Samorządy powiatowy i miejski podpisały dziś z Nowosądecką Izbą Turystyczną porozumienie o współpracy przy wdrażaniu projektu pod nazwą "Kulinarna Sądecczyzna". Okazją do podpisania porozumienia, które ma się przyczynić do wyłonienia, a następnie promowania mistrzów sądeckiej gastronomii było XIX Noworoczne Spotkanie Branży Turystycznej Sądecczyzny w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Św. Jana Pawła II w Starym Sączu. Podpisy pod dokumentem złożyli starosta nowosądecki Marek Pławiak, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, prezez NIT Andrzej Danek i przewodniczący Rady Konsultacyjnej ds. Turystyki przy staroście i prezydencie miasta Józef Wojnarowski. Na spotkaniu obecny był członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

- Powiat zawsze sprzyjał cennym inicjatywom, które mogą przyczynić się do rozwoju regionu - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Dotyczy to kultury, sportu, edukacji i turystyki. Ta ostatnia ma szansę stać się jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki na Sądecczyźnie, słynącej z walorów krajobrazowych, bogactwa kulturowego i przedsiębiorczych ludzi.

Podczas noworocznego spotkania poseł Andrzej Czerwiński, w imieniu ministra sportu i turystyki, odznaczył ks. dr. Marcina Kokoszkę – dyrektora Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Św. Jana Pawła II Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Turystyki. Starosta Marek Pławiak i wiceprezydent Wojciech Piech, a także prezes Andrzej Danek i Józef Wojnarowski wręczyli podziękowania za wyjątkowe i nowatorskie działania na rzecz promocji Sądecczyzny w 2017 roku. Otrzymały je: Miasto i Gmina Krynica-Zdrój, Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Św. Jana Pawła II w Starym Sączu, Wiśniowski Sp. Z o.o. S.K.A., Spółdzielnia Pracy Piwniczanka, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Sądecka Organizacja Turystyczna, Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne im. Ojca Pio w Stróżach, Pasieki Barć im. ks. Ostacha w Kamiannej, Miasto i Gmina Stary Sącz, Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, Litwiński – Akredytowany Ośrodek Szkoleniowy w Tęgoborzy, Przedsiębiorstwo Budowlane BUDMEX Barcice Sp. z o.o., Spółdzielnia Pracy Muszynianka, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, Fundacja Sądecka w Nowym Sączu, Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik, MKS Sandecja, Hotel Beskid i Hotel Panorama.

źródło: Powiat Nowosądecki (szel) 29 stycznia 2018 r.

Fot Paweł Szeliga

 

Komentarze   

+5 #1 Eugeniusz 2018-02-02 06:16
Bardzo cieszy to, ze dwie firmy z naszego regionu, zostały wyróżnione.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy