Burmistrz Piwnicznej-Zdroju informuje, iż p. Mariusz Lis został odwołany z funkcji Zastępcy Burmistrza. Jednocześnie informuje się, że nie pełnił on żadnej funkcji w Urzędzie Miejskim od dnia zaprzysiężenia nowego Burmistrza (22 listopada 2018 r.).

źródło i fot.: www.piwniczna.pl [29/11/2018]

Komentarze   

-53 #1 Piwniczanin 2018-11-30 12:18
Można się spodziewać, że Pam Lis złoży skargę do sądu na odwołanie ze stanowiska zastępcy.
Cytować
+54 #2 St ULAzK 2018-11-30 15:19
Cytuję St. ULA z K:
Słyszałem podczas debaty, wypowiedź z ust burmistrza Chorużyka o transparentności. Nie wiem kto za to odpowiada, pan sekretarz czy pani nowa gadżet, ale linku z sesji nie uświadczysz ani na stronie urzędowej, ani na BIP-ie.
Z kolei "Sądeczanin" podczas sesji dysponuje nagraniem owej sesji w trakcie jej trwania, tak wynika z załączonego zdjęcia na Sądeczaninie.
/ http://www.sadeczanin.info/wiadomosci/piwniczna-zdroj-nie-mozna-zwolnic-zastepcy-bylego-burmistrza-bo-zostal-radnym /
Nowy burmistrz, jeszcze dobrze nie zaczął rządzić i już ma coś do ukrycia ? Na przykład podwyżkę pensji o tysiąc złotych, zaproponowaną przez radnego K.Długosza ? Zamiast wice burmistrza na 1/8 etatu, będzie dwóch wiceburmistrzów w tym jeden na pięcioletnim urlopie - brawo. Wstyd dla całej Gminy ! I kolejny powód do wstydu, na sesję nie zostali zaproszeni Radni Powiatowi - nie obecni ! Zamiast nich zasiada komitet wyborczy Pana Dariusza, sami fachowcy. Połowa szacunku jaką darzyłem burmistrza Chorużyka, po przeczytaniu artykułu w "Sądeczaninie", gdzieś wyparowała, a to dopiero pierwsze dni rządów.


Odwołanie z datą 29 listopad 2018r niczego nie zmieni. Zastępcą burmistrza będzie Pan LIs przez kolejne pięć lat i czy miesiące, a może dłużej. Dziwny ten nasz system. To akurat jest mało istotna sprawa, ważniejsze jest to, że po obejrzeniu sesji, w szczególności części końcowej, kiedy przemawiał burmistrz, odnalazłem część szacunku, która wcześniej gdzieś wyparowała, od nowa chciałbym w Pana wierzyć. Sama sesja i to co się na niej odbywało, zostawiam bez komentarza, na dzień dzisiejszy nie życzę sobie, żeby którakolwiek z osób zasiadających na sali mnie reprezentowała na terenie gminy, lub poza nią. Komentarz do sesji pozostawiam "Przystankowi Piwniczna", w miarę trafnie i chłodnie ocenia spotkanie, chociaż z większością opinii Pań pochodzenia "Ola Boga" się nie zgadzam.
( https://przystanekpiwniczna.wordpress.com/ ).

Panie Dariuszu życzę dużo sił i wytrwałości w dążeniu do celu, oby to nie przerodziło się w walkę z wiatrakami i wielką niemoc. Poparło Pana 20 procent społeczeństwa, 80 procent czeka na przekonanie do Pana. Wszystko zależy od najbliższych Pana decyzji i określenia się po której stronie mocy Pan stoi. Proszę się nie-obawiać wrogów, lub osób Panu dziś niesprzyjających, tych Pan zna i przed nimi się Pan obroni, proszę pilnować najbliższego otoczenia, osób które deklarują przyjaźń i pomoc - tacy są najgorsi, oni pierwsi podłożą Panu nogę, od tyłu i znienacka. Uważam, że pilnowanie się, będzie o wiele trudniejsze niż rządzenie gminą. Zbliżają się święta i zbliża się następna sesja, w związku z czym na 6 i 7 grudnia "Mikołaja" oczekujemy (mieszkańcy gminy) prezentów - trafnych decyzji.
Stowarzyszenie ULAzK.
Cytować
+46 #3 pamięć 2018-12-02 01:08
Czyli jak dobrze liczyć Lis będzie dopiero odwołany w 2024 roku bo pięć lat urlopu bezpłatnego +trzy miesiące wypowiedzenia znaczy że rozwiązanie nastąpi dopiero koło kwietnia 2024 roku ?
Cytować
-1 #4 nin 2018-12-02 14:12
To raczej Chorużyk założy mu sprawę o to że może będzie dłużej na urlopie bezpłatnym niż on by chciał, tak jak zresztą zrobił z byłym już burmistrzem w kampanii wyborczej,ale przegrał w sądzie
Cytować
+20 #5 myślę że 2018-12-03 07:08
Dla mnie to żadna oszczędność bo takich ludzi jak Lis właśnie w urzędzie jest za mało,dociekliwy,nie dawał wodzić się za nos wykonawcom ,pilnował interesu gminy !
Cytować
-14 #6 Ola Boga! 2018-12-03 14:06
Cytuję myślę że:
Dla mnie to żadna oszczędność bo takich ludzi jak Lis właśnie w urzędzie jest za mało,dociekliwy,nie dawał wodzić się za nos wykonawcom ,pilnował interesu gminy !

Chciałeś powiedzieć hochsztaplerów i biznesmenów z Koziej Wólki!
Cytować
+27 #7 myślę że 2018-12-05 07:35
Nie hochsztaplerów to my importujemy niestety z Warszawy !
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy