Marta Mordarska-dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON była wśród gości Pikniku Wdzięczności zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Nasz Dom” z Piwnicznej-Zdrój. 5 sierpnia Stowarzyszenie w sposób szczególny dziękowało za pomoc i wsparcie. Doroczna impreza zgromadziła tłumy,rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji darczyńców, sponsorów i ludzi dobrej woli. Po koncercie kapeli Karpatya zgromadzeni goście podziwiali występy artystyczne - przedstawieniu p.t. „Rzepka” zaprezentowali się podopieczni Stowarzyszenia. W programie wokalno-tanecznym wystąpili uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej – zebrali gromkie brawa – zakończone bisem. Pozostałą część wydarzenia, trwającego aż do wieczora, także wypełniały liczne atrakcje -  m.in. festyn rodzinny, gry i konkursy, loteria fantowa, kiermasz prac, wspólne świętowanie i grillowanie na polu namiotowym nad Popradem. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w dogo~ i alpakoterapii, a także wykonania podstawowych badań profilaktycznych, takich jak badanie słuchu, pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi.

Priorytetowym celem statutowym Stowarzyszenia “Nasz Dom” jest budowa ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami. Na te potrzeby modernizowany jest budynek użyczony od gminy- pawilon szkoły podstawowej w Kosarzyskach. Według projektu i uzyskanych zezwoleń w budynku tym mieścić się będzie ośrodek dziennego pobytu dla ok.30 osób, oraz opieka całodobowa dla 15 osób.

Patronat honorowy nad niedzielnym Piknikiem Wdzięczności objął Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dyrektor Marta Mordarska przekazała upominki i gadżety dla osób z niepełnosprawnościami. Pogoda momentami kaprysiła, jednak pozytywna energia i uśmiechy uczestników sprawiały, że nastrój był cały czas bardzo słoneczny.

>>> GALERIA FOTO <<<

źródło i fot.: [www.pfron.org.pl]

Komentarze   

-31 #1 dodaj 2018-08-09 10:45
Fajnie że coś się dzieje ale patronat PEFRONU powinien do czegoś zobowiązywać , lepiej żeby dali kasę na budowę ośrodka a nie gadżety i upominki !!!!!!!!
Cytować
+44 #2 Swój 2018-08-10 14:24
Chyba nie byłeś na piknik bo dyrektor PFON powiedziala że nie zostawi ich bez pomocy a gdzie nasza władza burmistrza zastępca przewodniczący jakiś marny graweton przesłali zo jakieś 30 zł i mówią że pomagają brawo dla STOWARZYSZENIA że się nie poddali
Cytować
-20 #3 yyy 2018-08-22 16:13
Z tego co wiem gmina przeznaczyła już wiele środków na budowę ośrodka, 30000 pożyczki bezzwrotnej,drzewo na dach szkoda tylko że niektóre osoby wciskają cały czas kity o braku pomocy ze strony gminy ale cóż pewno nie zawsze chodzi o niepełnosprawnych
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy