Niemal codziennie do Fundacji Sądeckiej zgłaszają się młodzi ludzie – chętni do otrzymywania Stypendium im. Braci Potoczków. Wnioski będą jeszcze przyjmowane do 30 września (uczniowie) i 15 października (studenci). W tym roku stypendia będą przyznawane z dwóch programów współrealizowanych przez Fundację Sądecką i Województwo Małopolskie: „Stypendia im. Braci J. i St. Potoczków – szansa dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin” oraz „Stypendia im. Braci J. i St. Potoczków - Program Promocji Zdolnej Młodzieży”. W ramach pierwszego programu nabór ruszył 1 września natomiast w drugim trwa od 15 sierpnia. Przewiduje się udzielanie czterech rodzajów pomocy stypendialnej za osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe oraz dla uczniów i studentów niepełnosprawnych. Można starać się tylko o jedno z nich, jedynie stypendium dla uczniów i studentów niepełnosprawnych może sumować się z pozostałymi. Stypendia przyznawane są za osiągnięcia w nauce, wysoką średnią ocen, wysokie miejsca w olimpiadach, konkursach, zawodach. Studenci dodatkowo muszą przedstawić dokumenty potwierdzające ich osiągnięcia naukowe – dyplomy, dzieła, wydruki referatów, wyniki przeprowadzonych badań naukowych, publikacje, uzyskane patenty, wynalazki.
Średnia ocen za ostatni rok nauki nie może być niższa niż 4.0.

Uczniowie i studenci, którzy będą ubiegać się o stypendium w ramach programu „Stypendia im. Braci J. i St. Potoczków – szansa dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin”, zobowiązani są wykazać swoje dochody za ostatni miesiąc – na jednego członka rodziny. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające wysokość miesięcznych dochodów każdego z członków rodziny, łącznie z zasiłkami rodzinnymi i mieszkaniowymi oraz dochodami z gospodarstwa rolnego. Wnioski o udzielenie stypendium będą przyjmowane przez Fundację Sądecką, której siedziba mieści się przy ulicy Barbackiego 57 w Nowym Sączu, zgodnie z harmonogramami projektów. Kontakt: dyrektor - Monika Fikiel-Szkarłat, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: (18) 475 16 20
***
Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków powstał w 1992 roku przy Fundacji Sądeckiej z inicjatywy ówczesnego posła Zygmunta Berdychowskiego. Do dziś beneficjentami Funduszu było około 5 200 osób, a łączna kwota przeznaczona na ten cel wyniosła ponad 3,5 mln zł. Żadna inna organizacja pozarządowa w Małopolsce, a może nawet i w całej Polsce, nie może pochwalić się takim imponującym dokonaniem.
***
Do pobrania:

Stypendia im. Braci J. i St. Potoczków – szansa dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin

Stypendia im. Braci J. i St. Potoczków - Program Promocji Zdolnej Młodzieży współrealizowany przez Województwo Małopolskie.

info: [http://www.sadeczanin.info]

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy