Z inicjatywy Marii Kulig prezes Stowarzyszenie "Nasz Dom" oraz Marty Mordarskiej – dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Piwnicznej - Zdroju 9 października br. odbyło się niezwykle spotkanie. Licznie zgromadzonym widzom o swojej twórczości i łamaniu barier w życiu codziennym opowiedzieli dwaj wspaniali artyści: światowej sławy malarz Stanisław Kmiecik oraz piwniczański rzeźbiarz Tadeusz Kulig z Młodowa – podopieczny Stowarzyszenia „Nasz Dom”. Podczas spotkani autorzy zaprezentowali swoje talenty oraz prace o tematyce jesiennej i niepodległościowej.

W Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej – Zdroju do 15 października br.  dostępna jest również „Patriotyczna Wystawa”, na której Małopolski Oddział PFRON prezentuje obrazy nawiązujące do tematyki niepodległościowej. Prace wykonane są przez artystów z niepełnosprawnościami pochodzące ze zbiorów Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych, Małopolskiego Oddziału PZG oraz  Małopolskiego Oddziału PFRON.

Nowy ośrodek – cel i marzenie

Obecnie Stowarzyszenie „Nasz dom” stara się o dofinansowanie robót budowlanych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r.  – Prawo budowlane, dotyczące obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów ze środków PFRON w ramach zadań Samorządu Województwa Małopolskiego.

- „Stowarzyszenie „Nasz Dom” jest jedyną organizacją na terenie gminy, która skupia wokół siebie osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów” – mówi Dyrektor Marta Mordarska, która wspiera budowę nowego ośrodka  w gminie Piwniczna-Zdrój – Kosarzyska.

Prace przy budowie rozpoczęły się w 2015 roku. Na te potrzeby modernizowany jest budynek, który użyczyła gmina. Według projektu i uzyskanych zezwoleń w wyremontowanym budynku mieścić się będzie ośrodek dziennego pobytu dla około 35 osób, oraz opieka całodobowa dla 15 osób. Nowy ośrodek przeznaczony będzie dla osób, które jak podkreśla Prezes Maria Kulig, ze względu na swoje niepełnosprawności nie podjęli pracy lub nikt ich nie zatrudnił – Teraz skazani są na przebywanie w domu, niejednokrotnie narażeni na wykluczenie społeczne – dodaje.

>>> GALERIA FOTO <<<

 

Źródło i fot.: Stowarzyszenie „Nasz Dom”

Komentarze   

+17 #1 sztuka 2018-10-13 19:56
Dziękujemy organizatorom za cudowny wieczór, zawsze jest miło spotkać ludzi z pasą mimo przeciwności losu
Cytować
-4 #2 k 2018-10-13 22:44
jakże przyspieszyły imprezy Marii Kulig w ostatnim czasie , czy to nie zbieg okoliczności,po wyborach znowu to samo
Cytować
+5 #3 jasiek 2018-10-17 20:48
Cytuję k:
jakże przyspieszyły imprezy Marii Kulig w ostatnim czasie , czy to nie zbieg okoliczności,po wyborach znowu to samo

nie przyśpieszyły bo możesz zweryfikować częstotliwość na facebooku Naszego Domu, ale ewidentnie wreszcie zacząłeś na takowe wydarzenia zwracać uwagę. Jak chociaż przez start Kuligowej więcej osób usłyszy o inicjatywach Stowarzyszenia to jest już to dla `Stowarzyszenia jakiś sukces. Na następne wydarzenia serdecznie zapraszamy! Bez uprzedzeń, wszystkich!
Cytować
+1 #4 NIE 2018-10-31 13:18
Bidula znowu przegrała wybory z kim tym razem będzie się układała, przedtem z Edziem teraz z kim ???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy