Nowożeńcy Marta i Szczepan Majochowie zainaugurowali nowy i bardzo romantyczny zwyczaj sadzenia własnych drzew miłości w ogrodach sensorycznych w Muszynie. Włodarze uzdrowiska liczą na to, że sympatyczna tradycja zyska wielbicieli, a drzewka miłości z czasem zamienią się w najprawdziwszy las miłości. Sadzenie pierwszego małżeńskiego drzewa miało niezwykłą artystyczną oprawę rodem z dawnego Państwa Muszyńskiego. Przy dźwiękach muszyńskiego hejnału harnicy przekazali młodej parze specjalną kłódkę miłości. Ten Podarunek od dawnych strażników traktu handlowego przebiegającego przez Muszynę zdobi pamiątkowy grawerunek. To imiona nowożeńców oraz data zawarcia ślubu.

Harnicy nie omieszkali nas ostrzec, że kłódka nie ma kluczyka! Bo to kłódka miłości, która ma być wieczna, a nie tymczasowa! - mówili nowożeńcy

Niecodzienne wydarzenie nie mogło się obejść bez muszyńskiej czarownicy, która rzuciła swój urok na nowo posadzone drzewko,

- Aby rosło po wsze czasy, a miłość młodej pary rozkwitała razem z nim - zaklinała czarownica

Młoda para - Marta i Szczepan Majochowie – pochodzą z Piwnicznej. Są zwycięzcami konkursu dla nowożeńców zorganizowanego w sierpniu przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna. Uczestniczyło w nim ponad pięćdziesiąt par.

- Zabawa była skierowana do nowożeńców, którzy wzięli ślub w 2014 roku oraz do par, które do końca października tego roku planowały zawrzeć związek małżeński - wyjaśnia Arkadiusz Cycoń z muszyńskiego magistratu. - Uczestnicy mieli przygotować plan dwudniowego pobytu w muszyńskim uzdrowisku, zawierający opis atrakcji turystycznych, przyrodniczych i walorów historycznych. Uczestnicy konkursu pochodzili między innymi z Nowego Sącza, Tarnowa, Dębicy, Limanowej, Piwnicznej i Muszyny. Nagrodą główną był weekendowy pobyt dla młodej pary w hotelu Klimek oraz zasadzenia własnego drzewka miłości.

Plan pobytu w Muszynie Marty i Szczepana Majochów został opisany wierszem. Ale wygrana była dla młodej pary wielką niespodzianką, bo udział w konkursie zgłosili ich przyjaciele.

Arkadiusz Cycoń z muszyńskiego magistratu liczy na to, że pomysł spodoba się i innym nowożeńcom.

- Drzewko jest symbolem dobrobytu i szczęścia na kolejne wspólne lata małżeństwa. Mamy nadzieję, że sadzenie drzew miłości stanie się miłą tradycją uzdrowiska. W ramach odnowienia przysięgi małżeńskiej swoje drzewka mogą także sadzić małżeństwa, które obchodzą okrągłe rocznice ślubów.

Muszyńskie ogrody sensoryczne, gdzie powstaje las miłości, to część uzdrowiskowej dzielnicy Zapopradzie. Zaprojektowane przez architektów krajobrazu, mają oddziaływać na zmysły pozawzrokowe. Rośliny dobrane są w taki sposób, aby natężenie zapachów było intensywniejsze.

info: [http://www.sadeczanin.info]

foto: [http://www.sadeczanin.info]

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy