Mają od 55 do 72 lat, ale ciągle są młodzi. Kilka lat temu założyli grupę kabaretową „Aktywne Penelopy”. Pokazują, że na emeryturze można się nie tylko dobrze bawić, ale też nieść radość innym.

Grupa zawiązała się z inicjatywy Teatru Nowego z Krakowa. Zadebiutował w grudniu 2014 roku na deskach Domu Kultury w Piwnicznej. Skupia piętnaście kobiet  kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 55 lat do 72 lat.

- Pokazujemy, że emeryci mogą się  się świetnie sami bawić i bawić  innych, a przy tym promować naszą ziemię sądecką. Jak sama nazwa wskazuje, jesteśmy bardzo aktywni – mówią o sobie kabareciarze.

„Aktywne Penelopy” ze swoim programem kabaretowo – regionalnym występują w sanatoriach, na zaproszenie grup seniorów, a nawet w przedszkolach. W Piwnicznej kabareciarze zorganizowali występ z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki, Powitanie Wiosny i Andrzejki.

Chociaż działają dopiero od czterech lat, już zdobyli popularność. I ciągle mają głowy pełne pomysłów.

- Chcemy rozszerzyć działalność na całą Sądecczyznę. W naszych kabaretowych programach promujemy region w sposób wesoły i przystępny. Mimo, że mamy 55 plus, jesteśmy pełni życia i chętni do dawania rozrywki innym.

Grupa Kabaretowa AKTYWNE PENELOPY – SMS o treści SKT.23 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.

zródło i fot.: www.sadeczanin.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy