas dwutygodniowych obozów języka angielskiego bogaty i bardzo atrakcyjny program nie pozwala obozowiczom na nudę.

W jeden z wieczorów odbyło się spotkanie dzieci z Panią Barbarą Paluch, czyli z Babcią Basią. Ta niezwykle barwna i charyzmatyczna Babcia, przeniosła dzieci w świat magicznej poezji.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim programem wokalno-słownym, przygotowanym przez obozowiczów. Następnie Pani Barbara zaprezentowała swoją twórczość: tomiki poezji o górach, o dzieciństwie, dedykowane Mamie, Tacie, Dziadkom. Babcia Basia zaprosiła dzieci do wspólnego odegrania scenek teatralnych, będących interpretacją Jej twórczości. Radość i zachwyt dzieci były ogromne. Każdy chciał choć przez chwilę wystąpić w niepowtarzalnym spektaklu.

Babcia Basia swą energią i radością życia zaraża wszystkich wokół siebie. Gdy z głośników popłynęła góralska muzyka, ochoczo poderwała wszystkie dzieci do tańca. Przystrojone w korale, chusty i wstążki przyniesione przez Panią Basię, wirowały po parkiecie pełni radości. Był to niezwykły czas.

Pani Barbara na zakończenie spotkania rozdawała autografy i chętnie pozowała do pamiątkowych zdjęć.  Znalazła również czas, by z każdym zamienić choć kilka słów.

Dziękujemy Pani Basi, Babci Paluchowej za to wspaniałe spotkanie! Za możliwość obcowania z poezją w sposób nieoczywisty, a jakże cudowny! Każdemu życzymy wzięcia udziału w takim spotkaniu. A Babci Basi zdrowia i energii,  by nadal móc obdarowywać swym zapałem i radością wszystkich dookoła.

Źródło i fot.  DWD (UJ)

Komentarze   

+16 #1 Katarzyna44 2017-08-21 09:35
Pani Barbara-piwniczańskie Cejco! Wysoka kultura.daj Boże zdrowie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy