źródło i fot.: MGOK Piwniczna-Zdrój

Komentarze   

+49 #1 No to gramy. 2018-09-19 18:12
Mieszkańcy osiedli Majerz, Borownice i Kosarzyska. Chciałem się podzielić moimi myślami, dotyczącymi zachowań pań osiedlowych z Majerza, Borownic i Kosarzysk. W związku z informacją dotyczącą zebrań osiedlowych, na stronie urzędowej, (http://www.piwniczna.pl/pl/234/3292/zaproszenie-na-zebrania-ogolne-stan-na-19-9-218-r-.html ).
Wiem na 100%, (rozmawiałem z tymi osobami), że nie wszyscy członkowie rady osiedlowej i sołeckiej brali udziału w wyznaczeniu terminu spotkań osiedlowych na 30.09.2018r. Termin nie został ustalony w porozumieniu z radą osiedlową, jest to indywidualny pomysł tych pań . Jest to celowe i bez zgody członków rady osiedlowej /sołeckiej. Jest to zagranie po niżej wszelkich norm moralnych i ma służyć kampanii wyborczej - pań osiedlowych. Otóż 30.09.18r. - jest to termin wyjazdu burmistrza i pozostałych osób reprezentujących gminę na Węgry, w ramach współpracy naszych miast, co ma miejsce od wielu lat i wielu kadencji , nie jest to niczym nowym i nadzwyczajnym. Aby utrzymywać dobre relacje z innymi miastami i państwami, wyjazdy są nieodzowne, kwestia co z tych wyjazdów wynika. W zebraniach nie będą uczestniczyć - burmistrz, zastępca burmistrza i radni, a do których mam wiele pytań. Zebrania na osiedlach, były i są wyznaczone w innych terminach, na których będą obecni włodarze naszej gminy - na których dowiemy się co zostało zrobione i jakie mają plany na przyszłość. Nie wiem co państwo o tym myślicie, ale ja zignoruję takie spotkanie, chyba że pójdziemy wysłuchać obietnic kandydatów (Sikorska, Liber, i tej pani z Majerza- przepraszam, ale zapomniałem jak jej jest). Podejrzewam, że owe spotkania nie mają nic wspólnego z prawdziwymi zebraniami mieszkańców osiedli, na których zdaje się sprawozdania.

ps. Pani osiedlowa z Majerza, zawsze uczestniczyła w wycieczkach na Węgry. Teraz obraziła się czy rozchorowała ? Pytam bo, jak obraziła to przyjdę na spotkanie, jak chora to dziękuje nie chcę się zarazić.
Cytować
-41 #2 Ola Boga! 2018-09-20 12:47
Cytuję No to gramy.:
Mieszkańcy osiedli Majerz, Borownice i Kosarzyska. Chciałem się podzielić moimi myślami, dotyczącymi zachowań pań osiedlowych z Majerza, Borownic i Kosarzysk. W związku z informacją dotyczącą zebrań osiedlowych, na stronie urzędowej, (http://www.piwniczna.pl/pl/234/3292/zaproszenie-na-zebrania-ogolne-stan-na-19-9-218-r-.html ).
Wiem na 100%, (rozmawiałem z tymi osobami), że nie wszyscy członkowie rady osiedlowej i sołeckiej brali udziału w wyznaczeniu terminu spotkań osiedlowych na 30.09.2018r. Termin nie został ustalony w porozumieniu z radą osiedlową, jest to indywidualny pomysł tych pań . Jest to celowe i bez zgody członków rady osiedlowej /sołeckiej. Jest to zagranie po niżej wszelkich norm moralnych i ma służyć kampanii wyborczej - pań osiedlowych. Otóż 30.09.18r. - jest to termin wyjazdu burmistrza i pozostałych osób reprezentujących gminę na Węgry, w ramach współpracy naszych miast, co ma miejsce od wielu lat i wielu kadencji , nie jest to niczym nowym i nadzwyczajnym. Aby utrzymywać dobre relacje z innymi miastami i państwami, wyjazdy są nieodzowne, kwestia co z tych wyjazdów wynika. W zebraniach nie będą uczestniczyć - burmistrz, zastępca burmistrza i radni, a do których mam wiele pytań. Zebrania na osiedlach, były i są wyznaczone w innych terminach, na których będą obecni włodarze naszej gminy - na których dowiemy się co zostało zrobione i jakie mają plany na przyszłość. Nie wiem co państwo o tym myślicie, ale ja zignoruję takie spotkanie, chyba że pójdziemy wysłuchać obietnic kandydatów (Sikorska, Liber, i tej pani z Majerza- przepraszam, ale zapomniałem jak jej jest). Podejrzewam, że owe spotkania nie mają nic wspólnego z prawdziwymi zebraniami mieszkańców osiedli, na których zdaje się sprawozdania.

ps. Pani osiedlowa z Majerza, zawsze uczestniczyła w wycieczkach na Węgry. Teraz obraziła się czy rozchorowała ? Pytam bo, jak obraziła to przyjdę na spotkanie, jak chora to dziękuje nie chcę się zarazić.

Hej, to chyba nie na temat w tej rubryce, czy czytać ze zrozumieniem nie umiemy?
Cytować
-17 #3 Hala się kłania 2018-09-20 21:23
[quote name="No to gramy." (...) Otóż 30.09.18r. - jest to termin wyjazdu burmistrza i pozostałych osób reprezentujących gminę na Węgry, w ramach współpracy naszych miast, co ma miejsce od wielu lat i wielu kadencji , nie jest to niczym nowym i nadzwyczajnym. (...) Zebrania na osiedlach, były i są wyznaczone w innych terminach, na których będą obecni włodarze naszej gminy - na których dowiemy się co zostało zrobione i jakie mają plany na przyszłość. (...)

Skoro jesteś tak skrupulatny to dlaczego zapominasz dodać, że te niby ustalone terminy zebrań sołeckich i osiedlowych jakos dziwnym trafem mają się pokrywać z terminami oficjalnych spotkań wyborczych Janeczka? To kto tu komu narzuca terminy? I nie pisz w imieniu wszystkich sołect i osiedli, tylko konkretnie o które ci chodzi.
Cytować
+40 #4 Gra w toku 2018-09-21 13:50
Powodem mojego smutku jest to co robią osiedlowe, zapomniały że wciąż pełnią funkcję którą wykorzystują do kampanii wyborczej. W nagłówku komunikatu, na stronie urzędowej wyraźnie jest napisane "Zarządy Osiedli oraz Rady Sołeckie zapraszają mieszkańców na zebrania ogólne". To co to jest za spotkanie ?
Nie mam nic przeciw temu żeby osiedlowe i komitety organizowały spotkania wyborcze w dowolnym czasie i dowolnej porze roku. Nie przeszkadza mi to, że są zamieszczane na stronie urzędowej (to tylko świadczy o dobrej współpracy między sekretarzem a osiedlowymi). Proszę jedynie aby nie wprowadzać mieszkańców w błąd. Owszem nie jestem tak dobrze poinformowany, jak niektórzy z Państwa, ominęło mnie spotkanie na Majerzu (nie śledzę wszystkich informacji) - ale to może dobrze. Czy w spotkaniach w wyznaczonym terminie na 30.09.18r Borownice, Kosarzyska i Majerz, będzie uczestniczyć moja ulubiona osiedlowa z Majerza ? Będą wszyscy kandydaci na burmistrza i kandydaci na radnych (gwarantują to osiedlowe i wszystkie komitety ?). Jeśli tak , to już się nie smucę, postaram się przybyć w ustalonym terminie, gdyż chciałbym należ do klubu dobrze poinformowanych, z mojej strony będą pytania do kandydatów i zarzuty do obecnie sprawujących funkcje. Już się CIESZĘ na myśl o spotkaniu.
cyt. " były naciski by osiedlowi robili spotkania tylko wtedy, gdy burmistrz ma ustalone swoje spotkania wyborcze (prawdopodobnie nie musi on wtedy płacić za wynajem sali do swojej kampanii)" - SZOK !
Rodzi się pytanie i stąd wynika moja prośba, proszę się podzielić z mieszkańcami informacją, kto kogo naciskał i ile kosztuje wynajem sali ?
cyt. " I nie pisz w imieniu wszystkich sołect i osiedli, tylko konkretnie o które ci chodzi."
Chodzi mi o Majerz, Borownice i Kosarzyska na innych osiedlach terminy spotkań ogólnych są wtedy, kiedy mogą być obecni wszyscy kandydaci na burmistrza i na radnych, obecnie wygląda to na jakieś porozumienie, (typu centrum, nowoczesna, kod itp. celowo z małej litery, proszę nie poprawiać.) Kto z Państwa zapewni mnie, że nie będą to spotkania stronnicze, podszyte obłudą i pomówieniami, skoro nieobecni nie będą mogli udzielić odpowiedzi. Swoją drogą czy nie lepiej gdyby komitety zorganizowały jedno wielkie spotkanie, celem skonfrontowania kandydatów na burmistrza ?
cyt. " A że się bawią na Węgrzech... Ich sprawa jeśli to jest najważniejsza i najpilniejsza sprawa na koniec kadencji."
Co racja to racja, konkurencja nie śpi i pewnie nie zawaha się tego wykorzystać. Historia kołem się toczy i wciąż się powtarza, poprzednio wszyscy się zjednoczyli celem obalenia E.B., wygrał obecny burmistrz, a za tydzień już mu robiono referendum. SUPER.
Przepraszam Państwa, być może ułomność mojej wcześniejszej wypowiedzi została źle zrozumiana. Za tą wybaczcie, że przydługa wyszła.
Zaprawdę radują się moje wnętrzności i nie mogę doczekać się spotkania.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy