Proces, jaki zakończył się w zeszłym tygodniu w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu, był znakomitą lekcją demokracji samorządowej. Był odpowiedzią na pytania wielu przedstawicieli władz samorządowych dotyczące granic krytyki, a przede wszystkim wolności wypowiedzi i cenzury. W roli nauczyciela wystąpił sędzia SR Paweł Poręba. Czytaj więcej na: http://www.dts24.pl/piwniczanska-lekcja-demokracji-w-pieciu-aktach/

źródło: www.dts24.pl [28 października 2017]

autor: Jerzy Wideł

Komentarze   

+38 #1 vero 2017-10-30 19:03
Wybrańcom ludu wydaje się, że są nieomylni. Wynoszą się ponad stan,a winni pracować dla nas, wyborców. Więcej pokory.
Cytować
+37 #2 Silny 2017-10-30 19:54
Pozwolę sobie na komentarz osoby z zewnątrz, nie mieszkającej w P-Z: nie tędy droga czcigodny burmistrzu. A obserwując dokonania choćby tutejszego proboszcza który oczywiście nie za swoje pieniądze, zdołał skoordynować budowę placu im. Jana Pawła II, to wydaję mi się że byłby on lepszym burmistrem. Przemierzając rynek w P-Z, jest nawet znośnie są kawiarnie z lodami - jakoś to wygląda. Gdy ktoś zajrzy tylko kawałek dalej to zastanawia się gdzie się znalazł. Mówię tutaj choćby o terenie przychodni, za kioskiem obok Poczty Polskiej. Ja wiem że teren pewnie prywatny, i tak dalej..., ale jak to wygląda... Inny przykład, na przeciwko placu targowego (obok starego cmentarza), jest sprzedawana odzież. Czy to miejsce musi przypominać "Bangladesz" (nie obrażając mieszkańcow tego pięknego kraju)? W wielu miejscach w P-Z jest po prostu bardzo brzydko, tak nie wygląda uzdrowisko. I jeszcze jedna kwestia, bardzo ważna dla P-Z, to jest lobbowanie za obwodnicą która przekroczy Poprad na wysokości CPN, i zostanie poprowadzona przy pijalni wód, ale nie po obecnym śladzie drogi, bo nie chciał by żaden turysta siedzieć na tarasie przy samej drodze, ale około 10 - 15 metrów od obecnej drogi, zbliżając się do rzeki. Z wykorzystaniem separatorów ograniczających hałas, drewnianych, pokrytych pnączami. A i jeszcze jedno, P-Z leży przy granicy, nie odkryłem Ameryki, może trzebaby uruchomić połączenie autobusowe do Starej Lubowni, łącznie z Muszyną i K-Z?
Cytować
+20 #3 gryffi 2017-11-02 19:21
A dawna restauracja "Pod Góralem" i jej otoczenie, szczególnie na zapleczu, woła o pomstę do nieba. Taki Rynek jaki ma Piwniczna, to w wielu miasteczkach jest bajkowe miejsce do spaceru, zadbane, czyste, czarowne i urzekające.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy