80 lat temu  Polska została zaatakowana z trzech stron. Hitlerowskie Niemcy prócz Sowietów miały jeszcze jednego sprzymierzeńca. Przed godziną piątą nad ranem południowe granice Polski przekroczyli Słowacy*. Wszystko wskazuje na to, że właśnie z ich rąk zginął człowiek, który był pierwszą ofiarą II wojny światowej na Sądecczyźnie. Jego grobem opiekują się harcerze z Piwnicznej. W tym roku również pamiętali o swoim zobowiązaniu. Czytaj więcej na: https://www.dts24.pl/80-lat-temu-rozpetalo-sie-pieklo-antoni-sidelko-zginal-o-swicie-w-piwnicznej-kto-zabil/

źródło i fot.: www.dts24.pl [Iwona Kamieńska 1 września 2019]

fot. 4NDH "Żar

Komentarze   

+21 #1 mieszkaniec 2019-09-05 11:17
Jesteśmy czołówką w Polsce, gdy w całym kraju władze robią uroczystości upamiętniające, my wchodzimy w XXI wiek. Składamy wyrazy wdzięczności na Facebooku. Burmistrz dobrze zrobił, ze względu na oszczędności, poległym nie należała się widocznie żadna oficjalna uroczystość i złożenie symbolicznej wiązanki kwiatów czy to przy pomniku w Rynku czy na Starym Cmentarzu. Wstyd!

Uznanie dla młodych harcerzy, którzy pomimo swojego wieku pamiętali o ludziach, którzy oddali życie za Polskę. Władza niech się uczy od młodych!
Cytować
-1 #2 PoKo 2019-09-10 20:02
Pogońcie to towarzystwo z gminy
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy