Jedno z przykazań dla następnego burmistrza wynika z takiej oto postawy gminnej władzy: „przecież my nie przeszkadzamy inwestorom. Jak chcą [a po cichu władza dodaje: „jak są tak głupi”] , mogą tu coś robić. My nie przeszkadzamy. Nasi poprzednicy przeszkadzali, a my nie”.

Zaś zwolennicy prawdziwie ludowej władzy dodają: „ależ w naszej gminie nie ma terenów do inwestycji”.

Traktują inwestorów jak, nie przymierzając, Kaczyński imigrantów. „Idź, przepadnij, maro piekielna!”

Władza jest tak dobra, że martwi się o to, czy inwestor sobie zdaje sprawę z braku terenów. Przecież w zasadzie inwestor to idiota spoza gminy. Tylko my, tutaj, mamy rozum.

Wystarczy sama mina, sama figura za biurkiem, a rozsądny inwestor widzi, że powinien jechać do Szczawnicy. Do Muszyny. Na uzbrojone przez Gminę tereny w Starym Sączu. Gdziekolwiek, byle dalej.  

A my nadal możemy przyznawać odzyskany asfalt po uważaniu. My – Dobre Mzimu.

PRZYKAZANIE: DBAJ O INWESTORA JAK O RODZINĘ (a o rodzinę jak o inwestora, nie bardziej – a w każdym razie nie z naszych pieniędzy).

Autor: Witold Kaliński

Komentarze   

+57 #1 oda 2018-06-21 10:38
Pozdrowienia dla pierwszego KODZiarza Piwnicznej i szefa komitetu PO
Cytować
-71 #2 radny 2018-06-21 14:07
no widze że ktoś tu wysilił się jak srający kot na pustyni, ruszył rozumem niczym krowa ogonem. Przy okazji kopiąc w kostki Dobrą Zmianę i Jej naczelnego szefa. Nie zgadzam z tą oceną skrajnie niesprawiedliwą w każdym względzie. ,,A co miał powiedziedzieć ? ,,chodź i ubogać nas swoim brakiem kultury i szacunku wobec drugiego człowieka" A nasi rodacy na zesłaniu, pragną jak ryba wody wrócić na łono Ojczyzny.
Gdy wieje wiatr historii, ludziom rosną skrzydła jak pięknym ptakom, lecz trzęsą się niestety nogi p.......
Cytować
-72 #3 xyz 2018-06-21 18:36
"Traktują inwestorów jak, nie przymierzając, Kaczyński imigrantów"...znaczy się pan by chciał przyjmować do nas imigrantów?! Nieważne co na ten temat mówi Kaczyński, jeśli jednak pan chce robić z Polski multi-kulti to trudno posądzać pana o dobre intencje.
Cytować
+76 #4 Ola Boga! 2018-06-22 11:45
Cytuję radny:
no widze że ktoś tu wysilił się jak srający kot na pustyni, ruszył rozumem niczym krowa ogonem. Przy okazji kopiąc w kostki Dobrą Zmianę i Jej naczelnego szefa. Nie zgadzam z tą oceną skrajnie niesprawiedliwą w każdym względzie. ,,A co miał powiedziedzieć ? ,,chodź i ubogać nas swoim brakiem kultury i szacunku wobec drugiego człowieka" A nasi rodacy na zesłaniu, pragną jak ryba wody wrócić na łono Ojczyzny.
Gdy wieje wiatr historii, ludziom rosną skrzydła jak pięknym ptakom, lecz trzęsą się niestety nogi p.......

No toś się Pan, Panie Radny kulturą języka i własną popisał. Jak to jest, że nie ważne na jaki temat się Pan wypowiada, upolitycznia każdą wypowiedź? Czy własny rozumek już nie jest w stanie nic wykoncypować?
Cytować
+58 #5 Halny 2018-06-22 18:59
W.Sz Panie Witoldzie !
Ma Pan moje pelne uznanie za odwage wyrazania swoich pogladow w tym mateczniku PiS-u.To wielka odwaga,zachowac swoje poglady w miescinie w ktorej ton nadaja ludzie ktorych reprezentuje "Radny". Te "giganty intelektu" ktore wiedze zdobywaly na..... Akademiach pierwszomajowych teraz maja swoje 5-c minut . Tym wszystkim ktorzy "obdarza "mnie czerwona lapka przypomne ze Polacy po roku 1990 "zalali"Europe jako imigranci. Jesli wiec nie chcemy przyjac wyznawcow Mahometa (i tutaj podzielam stanowisko rzadu )to do jasnej cholery dlaczego nie przyjmiemy chrzescian tak bardzo przesladowanych w krajach muzulmanskich. Moze Pan Radny przeoczyl apel Papierza Franciszka a moze radio ktorego jest wiernym sluchaczem go nie poinformowalo. Bedzie ciezko Panie Witoldzie. Wytrwalosci takich ludzi jak Pan Piwniczna potrzebuje.
Cytować
-67 #6 radny 2018-06-25 20:39
Sz. P Halny radny jest człowiekiem prostym, lecz nieprzeciętnym, był członkiem I Solidarności, stawał w obronie robotników, odważnie strajkował, aby Pan Halny był człowiekiem wolnym, na akademiach 1 majowych nigdy nie występował, radny to nie trawa naHalna na wietrze. Polacy po 1990 roku musieli zalać Europę, bowiem przedsiębiorstwa upadały na wskutek celowej polityki Balcerowicza, ale Polacy zakasali rękawy i podejmowali się ciężkiej pracy, nie patrzyli gdzie by tu bombę podłożyć, ale gdzie do Kościoła zdążyć. Tak słucham Radia Maryja, bowiem jestem człowiekiem wolnym i niezależnym. Świat i Piwniczna potrzebuje ludzi prawego serca i wielkiego sumienia.
Cytować
-64 #7 Radny 2018-06-26 18:03
Ola B. Być może moje słowa nie były zbyt górnolotne, ale czyny Twoje kładą się cieniem na Pani życiorysie. Wiem do czego cały czas zmierza, ale to się nie uda, zostanę radnym.
Cytować
-60 #8 Halny 2018-06-26 20:31
>>Sz. P Halny radny jest człowiekiem prostym, lecz nieprzeciętnym, był członkiem I Solidarności, stawał w obronie robotników, odważnie strajkował, aby Pan Halny był człowiekiem wolnym, na akademiach 1 majowych nigdy nie występował, radny to nie trawa naHalna na wietrze.Tak słucham Radia Maryja, bowiem jestem człowiekiem wolnym i niezależnym. Świat i Piwniczna potrzebuje ludzi prawego serca i wielkiego sumienia.
Cytować
+66 #9 Tojo 2018-06-27 07:14
Cytuję radny:
Sz. P Halny radny jest człowiekiem prostym, lecz nieprzeciętnym...,


Panie Radny! 4 lata temu przed wyborami obecny Pan Burmistrz też sie zachwalał hasłem Zwyczajny człowiek nadzwyczajny burmistrz, Macie ze sobą dużo wspólnego! :-* :-) :D
Cytować
-60 #10 molo 2018-06-27 12:49
Tojo mimo tego że może nie jest idealnie nasi włodarze staneli na wysokości zadania zwłaszcza jeżeli chodzi o inwestycje,pomimo trudnej sytuacji finansowej pozostawionej przez EDZIA a ci którym coś się urwało zawsze będą narzekać,czy ty nie jesteś jednym z nich ????????????????????????
Cytować
-59 #11 radny 2018-06-27 13:05
Przyjmuję krytykę opozycji z szacunkiem, być może nie jestem taki jak trzeba, ale z prywatą i zakłamaniem nigdy nie trzymałem, stawałem w obronie ludzi krzywdzonych, starałem się być uczciwym człowiekiem. Czujcie się spełnieni, czujcie się wyróżnieni. człowiek wszystko zcierpi do nikogo pretensji nie czuje. Przyjdą wybory i wyborcy ocenią kto jest godzien zaufania.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy