W dniu 20.09.2014r. w Młodowie odbyła się impreza o charakterze sportowo-rozrywkowym. Do użytku uroczyście oddano teren boiska wielofunkcyjnego typu „orlik” – obecnie do wykorzystania nadaje się boisko do piłki nożnej i piłki siatkowej. Teren pod obiekt przekazała gminie Wspólnota Gruntowa z Młodowa. Historycznego aktu odcięcia wstęgi dokonała zasłużona dla Stowarzyszenia Młodów – Głębokie Pani Józefa Kulig.

Impreza nosiła nazwę „Mecz Młodów-Głębokie” i miała na celu rozpoczęcie współpracy i działań obu wsi na rzecz rozwoju i propagowania sportu w różnych dyscyplinach. Nie ukrywam, że liczymy na szeroką współpracę z OSP Głębokie w tym zakresie –dodaje prezes Stowarzyszenia Młodów – Głębokie.

Poza meczem piłki nożnej i siatkowej miały miejsce różne konkurencje sportowo – zabawowe, które cieszyły się zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz starszych. Odbył się także darmowy pokaz ratownictwa medycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przez pracowników SPZOZ Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu (inicjatywa pani Barbary Duszyńskiej).

>>> Galeria foto <<<

Dzięki sponsorom: firmie transportowej Mariusza Tokarczyka, OSP Głębokie, sklepu Jacka Tokarczyka z Głębokiego, składu drewna Andrzeja Korusa, Kapeli Kuligów z Młodowa zakupiono nagrody dla uczestników konkurencji sportowo-zabawowych, piłki do gry, koszulki, znaczniki oraz materiały biurowe. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu podarował nieodpłatnie 50 sztuk odblasków, które zostały rozdane podczas imprezy.

Duży wkład w przygotowanie boisk oraz terenu sąsiadującego włożyła przede wszystkim młodzież z Młodowa. Sędziowania meczy podjęli się społecznie panowie: Marek Minecki i Stanisław Kulig. Koordynacją imprezy oraz zakupem produktów spożywczych i przygotowaniem potraw tradycyjnych zajęły się panie ze Stowarzyszenia Młodów – Głębokie.

Należy podkreślić kulturę w zachowaniu młodzieży, co jest bardzo ważne zwłaszcza podczas różnych rozgrywek, kiedy liczą się wygrane punkty.  Motywuje nas to do podejmowania kolejnych działań mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia i stwarzania możliwości do uprawiania popularnych dyscyplin sportowych– zaznacza Pani Prezes.

Info: [Danuta Kulig]

Foto: [Wiesław Morajda]

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy