Wiele osób, które decydują się na rozpoczęcie współpracy z agencją SEO, która pomoże w promocji ich portalu, często wybiera tę firmę, której oferta jest dobra pod względem finansowym.

Niestety wybieranie najtańszej opcji, często kończy się tym, że zamiast profesjonalistów, naszą witryną zajmują się amatorzy, którzy nie mają większego pojęcia na tematy z zakresu optymalizacji i pozycjonowania stron. Z pewnością każdy zastanawia się, od czego zależy wysokość cena, którą otrzymamy, gdyż to, że nasz znajomy współpracujący z tą samą agencją SEO płaci określoną kwotę, nie oznacza, że praca na witrynie będzie tak samo wyceniona.

Podstawowa kwota jest dla wszystkich jednakowa, obejmuje ona między innymi działania związane z analizą fraz kluczowych, optymalizację treści, copywriting, tzw. link building, kampanie marketingowe, analizę rynku itd. Indywidualność każdej wyceny w głównej mierze zależy od konkurencji, jeśli jesteśmy małym przedsiębiorstwem, sprzedającym obrazy, to z pewnością będziemy musieli zapłacić mniej niż sklep z odzieżą, których w sieci można znaleźć tysiące. Na ich efektywne pozycjonowanie będzie trzeba poczekać zdecydowanie dłużej niż w przypadku lokalnych działalności.

W drugiej kolejności o wysokości ceny będzie decydować aktualny stan naszej witryny, jeśli jest to dopiero co założona strona, na której nie zostały udostępnione żadne treści, to musimy liczyć się z tym, że potrzebne będą rzetelne i oryginalne artykuły, które pozytywnie wpłyną na miejsce w rankingu. Następnie trzeba zbadać czy wcześniej ktoś inny nie posiadał wybranej przez nas domeny. Jest to ważne z tego punktu, że może się okazać, iż na domenę zostały nałożone przez Google filtry, lub też została zablokowana i nie pojawia się w wynikach wyszukiwania. Proces odklejania łatki niebezpiecznej i korzystającej z nieetycznych form optymalizacji i pozycjonowania strony, nie jest prostym zadaniem, więc jeśli dotyczy to naszej witryny, musimy liczyć się ze zwiększeniem kosztów współpracy z agencją SEO.

Różna jest także forma płatności, zwykle agencje SEO mają kilka wariantów rozliczeniowych do wyboru – opłata za wyniki, forma abonamentowa, podstawowe wynagrodzenie plus premia za wyniki oraz cenę za wykonanie konkretnego projektu.  Na cenę wpłynie także miasto, gdzie chcesz się wypozycjonować. Inna będzie cena za pozycjonowanie stron w dużym mieście w centralnej Polsce, a inna dla jakiejś małej wioski na wschodzie Polski.

Koszty pozycjonowania i optymalizacji stron www możemy porównać do umów, jakie podpisujemy z sieciami telefonicznymi. Im więcej dodatków, nowszy model smartfona, długość trwania kontraktu, tym bardziej zróżnicowane będzie spersonalizowana dla nas wycena. Dlatego w sieci trudno jest znaleźć konkretne kwoty, jeśli agencja na swojej stronie lub podczas rozmowy bez wstępnego przejrzenia naszego serwisu będzie mieć gotową cenę, to powinniśmy poszukać inną firmę, gdyż prawdopodobnie trafiliśmy na amatorów nieznających podstaw z zakresu SEO i pozycjonowania.

Artykuł został przygotowany przez firmę https://silesianseo.pl/.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy