23 czerwca br. w czasie rozpoczęcia VI Sobótek Nadpopradzkich dokonano uroczystej inauguracji wejścia w obieg pocztówki z Piwnicznej-Zdroju z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej opracowanej przez Pocztę Polską na podstawie fotografii przekazanych przez Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Odsłonięcia pocztówki dokonał Burmistrz Zbigniew Janeczek wraz z Dyrektorem regionu Poczty Polskiej Andrzejem Bodzionym. W odsłonięciu wzięła również przedstawicielka krakowskiego regionu Poczty Bogusława Konieczny.

Jak podkreślił Dyrektor Bodziony, Piwniczna-Zdrój dołączyła do elitarnego grona czterech uzdrowisk polskich do tej pory uhonorowanych własną pocztówką w ramach projektu "Polskie Uzdrowiska". Edycja 2018, oprócz naszego Miasta, poświęcona jest Uzdrowisku Nałęczów.

Na pocztówce znajdują się elementy ściśle nawiązujące do ogólnej charakterystyki uzdrowiskowej. Spośród wielu przesłanych zdjęć pocztowi graficy zdecydowali się umieścić na niej: Pijalnię Artystyczną w Parku Zdrojowym, górę Kicarz i przełom Popradu, figurę św. Kingi znajdującą się przy źródłach w Głębokiem oraz pijalnię wody mineralnej Piwniczanka w Parku Zdrojowym (tzw. bazylikę), która stała się również motywem przewodnim okolicznościowego stempla pocztowego. 

Pocztówki nabyć można w wybranych placówkach pocztowych w całej Polsce w cenie 2,6 zł. Całkowity nakład wynosi 8000 egzemplarzy. Całkowite koszta emisji i kolportażu widokówki pokrywa Poczta Polska.

źródło i fot.: www.piwniczna.pl [23/06/2018]

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy