Ataki wilków na stada owiec w naszej gminie zdarzają się coraz częściej. Wypłata odszkodowań nie jest rozwiązaniem dla hodowców, którzy chcą odstrzału. Jednak fakt, że wilki są pod ochroną sprawia, że hodowcy są bezsilni w poszukiwaniu innego rozwiązania problemu.

Tematem zajmowała się m.in. Gazeta Krakowska: https://gazetakrakowska.pl/piwniczna-wilki-atakuja-stada-owiec-hodowcy-chca-kontrolowanego-odstrzalu/ar/c8-14353155

Było już wiele interwencji u polityków, samorządowców ale pozostały one bez odzewu. Czy fakt, że poseł Elżbieta Zielińska dostrzegła wagę problemu jaki mają hodowcy z wilkami, daje szansę na dobre rozwiązanie?

- Uwaga, bardzo ważny problem! W Małopolsce, z roku na rok, wilki sieją coraz większy popłoch wśród zwierząt hodowlanych i mieszkańców. Problem się nasila, w tym roku do mojego biura poselskiego dotarło już wiele zgłoszeń od hodowców, którym wilki zabiły zwierzęta - owce, kozy, krowy – napisała na swoim profilu na Facebook Poseł Elżbieta Zielińska

- Problem jest niezwykle trudny i złożony - z jeden strony gospodarstwa tracą swoje zwierzęta hodowlane, notują straty (mimo wypłaty odszkodowań), a atakujące wilki wzbudzają coraz większy strach wśród mieszkańców. W wyniku tego hodowcy domagają się odstrzału wilków.
Z drugiej strony w Polsce wilki są pod ścisła ochroną, a za złamanie przepisów grożą wysokie mandaty a nawet więzienie. W związku z tym zezwolenie na odstrzał wilka udzielane jest tylko i wyłącznie wobec konkretnego osobnika stanowiącego zagrożenie. Trudno jest to zrobić, bowiem zazwyczaj nie da się wskazać konkretnego wilka, który spowodował straty –
można dalej przeczytać na jej profilu.

https://www.facebook.com/513841568765040/photos/a.517068865108977/1382262115256310/?type=3&theater

Czy interwencja Poseł Elżbiety Zielińskiej w tej sprawie jest szansą na zmianę prawa w taki sposób aby interesy hodowców była ważniejsze niż interes ekologów, którzy narzucają swój punkt widzenia nie mierząc się z jego konsekwencjami?

Komentarze   

+11 #1 RYś 2019-09-11 12:28
Bardzo nam jeszcze zależy żeby Pani Poseł zajęła się LISAMI .
Cytować
+14 #2 Magda 2019-09-11 18:15
Brawo dla młodej, ambitnej i szanującej mieszkańców Sądecczyzny.
Cytować
+5 #3 Kamil 2019-09-12 08:24
Cytuję RYś:
Bardzo nam jeszcze zależy żeby Pani Poseł zajęła się LISAMI .

Najlepiej zająć się BURMISTRZEM KŁAMCĄ
Cytować
-16 #4 Zapraszamy 2019-09-13 20:33
Mimo że życzę udanego startu w wyborach to jeśli nie wyjdzie to zapraszamy do gminy Piwniczna. Jedt dużo do zrobienia może nawet jeśli referendum odwoła burmistrza to wystartuje pani na burmistrza. I miło poatrzeć i miło posłuchać.
Cytować
+30 #5 senator 2019-09-14 14:39
Cytuję Zapraszamy:
Mimo że życzę udanego startu w wyborach to jeśli nie wyjdzie to zapraszamy do gminy Piwniczna. Jedt dużo do zrobienia może nawet jeśli referendum odwoła burmistrza to wystartuje pani na burmistrza. I miło poatrzeć i miło posłuchać.

Też pomysł. Poseł nie ma żadnego doświadczenia w pracy samorządowej o ile w pracy w ogóle ma doświadczenie. Głupota to by była ściągać kogoś z zewnątrz.A pani Zielińska niech na poważnie zajmie się problemami a nie szuka na siłę niszy dla siebie żeby gadać bez pokrycia.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy