12 czerwca w Szkole Podstawowej nr. 2 w Piwnicznej-Zdroju odbył się niecodzienny konkurs pt. TO NAS WYRÓŻNIA - Wielka Międzyszkolna Bitwa Street Art.’u. Był on realizowany z udziałem znanego sądeckiego grafficiarza Mgr Morsa, a jego owocem będzie mural, który w najbliższy piątek w Wierchomli namaluje młodzież pod jego kierunkiem.

Do rywalizacji konkursowej stanęło 5 pięcioosobowych zespołów reprezentujących szkoły w Gminie Piwniczna-Zdrój.

Podczas pierwszego dnia Mgr Mors wprowadził młodzież w technikę malowania graffiti. Uczniowie wykonali również konkursowe projekty, które miały pokazać to co zdaniem młodzieży wyróżnia nasz region.

Walka była zacięta i ostatecznie Jury pod przewodnictwem Mgr Morsa zadecydowało, że zwycięski mural namalują dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr.  2 w Piwnicznej-Zdroju (zajęli I miejsce) oraz ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy-Zdroju (II miejsce). Opiekunem obydwu zwycięskich zespołów jest nauczyciel sztuki Przemysław Lis.

- Warsztaty i konkurs z Mgr Morsem to niezwykłe spotkanie lokalnej młodzieży ze sztuką street art’u, której owoce już wkrótce będą mogli zobaczyć mieszkańcy gminy oraz turyści. Bardzo się cieszę, że Jury doceniło projekt uczniów z naszej szkoły przyznając im I miejsce i to właśnie ich pomysł będzie bazą do finalnego projektu, który powstanie w Wierchomli – powiedział Marian Dobosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 2 w Piwnicznej-Zdroju, która jest współorganizatorem konkursu.

III miejsce w konkursie TO NAS WYRÓŻNIA zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

- Mural powstanie w niecodziennym miejscu na terenie Wierchomli tuż przed zabytkową cerkwią. Wspólne malowanie zwycięskich zespołów ze szkół w Piwnicznej-Zdroju  i Łomnicy-Zdrój  pod kierunkiem Mgr Morsa rozpocznie się w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy do oglądania zarówno procesu powstawania murala jak i końcowego efektu, który mamy nadzieję będzie osobliwością dla odwiedzających nasz region turystów – powiedziała Barbara Talar, Prezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Piwnicznej, które jest drugim współorganizatorem konkursu.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój, Stowarzyszenia Perły Beskidu Sądeckiego oraz firmy Ultrek i prywatnych darczyńców.

>>> GALERIA FOTO <<<

źródło i fot: [UL]

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy