Starosta nowosądecki Marek Pławiak nagrodził dziś zasłużonych działaczy kultury z Sądecczyzny. Towarzyszył mu wicestarosta Antoni Koszyk. Starosta wręczył nagrody trójce twórców, którzy nie mogli wziąć udział w obchodzonym 16 października Sądeckim Dniu Kultury i Sportu. Podczas uroczystej gali wyróżniono wówczas specjalnymi nagrodami starosty kilkunastu artystów i animatorów kultury.

Dziś nagrody odebrali:

Barbara Paluch – poetka i artystka plastyk z Piwnicznej-Zdroju. Autorka wielu tomików wierszy oraz książek dla dzieci. Pisze w języku literackim oraz gwarze górali nadpopradzkich i pogórzan. W tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej.

Anna Radzik – założycielka młodzieżowego zespołu teatralnego w Binczarowej (jest jego reżyserką i scenografem). Od lat działa na rzecz upowszechniania kultury w gminie Grybów.

Starosta przyznał też nagrodę Krynickiemu Towarzystwu Fotograficznemu, które obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia działalności. Przez te lata skupiało ono ponad 370 osób, przygotowało 705 wystaw zbiorowych i indywidualnych, przeprowadziło 496 konkursów i zorganizowało 100 plenerów fotograficznych. W imieniu KTF nagrodę odebrał prezes Juliusz Jarończyk.

źródło i fot. Powiat Nowosądecki (szel) [25 października 2018 r.]

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze   

-3 #1 radny 2018-10-31 12:44
Raduje się serce moje, że tak zasłużona kobieta z naszej gminy, w dziedzinie kultury, Pani Barbara Paluch została doceniona przez Starostwo Powiatowe i nagrodzona. Gratuluję z całego serca, życząc wielu sukcesów na niwie kultury i sztuki.
Cytować
+2 #2 ... 2018-10-31 20:19
Brawo gratyna!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy