Hiszpania to jeden z dziesięciu krajów najczęściej odwiedzanych przez turystów na świecie. Kryje w sobie mnóstwo atrakcji, które są tak zróżnicowane, jak cała Hiszpania. Kojarzy nam się z najlepszymi piłkarskimi klubami, flamenco i tapas, a z tamtejszych atrakcji wymienić można wiele architektonicznych zabytków. Które z nich warto zobaczyć na własne oczy?

Przedstawiamy najciekawsze monumentos de España, czyli zabytki Hiszpanii, wobec których nie można przejść obojętnie. Oto one:

Alhambra w Grenadzie

Najpiękniejszy pałac orientu – tak nazywany jest La Alhambra de Granada. Widziany z daleka przykuwa wzrok olbrzymim kompleksem budowli, zachowujących bardzo surową formę. Mówi się, że będąc w Hiszpanii tylko jeden dzień, trzeba go spędzić właśnie w Grenadzie. Otoczony fortecą zespół pałacowy to wspaniałe świadectwo średniowiecznej architektury muzułmańskiej. Warto pochylić się nad jego historią.

Teatr Rzymski w Meridzie

Hermosa espana kryje też niesamowity Teatro Romano de Mérida. Jest to najbardziej rozpoznawalne miejsce w Meridzie. Wzniesiona w latach 16-15 p.n.e., jak wynika z opisu umieszczonego na jednym z jej fragmentów, konstrukcja po części leży na zboczu wzgórza. To tam znajdują się miejsca dla widowni, gdzie w okresie świetności teatru w jednym czasie przebywało 6000 widzów.

Akwedukt w Segowii

Kolejnym punktem wycieczki może być Acueducto de Segovia – jeden z najważniejszych i najlepiej zachowanych reliktów rzymskiej obecności na półwyspie Iberyjskim. Wraz z Alkazarem oraz katedrą stanowi główną atrakcję całej Segowii. Legenda głosi, że akwedukt jest dziełem diabła, który zawarł pakt z dziewczyną trudniącą się swego czasu noszeniem wody. Miała ona oddać mu swoją duszę w zamian za dostarczenie przez niego wody zanim wzejdzie słońce. Jaki jest koniec tej historii? Tego już dowiesz się podczas zwiedzania.

To tylko niektóre z zabytków, którym warto poświęcić swój czas podczas pobytu w Hiszpanii. Jeśli planujesz dłuższe wakacje w tym pięknym kraju być może uda Ci się zobaczyć nie tylko te trzy miejsca. Więcej hiszpańskich architektonicznych atrakcji znajdziesz pod adresem https://www.hermosaespana.es/los-10-monumentos-que-debes-visitar-cuando-vayas-a-espana/.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy