Bez turystów i pomysłu na ich ściągnięcie gminy Rytro i Piwniczna-Zdrój nie przeżyją. Nikt już nie ma wątpliwości, że ważnym elementem w tej układance są wyciągi narciarskie. W Piwnicznej-Zdroju przechodzą one właśnie poważny regres. Co się stało i jakich działań w tej materii oczekuje od burmistrza Dariusza Chorużyka branża turystyczna? I co ma z tym wspólnego Ryszard Florek i gmina Rytro z nowym wójtem Janem Kotarbą na czele? Ten sezon zimowy już się kończy, ale jaki będzie następny? Czytaj więcej na: https://sadeczanin.info/gospodarka/turystyczna-bomba-tyka-padna-wyciagi-nie-bedzie-przyszlosci-dla-doliny-popradu

 
źródło i fot.: ES Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Fot.: archiwum sadeczanin.info

Komentarze   

+14 #1 ??? 2019-03-18 08:45
I co z tego wynika? Czyżby tekst redagował szalony? O wszytkim i o niczym. To już wiemy. Konkrety. A w tej kadencji nie ma w słowniku, sorry zapomniałem
Cytować
+75 #2 Kazimierz Wielki 2019-03-18 10:22
Jeżeli decydenci zapomnieli / albo nie doceniają / , największego skarbu Piwnicznej, to chcą małpować pomysły , które realizuje się w dziesiątkach innych miejsc. Bardzo trudno rywalizować z taką konkurencją , a można być prawie monopolistą i czerpać z tego tytułu
korzyści. :-*
Cytować
+20 #3 Ściema 2019-03-18 17:55
temat 7 dolin dotyczy Piwnicznej tak jak zeszłoroczny śnieg , to była tylko ściema przedwyborcza, podobno burmistrz nie uzyskał nawet urlopu bezpłatnego w firmie FAKRO więc teraz nie ma wyjścia tylko musi się trzymać stołka
Cytować
+77 #4 Jan 2019-03-19 10:59
Ile w roku jest tej zimy? A co w pozostałych miesiącach? Większą część roku wszystko świeci pustkami. Ale tutaj chyba nikt nie widzi problemu. Może podacie zestawienie jaki ruch macie na tym waszym polu namiotowym, to się włos wszystkim zjeży na głowie.
Cytować
+14 #5 ??? 2019-03-19 11:35
Cytuję Ściema:
temat 7 dolin dotyczy Piwnicznej tak jak zeszłoroczny śnieg , to była tylko ściema przedwyborcza, podobno burmistrz nie uzyskał nawet urlopu bezpłatnego w firmie FAKRO więc teraz nie ma wyjścia tylko musi się trzymać stołka

Tak chcieli zatrzymać szalonego pracownika roku. Dziennikarze powinni zapytać p. Florka co on sądzi na ten temat i czy składał deklaracje. Będzie wiadomo.
Cytować
+36 #6 Raz dwa trzy 2019-03-19 11:37
Cytuję Ściema:
temat 7 dolin dotyczy Piwnicznej tak jak zeszłoroczny śnieg , to była tylko ściema przedwyborcza, podobno burmistrz nie uzyskał nawet urlopu bezpłatnego w firmie FAKRO więc teraz nie ma wyjścia tylko musi się trzymać stołka

Masz rację siedem dolin to nie Piwniczna wystarczy wejść w neta i poczytać
Cytować
+53 #7 anty kołtun 2019-03-19 18:01
Cytuję Kazimierz Wielki:
Jeżeli decydenci zapomnieli / albo nie doceniają / , największego skarbu Piwnicznej, to chcą małpować pomysły , które realizuje się w dziesiątkach innych miejsc. Bardzo trudno rywalizować z taką konkurencją , a można być prawie monopolistą i czerpać z tego tytułu
korzyści. :-*

Ty,Kazimierzu Wielki budowałeś, przyszedł Edek i po kolei wszystko niszczył. Jego następcy zrobili to samo, tylko bardziej. Byliśmy monopolistami w mandolinach, były zaproszenia, wyjazdy, koncerty, było zainteresowanie ludźmi tworzącymi różne zespoły...Były. Ale się skończyły, bo nie miał kto o to dbać. Zespół mandolinowy umierał na oczach tych, co mają pełną gębę słów o kulturze - nikt się za nim nie ujął. Kilkudziesięcioletnią miejską tradycję zastąpiono tym, co jest w każdym innym miejscu, czyli ludowością. Tę także trzeba cenić i szanować, ale nie kosztem tego, co było wyjątkowe w skali kraju, a być może i nawet na świecie.
Cytować
+14 #8 @ban@ 2019-03-20 08:15
Cytuję Ściema:
temat 7 dolin dotyczy Piwnicznej tak jak zeszłoroczny śnieg , to była tylko ściema przedwyborcza, podobno burmistrz nie uzyskał nawet urlopu bezpłatnego w firmie FAKRO więc teraz nie ma wyjścia tylko musi się trzymać stołka

Czyli co? Bezrobocie na jesień?
Cytować
+20 #9 Nie mer 2019-03-20 08:26
Całe to burmistrzowanie szalonego to pomyłka. Podobnież chce zrezygnować z dotacji. Sam, dobrowolnie. Takie jaja tylko w Piwnicznej. W końcu będziemy sławni. W mediach nas opiszą. Co do p.Florka i jego deklaracji to trzeba zapytać wprost. To porządny facet, biznesmen, z klasą. Odpowie wprost a nie będzie ściemniał jak były pracownik
Cytować
-17 #10 doBezmózgowca@@@ 2019-03-30 08:17
Wcześniej niż na jesieni znajdziesz się na oddziale psychiatrii ...Przestań już szczuć na naszą władzę ,jesteś Dno ,nikt nawet twoich zdań nie bierze pod uwagę !!!
Jak śmiesz ludziom patrzeć w oczy i się poruszać po Piwnicznej ,zero mózgu masz helikopter
Cytować
+30 #11 olaboli 2019-03-31 16:30
Cytuję doBezmózgowca@@@:
Wcześniej niż na jesieni znajdziesz się na oddziale psychiatrii ...Przestań już szczuć na naszą władzę ,jesteś Dno ,nikt nawet twoich zdań nie bierze pod uwagę !!!
Jak śmiesz ludziom patrzeć w oczy i się poruszać po Piwnicznej ,zero mózgu masz helikopter

Antoś ???
Cytować
+42 #12 Celnik 2019-04-01 00:23
Zobaczycie wyciągi jak świnia niebo... władza swoją droga ale ludzie pazerni jeszcze nic nie powstało a już się zreją kto ile wycharata . I tak dalej będziecie jeździć zagranice i rypać na budowach jak się nie nauczycie współpracy
Cytować
+24 #13 Marek 2019-04-01 00:25
7 dolin i Piwniczna?? Hehe... zaczynam wierzyć ze szalony jest zeczywiscie szalony
Cytować
+61 #14 F. 2019-04-01 20:43
Bardzo mnie ucieszył ten artykuł. Widzę, że w Piwnicznej pojawiły się osoby, które obserwują co się dzieje w Polsce, co przyciąga ludzi, jakie są trendy. Najwyższa pora przestać planować rozwój gminy rozwiązaniami, które były dobre kilkadziesiąt lat temu. Aktualnie rynek narciarski jest już nasycony. Otworzyły się granice, a ceny zrównały. Należy poszukać innych rozwiązań, zwłaszcza tych tańszych. Powstały trasy biegowe, które należy teraz utrzymywać i rozwijać, współpracować z sąsiadami ze Słowacji. Dlaczego nie wytyczyć szlaków skiturowych i organizować wycieczek z przewodnikiem PTTK, na początek raz w tygodniu. Może jakieś kursy/szkolenia? Ten rodzaj narciarstwa ma coraz więcej zwolenników nawet w naszej gminie.
Skutery śnieżne, quady, samochody terenowe zyskują coraz więcej zwolenników. Są to klienci, którzy przyjadą w lecie ale też na weekend o każdej porze roku. Może trzeba zrobić strzelnice ? Zadbać o zarybienie Popradu i ściągać wędkarzy ? Nasze góry są świetne do turystyki rowerowej trzeba je tylko dobrze przygotować. Atrakcyjność naszych gór potwierdza zwiększający się ruch na szlakach. Należy też pamiętać, że duża część ludzi nie ma siły na wspinaczkę po Tatrach i nie ma też świadomości, że Piwniczna i okalające ją góry są tak piękne i dostępne dla osób o każdej kondycji :)

I co najważniejsze piękna tradycja i folklor, który jest rozwijany w Piwnicznej. Przyszedł czas aby go sprzedać. Ludzie jadący do Zakopanego w większości jadą tam ze względu na wszem obecny folklor.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozwój, który jest na wyciągnięcie ręki.
Cytować
+61 #15 Pieronjeden 2019-04-02 09:57
Cytuję F.:
Bardzo mnie ucieszył ten artykuł. Widzę, że w Piwnicznej pojawiły się osoby, które obserwują co się dzieje w Polsce, co przyciąga ludzi, jakie są trendy. Najwyższa pora przestać planować rozwój gminy rozwiązaniami, które były dobre kilkadziesiąt lat temu. Aktualnie rynek narciarski jest już nasycony. Otworzyły się granice, a ceny zrównały. Należy poszukać innych rozwiązań, zwłaszcza tych tańszych. Powstały trasy biegowe, które należy teraz utrzymywać i rozwijać, współpracować z sąsiadami ze Słowacji. Dlaczego nie wytyczyć szlaków skiturowych i organizować wycieczek z przewodnikiem PTTK, na początek raz w tygodniu. Może jakieś kursy/szkolenia? Ten rodzaj narciarstwa ma coraz więcej zwolenników nawet w naszej gminie.
Skutery śnieżne, quady, samochody terenowe zyskują coraz więcej zwolenników. Są to klienci, którzy przyjadą w lecie ale też na weekend o każdej porze roku. Może trzeba zrobić strzelnice ? Zadbać o zarybienie Popradu i ściągać wędkarzy ? Nasze góry są świetne do turystyki rowerowej trzeba je tylko dobrze przygotować. Atrakcyjność naszych gór potwierdza zwiększający się ruch na szlakach. Należy też pamiętać, że duża część ludzi nie ma siły na wspinaczkę po Tatrach i nie ma też świadomości, że Piwniczna i okalające ją góry są tak piękne i dostępne dla osób o każdej kondycji :)

I co najważniejsze piękna tradycja i folklor, który jest rozwijany w Piwnicznej. Przyszedł czas aby go sprzedać. Ludzie jadący do Zakopanego w większości jadą tam ze względu na wszem obecny folklor.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozwój, który jest na wyciągnięcie ręki.

Tak bardzo dobra analiza piwniczańskich nie w pełni wykozystanych niszy, ktore mogą być dostępne na na przysłowiową kazdą kieszeń. Pozdrawiam wszystkich podobnie myślących. :-) :-)
Cytować
+57 #16 AIDA 2019-04-02 18:37
Cytuję F.:
Bardzo mnie ucieszył ten artykuł. Widzę, że w Piwnicznej pojawiły się osoby, które obserwują co się dzieje w Polsce, co przyciąga ludzi, jakie są trendy. Najwyższa pora przestać planować rozwój gminy rozwiązaniami, które były dobre kilkadziesiąt lat temu. Aktualnie rynek narciarski jest już nasycony. Otworzyły się granice, a ceny zrównały. Należy poszukać innych rozwiązań, zwłaszcza tych tańszych. Powstały trasy biegowe, które należy teraz utrzymywać i rozwijać, współpracować z sąsiadami ze Słowacji. Dlaczego nie wytyczyć szlaków skiturowych i organizować wycieczek z przewodnikiem PTTK, na początek raz w tygodniu. Może jakieś kursy/szkolenia? Ten rodzaj narciarstwa ma coraz więcej zwolenników nawet w naszej gminie.
Skutery śnieżne, quady, samochody terenowe zyskują coraz więcej zwolenników. Są to klienci, którzy przyjadą w lecie ale też na weekend o każdej porze roku. Może trzeba zrobić strzelnice ? Zadbać o zarybienie Popradu i ściągać wędkarzy ? Nasze góry są świetne do turystyki rowerowej trzeba je tylko dobrze przygotować. Atrakcyjność naszych gór potwierdza zwiększający się ruch na szlakach. Należy też pamiętać, że duża część ludzi nie ma siły na wspinaczkę po Tatrach i nie ma też świadomości, że Piwniczna i okalające ją góry są tak piękne i dostępne dla osób o każdej kondycji :)

I co najważniejsze piękna tradycja i folklor, który jest rozwijany w Piwnicznej. Przyszedł czas aby go sprzedać. Ludzie jadący do Zakopanego w większości jadą tam ze względu na wszem obecny folklor.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozwój, który jest na wyciągnięcie ręki.

Popieram. Trzeba wykorzystać to co mamy.
Słychać też głosy, że władze chcą zrobić z Piwnicznej drugą Muszynę. Muszyna jest jedna i niepowtarzalna, więc nie ma sensu jej kopiować – znajdźmy swoje ID.
Cytować
+14 #17 ??? 2019-04-09 00:02
Po co ma tu przyjechać turysta? Powdychac smog? Zabawić się na rynku? Co robi gmina... Wpada na świetny pomysl, żyłę złota, będzie zarabiać na workach by minimalizować straty. Czy oni naprawdę wierzą że ludzie będą kupować worki? Większa część Piwnicznej to tradycyjne piece więc nadwyżka śmieci wiadomo gdzie trafi? Czy naprawdę pozostali tylko emeryci i "niby rodowici" Piwniczanie w tej dziurze do rzadzenia?
Cytować
0 #18 Ziomek89& 2019-04-14 06:27
Nie wiem jak Wy ale mnie się flakami przewraca jak czytam co duka helikopter
Mam odruch wymiotny
Cytować
-3 #19 Baba Jaga 2019-04-18 07:11
Cytuję Ziomek89&:
Nie wiem jak Wy ale mnie się flakami przewraca jak czytam co duka helikopter
Mam odruch wymiotny

No to już jest tak jakby nienawiść, trzeba coś z tym zrobić bo inaczej może Tobie zaszkodzić. ;-) ;-)
Cytować
+8 #20 ???Rychu??? 2019-04-18 17:58
Cytuję Baba Jaga:
Cytuję Ziomek89&:
Nie wiem jak Wy ale mnie się flakami przewraca jak czytam co duka helikopter
Mam odruch wymiotny

No to już jest tak jakby nienawiść, trzeba coś z tym zrobić bo inaczej może Tobie zaszkodzić. ;-) ;-)Koniecznie wysłać na urlop ,bo nas opęta jak Judasz ,nie może grać z nami w plichy
Kadęcja do 28 kwietnia wygaśnie i będzie spokój !!!
Cytować
+12 #21 Buba 2019-04-19 08:50
Cytuję ???Rychu???:
Cytuję Baba Jaga:
Cytuję Ziomek89&:
Nie wiem jak Wy ale mnie się flakami przewraca jak czytam co duka helikopter
Mam odruch wymiotny

No to już jest tak jakby nienawiść, trzeba coś z tym zrobić bo inaczej może Tobie zaszkodzić. ;-) ;-)Koniecznie wysłać na urlop ,bo nas opęta jak Judasz ,nie może grać z nami w plichy
Kadęcja do 28 kwietnia wygaśnie i będzie spokój !!!

KADENCJA :-|
Cytować
0 #22 Szok345 2019-04-25 06:16
Cytuję Buba:
Cytuję ???Rychu???:
Cytuję Baba Jaga:
Cytuję Ziomek89&:
Nie wiem jak Wy ale mnie się flakami przewraca jak czytam co duka helikopter
Mam odruch wymiotny

No to już jest tak jakby nienawiść, trzeba coś z tym zrobić bo inaczej może Tobie zaszkodzić. ;-) ;-)Koniecznie wysłać na urlop ,bo nas opęta jak Judasz ,nie może grać z nami w plichy
Kadęcja do 28 kwietnia wygaśnie i będzie spokój !!!

KADENCJA :-|Kilka dni temu rozmawiałem z obecnym osiedlowym Rynek-twierdzi że musi wygrać .
Postarał się coś załatwić ,czy nasze głosy są już przesądzone ???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy