Siódma edycja Biegu i Marszu  ,,Piwniczanki” zgromadziła na starcie  282 uczestników  z  regionu małopolski  i innych miast w Polsce oraz ze Słowacji, w tym 149 w biegu głównym, 52 w marszu NW i krótkim biegu na 3,7 km. Wystartowało też 81 uczestników w małym biegu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum  na różnych dystansach. Patronat nad marszem objął starosta nowosądecki Pan Marek Pławiak.

Były to  Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w Nordic Walking . Spikerem i honorowym starterem do wszystkich biegów był radny powiatowy Pan Marian Dobosz. Marsz  i bieg odbywał się w  upale sięgającym ponad 30 stopni Celsjusza. Trasa przebiegała ze stadionu K.S. Ogniwo  przez ulice Daszyńskiego, Szczawnicką, Węgierską, Słowację, Krynicką  i ponownie na stadion. Liczyła ona 9 km przy niewielkich wzniesieniach. Na trasie były 2 punkty z wodą do  picia i gąbki do obmycia się i schłodzenia (na 3 km i 7 km). Zwycięstwo w biegu głównym wywalczył wśród mężczyzn Paweł Smędowski z Sękowej, a wśród kobiet  Regina Kulka z Ropy. W Nordic Walking zwycięzcami byli Joanna Szurek z Gorlic i Robert Janocha z Krosna. W małym biegu piwniczanki pierwsze miejsca w grupach zajęli: przedszkolaki: Jan Maurek, Emilia Damasiewicz, kl. I-III: Filip Dominik, Olga Ściurka, kl. IV-VI: Jakub Tokarczyk, Wiktoria Wolanin, kl. s.p. VII oraz gimnazjum II i III: Michał Mucha, Martyna Tomasiak. Najlepszym zawodnikiem i zawodniczką z terenu MiG Piwniczna Zdrój zostali Mirosław Dropek i Joanna Kulig. Najmłodszą zawodniczka była Ewelina Kołtko, a najstarszym Jerzy Kopta. Najlepszym z powiatu nowosądeckiego zostali Arkadiusz Śliwa z Krynicy  i Anna Bodziony z Niskowej.  Każdy zawodnik i zawodniczka na mecie otrzymali pamiątkowe medale na których była  rycina góry Kicarz i Spółdzielni Pracy Piwniczanka. Sponsorem strategicznym była Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” z Piwnicznej-Zdroju, którą na ceremonii zakończenia reprezentowali prezes Pan Ryszard Skwarczek i z-ca Pan Jan Kumorek. W tym roku Spółdzielnia Pracy Piwniczanka obchodzi jubileusz 50 – lecia działalności. Na koniec dokonano dekoracji najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych, którzy otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez Burmistrza MiG Piwniczna Zdrój Pana Zbigniewa Janeczka i prezesów Piwniczanki oraz przewodniczącego Komisji Turystyki i Sportu powiatu nowosądeckiego Pana Stanisława Sułkowskiego, a wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano wiele cennych nagród.

Podziękowania  należą się naszym  sponsorom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – główny organizator. Sponsorzy: Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” – sponsor strategiczny, Powiat nowosądecki, Kawiarnia – Lodziarnia Florencja, Restauracja Sobieski, SkiHotel  Sucha Dolina, Hotel Piwniczna, Hotel Perła Południa Rytro, Ultrek, Stowarzyszenie Perły Beskidu Sądeckiego, Park Wodny Kraków, MTM Rytro, Pijalnia Artystyczna Piwniczna, SPAR Delikatesy u Janusza.

Podziękowania należą się  służbom: Komisariatowi w Piwnicznej-Zdroju, Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Straży Granicznej z Nowego Sącza, Strażakom  z terenu MiG Piwnicznej-Zdroju pod wodzą koordynatora Czesława Tomaszewskiego (OSP Piwniczna Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla Wielka , Łomnica Zdrój) i strażakom ochotnikom na Słowacji.

Na koniec zawodów podziękowano Zarządowi Spółdzielni Pracy ,,Piwniczanka” za sponsorowanie 7 edycji tego biegu i marszu oraz dla uczestników, którzy brali udział we  wszystkich zawodach: Anna Bodziony – Niskowa,  Bogumiła Dobosz – Rytro ,Tadeusz Kowalczyk – Kraków, Czesław Łękawski - Rytro, Zbigniew Podsadowski – Gorlice, Urszula Twardy – Nawojowa, Alicja Walendziak i Ryszard Walendziak – Malbork. Ponadto wyróżniono panie Marię Kulig i Alicję Michalczuk za barwne stroje w marszach Piwniczanki .

W biegu i marszu wystąpiło 13 uczestników z terenu MiG Piwniczna Zdrój: Mirosław Dropek, Mateusz Smyda, Joanna Kulig, Małgorzata Kotarba, Kinga Szkaradek, Małgorzata Kulig, Jan Kumorek, Karolina Lisowska, Natalia Nowak, Renata Kumorek, Maria Kulig, Alina Michalczuk. Ponadto w małym biegu Piwniczanki na stadionie wystąpiło kilkunastu uczestników (przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum) także z terenu MiG Piwniczna Zdrój.

Podziękowano wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tych wielu edycji pracownikom MGOK w Piwnicznej Zdroju na czele z dyrektorem Panią Janiną Janur, jednostkom OSP z terenu MiG Piwniczna Zdrój, policji z Nowego Sącza i Piwnicznej - Zdroju  i Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz innym osobom  oraz sponsorom.

Dziękujemy także wolontariuszom (dziewczęta z Gimnazjum w Piwnicznej Zdroju) i  ich opiekunom (Jolanta i Paweł Jochymek) za pomoc przy obsłudze punktów odświeżania z wodą oraz na  mecie biegu. Podziękowania dla portalu www.biegpopradzki.pl za prowadzenie zapisów i wszystkich spraw związanych z biegiem i marszem.

Szczegółowe wyniki  i zdjęcia znajdują się na  stronie www.biegpopradzki.pl

Zdjęcia z imprezy zamieszczone są portalu www.piwniczna.pl oraz na www.biegpopradzki.pl

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zawodach i życzymy udanych startów w dalszej części sezonu. Ze sportowym pozdrowieniem.

Dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki

Marian Dobosz

Komentarze   

+32 #1 WACEK 2018-07-30 21:40
CZy aby szacowny Radny POWIATOWY Maryjan biegł za darmo ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy