4 listopada około godziny 17.47 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz wszystkie jednostki OSP z miasta i gminy Piwniczna Zdrój zadysponowane zostały do pożaru w Piwnicznej Zdroju na ulicy Magóry. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był w całości drewniany dom letniskowy. W odległości około 3 metrów znajdował się sąsiedni drewniany budynek gospodarczy. Budynki nie były podłączone do sieci energetycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w obronie na zagrożony budynek gospodarczy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kolejnych zastępów podano prądy wody na palący się budynek. Zorganizowano zaopatrzenie wodne poprzez dowożenie wody z hydrantu oddalonego o 7 km od miejsca zdarzenia. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja oraz GOPR, którzy prowadzili swoje czynności. Po lokalizacji wykonano prace rozbiórkowe budynku w celu likwidacji pozostałych zarzewi ognia. Budynki zostały przeszukane - nie odnaleziono osób poszkodowanych. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono pogorzelisko. Działania 8 zastępów straży i 33 strażaków trwały ponad 6 godzin. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

>>> GALERIA FOTO <<<

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze   

-30 #1 ewa 2019-11-07 20:31
Droga redakcjo czy na pewno nie pomyliście się z pisownią ul. Magóry? Burmistrz napisał: Magury. Łączył się przy tym w bólu albo "bulu". Sama już nie wiem
Cytować
+31 #2 Do_ewa 2019-11-08 13:33
Żeby w takim miejscu nie myśleć o biednych ludziach, którzy ciężko na to miejsce pracowali, tylko o burmistrzu, to już trzeba mieć nie po kolei w głowie. Wstydź się.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy