5.09 W godzinach przedpołudniowych ratownicy prowadza poszukiwania grzybiarza który stracił orientacje w terenie i potrzebuje pomocy. Po ok. godzinie zostaje odnaleziony w rejonie szczytu Ostra w paśmie Jaworzyny i przetransportowany do miejsca zamieszkania

07.09 Tuż po godzinie 8 rano rozpoczynają się poszukiwania mężczyzny, który od poprzedniego wieczoru nie powrócił do domu w okolicach Dubnego. W krótkim czasie poszukiwany zostaje odnaleziony cały i zdrowy.

09.09 Ratownik dyżurny CSR odbiera telefon o zaginięciu mężczyzny który miał poruszać się rowerem między Przehyba a Piwniczną. Dyżurnemu ze stacji centralnej udaje się nawiązać połączenie z poszukiwanym i dzięki znajomości terenu zlokalizować dokładnie Jego położenie.

10.09 Zgłoszenie ze schroniska na Cyrli o potrzebie pomocy dla mężczyzny z urazem kręgosłupa. Do wezwania zadysponowani zostają ratownicy RSR Piwniczna którzy po dotarciu na miejsce zabezpieczają i rozpoczynają transport poszkodowanego.

13.09 Na numer alarmowy dociera informacja o wypadku konnym w okolicach Cyrli. Do Zdarzenia wyjeżdżają dyżurni RSR Piwniczna, którzy po dotarciu na miejsce udzielają pomocy
dziewczynie z urazem kończyn dolnych.

14.09 Przez ponad 4 godziny ratownicy Grupy Krynickiej wraz z innymi służbami prowadzą poszukiwania zaginionego grzybiarza. Działania kończą się sukcesem w godzinach wieczornych

15.09 Chwile przed godzina 14 pełniący służbę w CSR Krynica ratownicy zostają zadysponowani przez CPR do urazu kończyny dolnej na zboczach Jaworzyny Krynickiej, Po dotarciu na miejsce i zabezpieczeniu, transportują poszkodowana do szpitala.
Tuż przed zachodem słońca dyżurni z Piwnicznej poszukują turystów którzy zabłądzili w rejonie przełęczy Żłobki. Po dotarciu do zaginionych transportują ich z terenu górskiego.
Na zakończenie dnia Policja ze Starego Sącza prosi o pomoc w poszukiwaniu dwójki dzieci które wyszły w las. Ze stacji centralnej wyruszają ratownicy do akcji poszukiwawczej, w międzyczasie na szczęście dzieci zostają odnalezione.

19.09 Zgłoszenie telefoniczne od mężczyzny który zagubił się w lesie i złe się czuje. Poszkodowany zostaje szybko zlokalizowany dzięki aplikacji RATUNEK, na miejsce wyruszają ratownicy GOPR, którzy po odnalezieniu przekazują Go do karetki pogotowia.

21.09 Kilka minut po północy dyżurny CSR Krynica dostaje zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny w rejonie miejscowości Nowica. Po ponad 10 godzinach poszukiwań mężczyzna zostaje odnaleziony cały i zdrowy. W akcję zaangażowanych było ponad 30 ratowników jak i inne służby Policja oraz Straż.

27.09. Ratownicy RSR Piwniczna wspólnie z lekarzem pogotowia transportują z jednego z górskich przysiółków do karetki kobietę z zawałem mięśnia sercowego.
Popołudniu dyżurni CSR Krynica wyjeżdżają w okolice Berestu gdzie wypadkowi uległ grzybiarz. Po zabezpieczeniu poszkodowanego, transportują Go najpierw w samych nosach z głębokiego jaru a następnie quadem do karetki pogotowia.

29.09. Kryniccy Ratownicy na prośbę Policji uczestniczą w poszukiwaniach mieszkańca Gołkowic.
W tym samym czasie z RSR Piwniczna dyżurni wyjeżdżają z pomocą do dziewczyny która uszkodziła nogę podczas schodzenia z Przehyby.

źródło i fot.: GOPR Grupa Krynicka

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy