Z przyjemnością informujemy, że Towarzystwo Rozwoju Piwnicznej otrzymało granty na 2 projekty z Instytutu Polonika, o łącznej wartości ponad 101 tys. zł. Projekty dotyczą prac porządkowych na polskich cmentarzach w: Krakowcu, blisko granicy i do Krzywego Jeziora, 200 km od Odessy, na Ukrainie. Wyjazdy, każdy po 2 tygodnie, polegać będą na pracy wolontariuszu przy zabezpieczaniu i pielęgnacji tego, co zostało z naszych nagrobków itp. Będziemy je czyścić, w tym także metalowe ogrodzenia, częściowo reperować i zabezpieczać. Będziemy tworzyć lapidaria, czyli zbierać w jednym miejscu zniszczone i rozpadłe nagrobki, kawałki krzyży i płyt. Tego typu zadania będą odbywać się pod okiem specjalisty konserwatora. Będziemy także kosić trawę, wycinać krzaki i - zwłaszcza w bardzo zaniedbanym Krzywym Jeziorze - drzewa! Dlatego poszukujemy ludzi, którzy nie boją się ciężkiej pracy, ale umieją się też obchodzić piłą i kilofem. Bardzo pomocny będzie ktoś z wiedzą medyczną - ewentualna 1 pomoc, apteczka, opatrunki. Wszystkie koszty wyjazdu: transport, wyżywienie sprzęt itp. ujęte są w funduszach otrzymanego grantu. W wolnych chwilach możliwe jest organizowanie wycieczek i zwiedzanie okolicy.

BARDZO WAŻNE! Do wyjazdu na Ukrainę niezbędny jest ważny paszport! Pierwszy wyjazd  planowany jest już na początek lipca więc czasu niewiele na załatwienie spraw paszportowych.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 501 617 514.

>>> GALERIA FOTO <<<

źródło i fot. [MD]

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy