25 listopada dzieci i młodzieży z zespołów ludowych Bystro Kicora (Przysietnica), Rytrzoki (Rytro) i Małe Piwnicoki (Piwniczna-Zdrój) wspólnie z Czesławem Mozilem zaśpiewały dla księcia Fryderyka oraz księżnej Marii Elżbiety podczas koncertu z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych Polski i Danii, który był zwieńczeniem wizyty duńskiej pary książęcej w Polsce.   

- Udział naszych dzieci w koncercie „THE 100th ANNIVERSARY OF DIPLOMATIC RELATIONS BETWEEN DENMARK & POLAND”, który odbył się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, to spontaniczna kontynuacja wspólnego projektu z Czesławem Mozilem,  jakim było nagranie kilka miesięcy temu teledysku „Dalej jazda Panie Gazda”. Jest to ogromna szansa pokazania dzieciom, że folklor może być przepustką do wielkiego świata – powiedziała Monika Florek, prezes Stowarzyszenia Górale Karpat, które jest inicjatorem i organizatorem projektu.

- Wydarzenie to dało również możliwość promocji naszego regionu nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale i międzynarodowej uświadamiając fakt istnienia innych regionów góralszczyzny poza Podhalem – dodaje Monika Florek.

Udział dzieci z Sądecczyzny w koncercie został zaznaczony również w inny szczególny sposób. Adrian i Julka z zespołu Bystro Kicora w Przysietnicy, witali bowiem przybyłą parę książęcą.

Udział w koncercie to część projektu „ TYLKO ORŁY SZYBUJĄ NAD GRANIĄ - wielka przygoda małych górali”, który jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stowarzyszenie Górale Karpat, które zorganizowało udział dzieci w koncercie i cały pobyt w Warszawieto grupa mieszkańców z Nadpopradzia, która od ponad 10 lat działa  w regionie. Członkowie wywodzą się z różnych środowisk, mają różne doświadczenia życiowe i zawodowe, ale łączy ich miłość do regionu i troska o jego dziedzictwo kulturowe.

Do najważniejszych projektów należy szereg działań na rzecz powrotu pasterstwa (organizacja konferencji „Pasterstwo szansą Sądeczczyzny”, powrót czarnych owiec na nadpopradzkie hale) oraz szereg działań mających na celu zachowanie kultury ludowej i pasterskiej oraz tożsamości kulturowej  mieszkańców w odniesieniu do współczesności czego przykładem jest nagrany wspólnie z Czesławem Mozilem utwór i teledysk „Dalej jazda Panie Gazda”.

>>> GALERIA FOTO <<<

www.goralekarpat.pl

info i fot.: [UL]

źródło: Stowarzyszenie Górale Karpat

Komentarze   

+9 #101 Deszczówka 2019-12-08 14:22
Cytuję Czy wiecie:
Czy to prawda że komentarze od 55 do 60 napisał ten sam człowiek? Ten co lubi wstawać rano, tak zaczyna swój dzień pracy?

Slyszaliscie ze pisze to ten co nie zapłacił deszczowki? A co ty myślisz ze zrobisz referendum i powrót janeczka i ciebie ,my mamy dość buty ,teraz jest przejrzyście i o to chodzi zapomnij i akceptuj to co masz ,możesz mieć gorzej!!!!
Cytować
+7 #102 helikopter 2019-12-08 15:38
Ja uwazam ze pisze to ten co ma 38 plus ➕ vat Ten co nienawiść ma do rodziny i sąsiadów... Czy to ten co chciał być osiedlowym???
Cytować
+5 #103 Pinokio wre 2019-12-08 15:53
Cytuję Kłamco:
Cytuję Byłem, słyszałem:
Cytuję Majerz:
Cytuję Migo z Majerza:
Piwniczańska opozycja ma plan po odwołaniu burmistrza, plan dostał kryptonim AKCJA POPRAD.
Akcja ma polegać na pogłębianiu dna i trzymaniu się koryta.
Normalni i inteligentni Piwniczanie w tej hucpie referendalnej udziału brać nie będą,

Migo na spotkanie z burmistrzem przyszli jego zwolennicy w większości , i co olał wyszedł.Normalni i inteligentni Piwniczanie wyciągną wnioski, bo nie zasługują na takie traktowanie przez Burmistrz i to za nasze pieniążki.


Spotkanie bez konsultacji ustawili 1 godz. przed spotkaniem na Hanuszowi. To było celowe. Burmistrz wyraźnie powiedział że ma mało czasu bo jest następne spotkanie.
A tak w ogóle nie miło sensu aby zostać bo byli tylko referendarze i ich przyjaciele.

NIE ROZPUSZCZAJ FEJKÓW. NIE KŁAM PINOKIO. CA£A KORESPONDENCJA W TEJ SPRAWIE JEST W ZARZĄDZIE OSIEDLA. POROZMAWIAJ Z OSIEDLOWYMI MAJERZA I HANUSZOWA A DOWIESZ SIĘ PRAWDY. BURMISTRZ RODEM Z BIAŁORUSI JEŚLI CHODZI. O DYKTOWANIE, KŁAMANIE I PROPAGANDĘ.
. Pinokio kłamie mieszkańców i zmusza do pójścia na Referendum Ludzie nie słuchać kłamców, chcą wrócić do władzy Nigdy nie pozwólmy!!!
Chłoptasie , szatanie będziesz się smażył w piekle za życia i po śmierci za ten wredny pysk czerwony.. Ludzie dajcie se spokuj z tymi komentarzami w kosciele tak się ładnie modlicie a tu tyle agresji zlosliwosci płynie od was referendum i tak będzie lepiej... Nie idźcie na Referendum
Cytować
+8 #104 Ciekawe 2019-12-08 18:17
https://przystanekpiwniczna.wordpress.com/
Cytować
-38 #105 Ciągnąć głupotę 2019-12-08 18:38
Cytuję Czy wiecie:
Czy to prawda że komentarze od 55 do 60 napisał ten sam człowiek? Ten co lubi wstawać rano, tak zaczyna swój dzień pracy?

Właśnie nie prawda mam 39
Cytować
+5 #106 Nie idziemy na Refer 2019-12-08 18:41
Nie idziemy i nikt i nic nas nie zmusi iść na Referendum,aby tacy Referendarze bez wykształcenia i honoru nami rządzili .
Cytować
+6 #107 Katolik 2019-12-08 18:43
Cytuję Czy wiecie:
Czy to prawda że komentarze od 55 do 60 napisał ten sam człowiek? Ten co lubi wstawać rano, tak zaczyna swój dzień pracy?

Niestety to prawda. Niewielka grupka podzieliła Piwniczan, a za tydzień tygodnie wszyscy razem będą stać w kolejce do spowiedzi. WSTYD
Cytować
+9 #108 Press release 2019-12-08 18:50
Cytuję Czy wiecie:
Czy to prawda że komentarze od 55 do 60 napisał ten sam człowiek? Ten co lubi wstawać rano, tak zaczyna swój dzień pracy?

vek Przełęcz gromadzka proszę już przestań pisać bzdury i to w dodatku z błędami ortogrraficznymi... No zmiłuj się nad resztą mieszkańców Piwnicznej i czytelników tego portalu oraz fb.... Mając do wyrobu Pana zdjęcie i zdjęcie obecnego burmistrza wybieram burmistrza... Ma się czym chwalić niech się chwali, cóż nie każdy ma takiego Ciapka co to piwo pije i sam na bacowke po nie chodzi....
Cytować
-10 #109 Obserwator 2019-12-08 21:25
Czy to prawda, że od nowego roku ceny a wodę, kanał i śmieci idą drastycznie do góry??
Jedyną możliwością na powstrzymanie tych podwyżek jest odwołanie pana burmistrza.
Panie Burmistrzu: a co z gazem w Piwnicznej??
Ponoć pan blokuje projekt??
do kilku osób śmiejących się z referendum: Was jest zaledwie kilka osób a nas są MILIONY!!!
15.12.2019 należy do nas!!!!! pa pa - do widzenia!!
Cytować
-1 #110 DESANT 2019-12-08 23:26
DESANT Z KRYNICY JEŹDZI Z BURMISTRZEM NA ZEBRANIA Z MIESZKAŃCAMI. PAN DOBRZAŃSKI KTÓRY NIE JEST AUDYTOREM TYLKO PRZYSZŁYM DYREKTOREM -PREZEESEM KOMUNALKI. WYSZŁA PRAWDA. ROZGRABIĄ NAS- MAJĄTEK PIWNICZNEJ. TAK WYGLĄDAJĄ KŁAMSTWA I CIEMNE INTERESIKI. CHORUŻYKA Z GRUPĄ Z KRYNICY. TAM ICH POGONILI I PROKURATOR DO TYŁKA SIĘ DOBRAŁ TO TERAZ NAS ROZMONTUJĄ. CHROŃMY NASZĄ PIWNICZNĄ.
Cytować
+5 #111 Nuda rano w umig 2019-12-08 23:33
Cytuję Czy wiecie:
Czy to prawda że komentarze od 55 do 60 napisał ten sam człowiek? Ten co lubi wstawać rano, tak zaczyna swój dzień pracy?

Od 73 do 77 też i od 83 do 85 też. Wiecie że jeszvze my mu płacimy.
Cytować
-4 #112 Wydało się 2019-12-08 23:38
W końcu na zebraniu w Łomnicy wydało się o co chodzi z komunalką. Trzeba było zrobić miejsce dla kliki z Krynicy z p. Dobrzańskim na czele. Bo tonie audytor tylko przyszły dyrektor. Następni na stołki czekają w kolejce jeśli referendum nie wypali. W końcu wyjaśniły się słowa burmistrza że zrobi tu drugą Krynicę- sprowadza krynickich ludzi- niestety tych którzy tam są spaleni.
Cytować
+5 #113 Niedziela 2019-12-09 05:24
Ależ się referendarze rozzuchwalili. Do Łomnicy na zebranie zjechali i było więcej osób z Piwnicznej niż z Łomnicy. Ale sołtysa to mają mądrego. Już na początku nie udzielił głosu burmistrzowi i wspólnie z bandą wtórujących zakrzyczeli Pana burmistrza. Dobrze że wyszedł i nie pozwolił się obrażać.
Cytować
+8 #114 Strażak 2019-12-09 05:28
Widać referendziarzom puszczają nerwy. Ludzi na zebraniach garstka, nie widać tego poparcia i reklama w rynku nie działa na piwnicanjak powinna. Oj przejedziecie się na tym swoim chamstwie
Cytować
+1 #115 Wierchomla 2019-12-09 05:34
Dziękujemy panu sołtysowi Keklakowi za ogrom pracy jaką wkłada aby nasza wioska była piękniejsza. Na referendum nie idziemy bo nasz sołtys świetnie z burmistrzem współpracuje. A jak Łomnica chce to niech sami idą, bo podobno jedyny u nich sołtys co wyprosił burmistrza z zebrania! To są jaja!! To tak jakby szefa w robocie wywalić. To skąd pieniądze będą??? No chyba że macie lewego finansjera
Cytować
0 #116 nie ma Referendum 2019-12-09 05:38
Cytuję pikselolo:
Cytuję Obserwator:
Czy to prawda, że od nowego roku ceny a wodę, kanał i śmieci idą drastycznie do góry??
Jedyną możliwością na powstrzymanie tych podwyżek jest odwołanie pana burmistrza.


Obserwator ale z bielmem na oczkach. Niewiele widzi i jeszcze mniej wie. Od nowego roku CENY ZA WODĘ, KANAŁ, ODBIÓR ODPADÓW W CAŁEJ POLSCE idą w górę, Podrożeje też prąd, najmniej o 10%. I nie jest to wina prezydentów, sołtysów czy burmistrzów tylko nieudolnej polityki władz centralnych - Rządu. Zacznij myśleć.
Popieram burmistrza!!
Święta obchodzę 24 grudnia a nie 15 jak to Komitet referendalny ogłosił Nie idę na Referendum
Cytować
+8 #117 Kłamca kozioł 2019-12-09 05:38
Słyszeliście że przewodniczący referendum skłamał? Obiecał na sądeczaninie że członkowie komisji wynagrodzenie mają przeznaczyć na muzeum i teraz się tego wyparli!!! Oszuści! Tyle było o oszczędnościach nawet burmistrza po sądach włóczyli bo taki koszt referendum będzie niski!!! A teraz co, sami się wypieli. Kłamcy
Cytować
+4 #118 Billy190 2019-12-09 05:42
Gazetki rozprowadzane przez referendziarzy mają na celu zrobić ludziom w głowie zamęt?! Kojarzy mi się to z czasem komuny i PZPR. Propaganda!!! A koszty referendum rosną. Od kogo oczywiście się PRu? Chyba od Gierka
Cytować
+2 #119 Klika 2019-12-09 05:45
Adamuszkowa stawiaj piwo, sołtys idzie z koleżanką pełną nowych informacji! Co robi Loczek w gangu Olsena?
Cytować
+3 #120 Wesołych Świąt . 2019-12-09 06:24
Po co zostało utworzone konto Kierunek Piwniczna-Zdrój i przez kogo??..
Wszystkim co nie będą brać udziału w Referendum życzę Wesołych Świąt ...
Cytować
+3 #121 Biura referendalne 2019-12-09 06:28
Biura znajdują się na Równi, na Obidzy i trzecie bar w Łomnicy. Zatrudniają wszystkich kwiczących którym zabrano koryta
Cytować
0 #122 Exxxx 2019-12-09 06:32
15 grudnia niedziela handlowa. Czas pomyśleć o świętach. 15 grudnia w galeriach handlowych wielkie obniżki cen na artykuły świąteczne.
Cytować
+9 #123 Zabrano koryto 2019-12-09 06:36
To co wyprawia grupa niezadowolonych a jest ich mała cząstka, nazywająca siebie komitetem referendalnym to już gruba przesada.
To jest nękanie i nagonka grilowanie na burmistrza gminy,
Który rządzi niecały rok. Grupa która miała chrapkę na stołki, burzy się i wrzeszczy wniebogłosy "zabrano nam koryto"
Cytować
+3 #124 Nic nie bedzie 2019-12-09 06:37
Jaki kandydat na burmistrza?
Dlaczego nie ujawniacie? Przyjdzie znowu jakiś popapraniec nieudolny i wtedy będziecie piwnicany płakać. Kto z pustego naleje? Jeśli referendum jakimś cudem przejdzie to nie ma już szans na lepszą przyszłość. Gmina zbankrutuje!! Wtedy dopiero będziecie tęsknić do starych czasów
Cytować
+1 #125 Lokomotywa 2019-12-09 06:46
Jakby referendziarze mieli choć trochę dobrej woli i zależało im na dobru gminy to by przedstawili jakie mają plany na przyszłość. Niech przedstawią swój program działania i jak rozwiążą problemy w Piwnicznej.
Tutaj jest tylko jedno hasło: kłamstwo!!! Tak lubiane słowo przez Lisa. A dlaczego nie powiedzą w jaki sposób planują naprawiać wszystkie buble i pozyskiwać pieniądze. Dziwna cisza!!!

To ja wam powiem: oni mają jeden plan , przejąć urząd, obsadzić swoich i wypiąc się na piwnican
Cytować
+7 #126 Potrzebuję czasu.. 2019-12-09 16:04
Wiecie że trzeba czasu, aby przejrzeć komentarze od opozycji które mogą osc w obieg. To co robią referendarzr pisząc z przekleństwami, wyzwiska trzeba cezary aby oddzielić normalne od zwyrodnialych... Najlepiej zróbmy jak wszyscy wykorzystamy 15 grudnia na przygotowania przedwiateczne. My katolicy nie idziemy na Referendum. To najlepsze wsparcie dla naszego burmistrza Tym co tak zrobią życzę Wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego roku 2020..
Cytować
+2 #127 Debata 2019-12-09 18:03
Słyszeliście debata burmistrz z Kozłem ofiarnym??? Czy to normalne ??? Myślę że to nie ten poziom ???
Cytować
-6 #128 Idą święta uwaga ❕ 2019-12-09 19:17
Nigdy nie nabiore się na propagandę referendziarzy.Nie idziemy na Referendum. Pokażmy że bronimy uczciwego człowieka, ktorego chcą zniszczyć. Święta zrobili nam Referendarze są bezwzgledni atakują dzień i noc.
Cytować
-11 #129 Wydało się 2019-12-10 07:59
Komentarze od 113 do 125. PANIE DARIUSZU POKAŻ PAN TROCHĘ KLASY. ŻENADA ZA ROBOTĘ TRZEBA SIĘ WZIĄĆ. SŁABE ALE CO INNEGO MOŻNA BYŁO SIĘ SPODZIEWAĆ.
Cytować
-9 #130 Obserwator 2019-12-10 08:18
Czy to prawda, że od nowego roku ceny a wodę, kanał i śmieci idą drastycznie do góry??
Jedyną możliwością na powstrzymanie tych podwyżek jest odwołanie pana burmistrza.
Panie Burmistrzu: a co z gazem w Piwnicznej??
Ponoć pan blokuje projekt??
do kilku osób śmiejących się z referendum: Was jest zaledwie kilka osób a nas są MILIONY!!!
15.12.2019 należy do nas!!!!! pa pa - do widzenia!!
Cytować
+12 #131 Lokomotywa 2019-12-10 08:50
Cytuję DESANT:
DESANT Z KRYNICY JEŹDZI Z BURMISTRZEM NA ZEBRANIA Z MIESZKAŃCAMI. PAN DOBRZAŃSKI KTÓRY NIE JEST AUDYTOREM TYLKO PRZYSZŁYM DYREKTOREM -PREZEESEM KOMUNALKI. WYSZŁA PRAWDA. ROZGRABIĄ NAS- MAJĄTEK PIWNICZNEJ. TAK WYGLĄDAJĄ KŁAMSTWA I CIEMNE INTERESIKI. CHORUŻYKA Z GRUPĄ Z KRYNICY. TAM ICH POGONILI I PROKURATOR DO TYŁKA SIĘ DOBRAŁ TO TERAZ NAS ROZMONTUJĄ. CHROŃMY NASZĄ PIWNICZNĄ.

Tak chrońmy naszą Piwniczna przed prokuraturą haha dobre!! Jakby byli winni to siedzieliby w więzieniu.
A w Piwnicznej co? Nie może prokurator dobrać się do wszystkich którzy kręcili lody? Jest wielu takich. Niech komitet referendalny zacznie od siebie!! Ilu tam jest ukrywanych przestępców. To jedna wielka banda!! I tak im zależy aby nikt z zewnątrz tu nie przyszedł bo już wtedy nie mieli by tylu swoich i można by im się dobrać do dupy
Cytować
-12 #132 wacia 2019-12-10 11:36
Cytuję Debata:
Słyszeliście debata burmistrz z Kozłem ofiarnym??? Czy to normalne ??? Myślę że to nie ten poziom ???

Cytuję Debata:
Słyszeliście debata burmistrz z Kozłem ofiarnym??? Czy to normalne ??? Myślę że to nie ten poziom ???

Masz rację! Burmistrz nie dorównuje poziomem do pana Ściegiennego!
Cytować
+12 #133 Mieszkaniec 2019-12-10 12:28
Cytuję Biura referendalne:
Biura znajdują się na Równi, na Obidzy i trzecie bar w Łomnicy. Zatrudniają wszystkich kwiczących którym zabrano koryta

Jeszcze jedno bioro Kiosk Ruchu koło osrodka
Cytować
+12 #134 Bleble 2019-12-10 19:53
Referendarze zaklejają swoimi plakatami inne, np. Plakat MDK o kiermaszu jest zaklejony. To banda ruska. Oni nie szanują niczego i nikogo poza swoim interesem.
Wstyd panowie
Cytować
+12 #135 Bleble 2019-12-10 20:05
Cytuję Wydało się:
W końcu na zebraniu w Łomnicy wydało się o co chodzi z komunalką. Trzeba było zrobić miejsce dla kliki z Krynicy z p. Dobrzańskim na czele. Bo tonie audytor tylko przyszły dyrektor. Następni na stołki czekają w kolejce jeśli referendum nie wypali. W końcu wyjaśniły się słowa burmistrza że zrobi tu drugą Krynicę- sprowadza krynickich ludzi- niestety tych którzy tam są spaleni.

I bardzo dobrze!! Bardzo bym chciał żeby Piwniczna choć w połowie wyglądała jak Krynica!! Dusicie się tylko w tym własnym smrodzie piwnicańskim i nie wpuscicie grama świeżego powietrza. A jak ktoś chce przewietrzyć to drzecie się że przeciąg. Najważniejsze tutaj są układy, powiązania, rodzinka. A nikt nie myśli żeby chociaż trochę uczyć się od sąsiadów. Wystarczy spojrzeć na prawo i lewo czy to Rytro czy Krynica. Tam się stawia na ludzi z zewnątrz, u nas nie. Wyciagnijcie wnioski sami
Cytować
-9 #136 Szok 2019-12-10 20:37
To szok co pisza osoby burmstrza zobaczcie Panstwo jaki niski poziom . Od strony referendum niema zadnej arogancji niema zadnych kometarzy by komus ublizyc nie mieszamy w to Kosciol kazdy kto jest prawdziwym katolikiem wie jak ma postompic . Panie Burmisztrzu jednak to jest prawda ze soltys na jednych zebran wiejskich powiedzial ze Pan nie nadaje sie nawet na osidlowego ani soltysa bo Pan niezna zasad ani kultury do ludzi .
Cytować
0 #137 Radio Erewań 2019-12-10 21:29
W związku z ustaleniem daty wyciszenia referendalnego (forma ciszy wyborczej) w Piwnicznej-Zdroju na 14 .12.2019 Burmistrz Pacanowa informuje co następuje: W geście solidarnościowym zarządzam w tym dniu tj.14.12 2019 -go roku powstrzymanie się od wszelkich czynności związanych z podkuwaniem kóz.
Cytować
+5 #138 Prawda 2019-12-10 22:39
Pismo popierające burmistrza podpisali: Keklak, Sikorska, Liber, Musialski, Lewicki, Szkaradek i Kulig Maria. Piątce z nich zawdzięczamy: baseny w ruinie, szachy słynne na całą Polskę - filmik tvn zrobił za darmo, amfiteatr- bubel oraz OBLIGACJE ZA KTÓRE ZAPŁACIMY PRAWIE 20000000 zł.
Widzicie- Chorużyk- Bogaczyk
Plus desant z Krynicy zaproszony przez obu.
Cytować
-12 #139 Komunalka 2019-12-10 22:40
Chorużyk doprowadza gminę do ruiny. Pójdziemy z torbami. Chyba że 15 spotkamy się przy urnach.
Cytować
+12 #140 Chłop zefsi 2019-12-11 07:02
Cytuję Obserwator:
Czy to prawda, że od nowego roku ceny a wodę, kanał i śmieci idą drastycznie do góry??
Jedyną możliwością na powstrzymanie tych podwyżek jest odwołanie pana burmistrza.
Panie Burmistrzu: a co z gazem w Piwnicznej??
Ponoć pan blokuje projekt??
do kilku osób śmiejących się z referendum: Was jest zaledwie kilka osób a nas są MILIONY!!!
15.12.2019 należy do nas!!!!! pa pa - do widzenia!!

Słusznie, bo do tej pory kazdego roku wszystko taniało .A gdzie jest program referendalny zapewniajacy same obnizki wszystkiego, wie ktos,=a rozumiem ze tak bedzie tylko cza odwołac burmistrza.Wtenczos Piwniczna stanie sie mlekiem i miodem płynąca, wszystko będzie taniało nie tak jak w całym świecie w górę.- a nawet zadarmo. OO to w takim razie jestem przeciw a nawet zaa... A teraz z innej beczki .jest adwent - WSZYSCY WSZYSTKIM SLA ZYCZENIA. ;-) ;-) :-?
Cytować
+12 #141 Bleble 2019-12-11 07:16
Warto przyjrzeć się doświadczeniom majątkowym radnym którzy co roku wykazują stratę A mimo to zatrudniają osoby. Łomnica przoduje.
Kłamstwa jakie padły że strony referendziarzy dotyczące przekazania diet komisji referendalnych na rzecz Muzeum w Piwnicznej powinny być wyjasnione.
Nie można Panie Sciegienny rzucać słów na wiatr. A sam Pan innych skarży do sądu za rzekome kłamstwa. To jak to? Was już uczciwość nie obowiązuje??
Cytować
+7 #142 Windą do piekła 2019-12-11 07:25
Nie przekonaliscie mnie do pójścia na referendum. Za mało konkretów, za dużo chamstwo i nienawiści. Dajcie już temu burmistrzowi spokój. Ta grupka referendziarzy to osoby spod ciemnej gwiazdy i też mają brudną przeszłość. I oni śmią uczyć o gospodarności? Śmiechu warte. Żadne z was autorytety. Na zaufanie trzeba pracować latami. Zaczeliscie od ataku na niewinnego człowieka demokratycznie wybranego przez mieszkańcow. Działacie jak ta totalna opozycja z platformy. Co by burmistrz nie zrobił to wy już że źle. Jakie słowo by nie powiedział to wy do sądu!
Zobaczymy co zwojujecie jak dowiecie się do władzy sami...Lis już ostrzy pazury. Dlatego trzyma się etatu w urzedzie
Cytować
-26 #143 Obserwator 2019-12-11 09:24
Czy to prawda, że od nowego roku ceny a wodę, kanał i śmieci idą drastycznie do góry??
Czy jedyną możliwością na powstrzymanie tych podwyżek jest odwołanie pana burmistrza??
Panie Burmistrzu: a co z gazem w Piwnicznej??
Ponoć pan blokuje projekt??
do kilku osób śmiejących się z referendum: Was jest zaledwie kilka osób a nas są MILIONY!!!
15.12.2019 należy do nas!!!!! pa pa - do widzenia!!
Widzimy się przy urnach już w niedzielę!!
Cytować
-12 #144 członek komisji 2019-12-11 09:41
Jeszcze nie dostałem diety więc nie zdecydowałem komu przekażę pieniądze. Zatroskanemu tą kwestią proponuję zainteresowanie własną kasą i swojej rodziny. Troska o finanse innych zbędna. Jeżeli oddam swoją dietę to moja sprawa komu, a być może referendarzom.
Cytować
-28 #145 rybka 2019-12-11 13:08
Do windą do piekła.
Wiesz dlaczego Lis trzyma się etatu . Ponieważ do tej pory osoba odpowiedzialna za kadry w urzędzie niczego się nie nauczyła.Sami profesjonaliści.
Stwierdzenie że referendziarze to osoby z pod ciemnej gwiazdy może dobrze by było uzasadnić skoro jesteś tak dobrze poinformowany. Czekamy z niecierpliwością ja, moje koleżanki i koledzy z akwarium.
Cytować
+24 #146 pikselolo 2019-12-11 15:07
Cytuję wacia:
Cytuję Debata:
Słyszeliście debata burmistrz z Kozłem ofiarnym??? Czy to normalne ??? Myślę że to nie ten poziom ???

Cytuję Debata:
Słyszeliście debata burmistrz z Kozłem ofiarnym??? Czy to normalne ??? Myślę że to nie ten poziom ???

Masz rację! Burmistrz nie dorównuje poziomem do pana Ściegiennego!

Wacia! ty chyba masz watę zamiast mózgu! :lol: co wpis to głupszy.
Cytować
-23 #147 Hanusowianin 2019-12-11 18:00
A ja pójdę do referendum!!!
Dość już buty i arogancji w Urzędzie Miasta.
Cytować
+27 #148 Dorota 2019-12-12 07:01
Jeżeli ktoś chce z czystym sercem podjąć decyzję czy iść na referendum czy nie to powinienem oglądnąć w całości sesje rady miasta, być na zebraniach, obiektywnie rozejrzeć się po gminie, zobaczyć co się zmieniło a co nie, porozmawiać ze zwykłymi ludźmi, którzy widzą i słyszą co się dzieje między innymi w komunalce, porozmawiać z kimś, kto nie jest od Choruzyka, Ściegiennego, Lisa czy Jarzebaka...
Jeżeli ktoś podejmuje tak ważna decyzję tylko i wyłącznie po oglądnięciu wycinków sklejonych z 3 godzinnej sesji, (i to wycinków mających na celu kompromitacja burmistrza), po przeczytaniu chamskich i obraźliwych komentarzy OBU STRON, JEŻELI KTOŚ TYLKO NA TAKIEJ PODSTAWIE PPDEJMUJE DECYZJĘ TAK WAŻNĄ DLA PIWNICZNEJ TO JEST POPOSTU GŁUPI....
Cytować
-6 #149 doc 2019-12-12 13:11
https://przystanekpiwniczna.wordpress.com
List :-* Nic dodać nic ująć..
Cytować
-34 #150 winda do nieba 2019-12-12 13:36
Idę na referendum, jestem wdzięczny Komitetowi Rederendalnemu że podjął się trudu zorganizowania i przedstawienia swoich mocnych argumentów które mnie przekonały.. Nikt nie będzie mi dyktował co mam robić, jestem człowiekiem wolnym i niezależnym, nikt też mnie nie zastraszy, choć są czynione nieustanne próby szachowania mnie przez ,,układ" bym siedział cicho jak mysz pod miotłą i nie wyrażał swoich argumentów. Jestem człowiekiem odważnym i nie dam się zastraszyć.
Cytować
+35 #151 GOLEM & PRZYJACIELE 2019-12-12 14:08
Cytuję Obserwator:
Czy to prawda, że od nowego roku ceny a wodę, kanał i śmieci idą drastycznie do góry??
Jedyną możliwością na powstrzymanie tych podwyżek jest odwołanie pana burmistrza.
Panie Burmistrzu: a co z gazem w Piwnicznej??
Ponoć pan blokuje projekt??
do kilku osób śmiejących się z referendum: Was jest zaledwie kilka osób a nas są MILIONY!!!
15.12.2019 należy do nas!!!!! pa pa - do widzenia!!

Nawet sam szatan w swojej jakiejś tam wielkości w walce z Jezusem wyskoczył tylko z Legionem choć mógł z milionem ale to jest tak że sponsorów referendum jest garstka która liczy na miliony z gminnego dziurawego korytka.
Cytować
+31 #152 GOLEM & PRZYJACIELE 2019-12-12 14:23
Sponsorzy referendum zbyt duże środki finansowe przeznaczyli na referendum podobno bezinteresownie ale już widać w śród tych osób które liczą na jakieś miliony obawę że referendum może pujźć nie po ich myśli i zaczynają straszyć iż zapamiętana sobie te osoby które nie pujdą do głosowania.
Cytować
+42 #153 GOLEM & PRZYJACIELE 2019-12-12 14:36
https://m.fotosik.pl/zdjecie/12a6f0633e8d01c6

To nie jest dobry moment aby odwoływać burmistrza tym bardziej że przedszkole,zastępca i jakaś naklejka na aucie to rzadne argumenty .Cały czas słyszymy od zwolenników referendum o nowych faktach a jak co do czego to cały czas mielone jest jedno jak zdarta płyta: przedszkole, zastępca jakaś naklejka na aucie a teraz komunalka na którą pluje wójt Łomnicy i bierze firmy kolegów do wykonywania robót.
Cytować
-26 #154 Pola!!! 2019-12-12 16:34
Cytuję helikopter:
Ja uwazam ze pisze to ten co ma 38 plus ➕ vat Ten co nienawiść ma do rodziny i sąsiadów... Czy to ten co chciał być osiedlowym???

Mieliście najlepszego Osiedlowe go jaki Wam sie mógł trafić dla tego miasta. Jedyny który miał odwagę zabrać głos Burmistrzowi gdy obrażał ludzi na zebrani. Ale wszyscy chcieliście uprawiać piwniczanską politykę. Dlatego go zniszczyliscie.
Cytować
-32 #155 windą do nieba 2019-12-12 19:45
Nikt niechce Ciebie przekonywać człowieku twardogłowy. Szkoda pereł rzucać przed wieprze. Nie masz szacunku dla ludzi ambitnych inaczej myślących.
Cytować
-27 #156 piwniczanka 2019-12-12 22:55
Cytuję Nie idziemy na Refer:
Nie idziemy i nikt i nic nas nie zmusi iść na Referendum,aby tacy Referendarze bez wykształcenia i honoru nami rządzili .

Nie idziemy i nie idziemy - pani Leśniakowa też tak myślała i co? Przeliczyła się, wy się zastanówcie czy nie trzeba zmienić strategi.
Cytować
+12 #157 MIeliśmy Szatana 2019-12-16 07:37
Cytuję Pola!!!:
Cytuję helikopter:
Ja uwazam ze pisze to ten co ma 38 plus ➕ vat Ten co nienawiść ma do rodziny i sąsiadów... Czy to ten co chciał być osiedlowym???

Mieliście najlepszego Osiedlowe go jaki Wam sie mógł trafić dla tego miasta. Jedyny który miał odwagę zabrać głos Burmistrzowi gdy obrażał ludzi na zebrani. Ale wszyscy chcieliście uprawiać piwniczanską politykę. Dlatego go zniszczyliscie.


piszesz sam sobie pochlebiające komentarze ??
Gdzie twój honor ??
szatanie będziesz się smażył w piekle za życia i po śmierci za ten wredny pysk czerwony.
Każdego masz za nic a kim ty jesteś ??
Nie szanujesz nawet swojej rodziny .
Żenada
Cytować
+26 #158 Koniec grillowania 2019-12-16 09:29
Gratulacje, za zwycięstwo !
.
Dokładnie takiego Burmistrza potrzebujemy!
Ambitny, przebojowy, potrafi się wysłowić i gołym okiem widać, że sobie bardzo dobrze radził z mafią ....
Brawo za wytrwałość za to grilowanie codziennie
My Piwniczanie byliśmy z Panem. Teraz powinni breferendarze zwrócić diety i koszty Referendum My mieszkancy tego się domagamy
Cytować
+35 #159 Szoszo do odwolania 2019-12-16 09:31
Szoszo stawiała koziołki ,ale obiecała że odejdzie z godnością .
Ciekawy jestem czy te słowa były prawdziwe???
rezygnuj, wstydu oszczędź, dosyć już złego uczyniłaś na wsi ...
Cytować
+29 #160 Człowiek zepsuty 2019-12-16 10:25
Człowiek zepsuty do szpiku kości. Paweł wcześniej czytał słowo Boże na niedzielnej mszy.,a po przeczytaniu biegiem do Referendum aby nie winnego człowieka skopać . Tak postępują uczniowie katolicy? SZWAGIER KAZAŁ DAŁ ROZKAZ..... TEŚCIOWEJ inaczej nie dostaniesz posiłku. OBCIĄŻYĆ REFERENDARZY KOSZTAMI ZA STRATY GMINY. Za co kupili tyle banerów oraz ulotek i gazetek. Wszystko to jedne kłamstwo . Dziekujmy naszym mieszkańcom że nie uwierzyli w te bajki i zostali w domu. Wszystkim składamy podziękowania ze obroniliśmy uczciwego człowieka ktory nikomu nic nie zrobił. Tylko wygrał legalnie wybory Tego oszuści nie mogli znieść codziennie zglaszali Pana Darka do sądów szkalowali nie wyszło im to na dobre. Prawda się obroniła!
Cytować
+33 #161 PIOTRUŚ PAN 2019-12-16 17:15
ŚCIEGIENNY NA SĄDECZANINIE cyt. "czeka mnie wiele pracy, by to środowisko zmobilizować ..." CZŁOWIEKU ZAJMIJ SIĘ SWOJĄ WYCHUDZONĄ ZWIERZYNĄ A OD NASZEGO ŚRODOWISKA Z DALEKA. TY PRZEZ OSTATNIE MIESIĄCE MOCNO PRACOWAŁEŚ A TERAZ JUŻ SPOCZNIJ. PANU JUŻ DZIĘKUJEMY
Cytować
-23 #162 Hanusowianin 2019-12-17 08:05
Cytuję Koniec grillowania:
Gratulacje, za zwycięstwo !
.
Dokładnie takiego Burmistrza potrzebujemy!
Ambitny, przebojowy, potrafi się wysłowić i gołym okiem widać, że sobie bardzo dobrze radził z mafią ....
Brawo za wytrwałość za to grilowanie codziennie
My Piwniczanie byliśmy z Panem. Teraz powinni breferendarze zwrócić diety i koszty Referendum My mieszkancy tego się domagamy


Jeżeli twierdzisz, że burmistrz potrafi się wyłowić, to swiadczy o Twojej inteligencji!!!!
Cytować
-23 #163 Jaki pan, taki kram 2019-12-17 11:10
Takiego burmistrza jest nam nie potrzeba.
Gołosłowny
1. Zostanie powołana Rada Starszych i Rada Młodzieżowa- nic nie widać, nic nie słychać
2. W budżecie na rok 2020 zostanie wydzielony Fundusz Osiedlowy- projekcie budżetu cicho sza
3. W ramach oszczędności zostały zwolnione osoby osoby z urzędu gminy- lecz w budżecie na rok 2020 zapisano większą sumę pieniędzy, aniżeli było przeznaczone w roku 2019. Pisał bym tak do wieczora, ale boję się o rękę.
Cytować
+12 #164 smyk 2019-12-17 19:58
moja mysl taka zebyscie jusz dali spokuj jak po jednej i po drogiej stronie sie uspokojcie z tymi kometarzami swieta ida zrobic rachunek sumienia i isc spokojnie do spowiedzi i z czystym sumieniem zaspiewac kolede w gronie rodzinnym w wspolnotach parafialnych . Zycze Wam w calej Gminie zdrowych wesolych swiat Bozego Narodzenia i szczesliwego Nowego Roku.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

KB PROJEKT

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy