25 marca około godziny 4.18 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz najbliższych jednostek OSP  zadysponowane zostały do działań w Piwnicznej Zdroju. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był w całości garaż w bliskim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Pożarem bezpośrednio zagrożony był budynek gospodarczy  oraz pośrednio drugi budynek mieszkalny.

Mieszkańcy własnymi siłami próbowali ograniczyć pożar polewając wodą ścianę drewnianego budynku mieszkalnego.  Właściciel odłączył prąd przed przybyciem straży pożarnej. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w obronie na budynek mieszkalny oraz gospodarczy oraz drugiego w natarciu na palący się garaż. Na poddasze budynku mieszkalnego wprowadzono dwie roty ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z liniami gaśniczymi.  Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych, wyniesiono spalony sprzęt, przerzucono pozostałości po pożarze i dokładnie przelano wodą eliminując ryzyko ponownego zapalenia.  W trakcie działań na miejsce pożaru przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego w celu przebadania starszej kobiety zgłaszającej dolegliwości.  Po przebadaniu kobieta pozostała w domu. Kończąc działania gaśnicze budynek ponownie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej.  Wodę do gaszenia pożaru  dowożono  z pobliskiego zbiornika przeciwpożarowego Hotelu SKI oraz z punktu czerpania usytuowanego na cieku wodnym. Po zakończeniu działań przez zastępy z JRG przez godzinę teren pogorzeliska nadzorował zastęp z OSP Kosarzyska . Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 11 zastępów i 34 strażaków trwały trzy i pól godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona. W działaniach brały udział:  OSP Piwniczna Zdrój, OSP Kosarzyska;  OSP Moszczenica Wyżna;  OSP Gołkowice Górne;  OSP Piwniczna Zdrój;

>>> GALERIA FOTO <<<

UWAGA!!! Możesz pomóc pogorzelcom. OPS Piwniczna-Zdrój założyło konto bankowe dla rodzinny Łomnickich

Andrzej Łomnicki

Sucha Dolina 1

33-350 Piwniczna Zdrój

nr. konta: 83 8813 0004 3001 0002 7326 0001

 

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze   

+24 #1 OSP 2018-03-26 21:33
To Głębokie swoimi zabytkami nie dojechało, czy to błąd w druku? Rodzinie wyrazy wspöłczucia-na szczęście nikomu nic sie nie stało. Czy mają zapewniony dach nad głową?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy