Mało kto zwraca uwagę, ile pojazdów klasycznych porusza się po drogach w naszym kraju. Jedynie prawdziwi miłośnicy oldtimerów zdaje sobie sprawę z tego, że jest ich stosunkowo niewiele, choć mogłoby być więcej. Niestety, właściciele samochodów na tzw. żółtych blachach mają spory problem z ubezpieczaniem swoich pojazdów. W Polsce brakuje specjalistycznych polis, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań właścicieli starych pojazdów i ich aut, za które nie trzeba by było płacić kroci. Sytuacja zupełnie inaczej wygląda na zachodzie Europy, gdzie funkcjonują oferty ubezpieczeniowe znane społeczeństwu jako Classic Car Insurance.

Kompleksowa ochrona za przyzwoitą cenę

Oferta ubezpieczeniowa przygotowana dla mieszkańców Wielkiej Brytanii i nie tylko, łączy w sobie cechy obowiązkowego OC i dodatkowego AC. Jest ona dedykowana właścicielom aut zabytkowych oraz kultowych modeli. W Polsce bardzo trudno jest ubezpieczyć tego typu pojazdy, jako że firmy ubezpieczeniowe zdają sobie sprawę, jak drogie są do nich części i jak wysokie odszkodowanie musieliby wypłacić w razie gdyby doszło do wypadku lub stłuczki. Lancaster Insurance ma nie tylko atrakcyjne na każdą kieszeń ceny, ale też swoją polisę oferuje zarówno właścicielom pojazdów liczących sobie kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, jak i samochodów stosunkowo nowych bo 5-letnich, pod warunkiem że wskazane modele są rzadkie i zostały wyprodukowane przez marki takie jak Bentley czy Jaguar.

Co gwarantuje polisa?

Dzięki niej można zyskać wsparcie finansowe, gdy auto zostanie zniszczone wskutek kolizji drogowej, bez względu na to kto ją spowodował. Ubezpieczyciel wyciągnie do nas pomocną dłoń także wtedy, gdy auto samoistnie się zepsuje, jak i w sytuacji, gdy pojazd zostanie nam skradziony lub celowo zdewastowany z rąk osób trzecich.

Mamy też wspaniałą wiadomość dla wszystkich właścicieli oldtimerów z Polski – ubezpieczenie Classic Car Insurance obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, więc mogą z niego korzystać nie tylko Brytyjczycy, ale też Polacy i mieszkańcy innych europejskich krajów. Więcej szczegółów znajdziesz pod adresem: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy