Na sygnale, ale w kłębach dymu i huku, 40 km na godzinę. Tak wiekowy strażacki star OSP Głębokie jeździ na akcje. Podczas wezwania do jednego ze zdarzeń auto przejechało zaledwie kilkaset metrów i stanęło zepsute. Obie jednostki gaśnicze wymagają generalnego remontu, ale w gminie Piwniczna brakuje na to pieniędzy. Czytaj więcej na: https://plus.gazetakrakowska.pl/region/a/strazacy-z-glebokiego-marza-o-nowym-aucie-w-budzecie-gminy-nie-ma-na-ten-cel-pieniedzy,12949293

źródło: www.gazetakrakowska.pl [Janusz Bobrek, 21.02.2018]

fot.: ilustracja poglądowa

Komentarze   

+74 #1 strop 2018-02-22 10:45
A to nie radny z Głębokiego powinien walczyć o ten samochód???, poza tym Pani radna koszt samego ubezpieczenia takiego nowego auta jest wyższy jak naprawa starego,dlatego pewnie jeżdzi Pani starszym autem
Cytować
+147 #2 seba/\lomnica 2018-02-22 20:07
a butelek po walnym sprzedać nie mogo? na kapcie terenowe już byłoby
Cytować
-17 #3 Alu 2018-02-23 12:16
Samochód pożarniczy to jedno z narzędzi w rękach strażaka. Może ktoś za stare auta ubezpieczenia nie płaci -jego sprawa!! Ktoś inny butelki zbiera - BRAWA za gospodarność. A może by się skrzyknąć z tym panem i w całej Gminie pozbierać????
DO MERITUM
Narzędzie w rękach strażaka ma służyć lokalnej społeczności i nie tylko. Powinno ułatwić i przyspieszyć dotarcie do zdarzenia. Ułatwić i przyspieszyć działania, by pomoc była udzielona jak najszybciej i najsprawniej jak to tylko możliwe.
Może nie każdy to rozumie, ale to nie strażacy potrzebują nowej "zabawki" tyko MY - MIESZKAŃCY GMINY.
Tylko i wyłącznie przy aprobacie społecznej i zrozumieniu potrzeb można coś osiągnąć. Strażacy mają CEL, więc jak nie chcemy im pomóc to im nie utrudniajmy.
SZACUN dla WSZYSTKICH STRAŻAKÓW
Cytować
-21 #4 radny 2018-02-23 12:24
Kazda Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zasługuje na autko z prawdziwego zdarzenia, po to aby szybciej i sprawniej dojechac do nieszczęścia, jeszcze nigdy nie zagłosowałem przeciwko wydakom na Ochotnicze Straże Pożarne, mając na uwadze fakt, jak ważną rolę wypełniają strażacy ochotnicy w razie nieszczęścia człowieka.
Cytować
+112 #5 sikawka 2018-02-23 21:29
Cytuję strop:
A to nie radny z Głębokiego powinien walczyć o ten samochód???, poza tym Pani radna koszt samego ubezpieczenia takiego nowego auta jest wyższy jak naprawa starego,dlatego pewnie jeżdzi Pani starszym autem

7 radnych o ten samochód walczyło bo takie było głosowanie i tylu sie na taki budżet nie zgodziło, a stare auto można na złom i na ubezpieczenie sie znajdzie. Bezpieczeństwo to warzna rzecz, jeśli nie najwarzniejsza i powinna być w pierwszej kolejności załatwiana. Jak nie ma 300tysięcy na auto to jak chcą przedszkole na Czerczu budować jak to dużo więcej pieniędzy?
Cytować
-101 #6 Eugeniusz 2018-02-24 08:59
Wypominać zacnym druchom, że się raz w roku spotkają na Zebraniu Sprawozdawczym, a po zebraniu, się poczestują tym, co z sobą przynieśli, jest BEZCZELNYM.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy