W dogrywce o fotel burmistrza Piwnicznej powalczą ubiegający się o trzecią kadencje Edward Bogaczyk, który w pierwszej turze wyborów zdobył 27,91% głosów i Zbigniew Janeczek, nauczyciel z Łomnnicy-Zdroju. Na niego głosowało 23,67% wyborców. W zorganizowanej przez Radio Kraków debacie udział wziął tylko Zbigniew Janeczek. Urzędujący burmistrz, mimo deklaracji nie pojawił się a naszym sądeckim studiu.

Joanna Porębska: W swoim programie wyborczym wytyka pan burmistrzowi, że źle gospodaruje miejską kasą, że pchną Piwniczną w spirale zadłużenia – podaje pan, że roczna obsługa 28,5 mln zł długu kosztuje milion 100 tys zł. Trzeba jednak pamiętać, że miasto sporo inwestowało, powstały przecież baseny, przebudowano ulicę Piłsudskiego, zmienił się park Węgielnik, szlak na Eliaszówkę, rozbudowano miejsko-gminny ośrodek kultury, wybudowano oczyszczalnię ścieków rozbudowano sieć wodno-kanalizacyjną. To wszystko kosztuje...

Zbigniew Janeczek: Moja kampania jest kampanią pozytywną. Niczego nie wytykam burmistrzowi, opracowałem po prostu program wyborczy na podstawie rozmów ze specjalistami, między innymi specjalistami od finansów gminy. Stwierdzili oni, że zadłużenie wynosi 28,5 mln, że od roku 2010 gmina pożyczyła 30 mln, natomiast obsługa długu wynosi 1,100 mln rocznie. I teraz, żeby oddłużyć gminę trzeba się naradzić z fachowcami.

Czyli na razie nie ma pan gotowego pomysłu, jak oddłużyć Piwniczną?

Nie ma gotowego pomysłu, razem ze mną muszą się tym zająć specjaliści, którzy przeanalizują tegoroczny budżet i stwierdzą, jakie jest zagrożenie, że Piwniczna przekroczy dopuszczalny próg zadłużenia. Bo jeśli tak się stanie, to Regionalna Izba Obrachunkowa przejmie władzę nad naszymi finansami.

Ma pan pretensje do burmistrza Bogaczyka, że zadłużenie Piwnicznej jest tak duże?

Dług Piwnicznej jest duży. Inwestycje, które powstały, takie jak baseny na Radwanowie, rozbudowa domu kultury, czy rewitalizacja alejek w otoczeniu Pijalni Wód Mineralnych były potrzebne, tylko problem polega na tym, że one są niedokończane i generują długi. Te obiekty postrzegane są jako mało funkcjonalne. Mieszkańcy mówią, że trzeba było to zrobić, ale lepiej.

Jakie pomysły ma pan na ożywienie turystyki w Piwnicznej? Wiele domów wczasowych ledwo wiąże koniec z końcem, bo turyści, jeśli już się pojawią to rzadko.

Rozpoczęte przez burmistrza Bogaczyka inwestycje, kiedy zostaną doprowadzone do końca, jeżeli będą mądrze zarządzane wpłyną na podniesienie atrakcyjności gminy. Również most łączący Piwniczną ze słowackim Mniszkiem będzie miał duże znaczenie. Część turytów udających się na południe Europy, przejeżdżając przez Piwniczną na pewno się zatrzyma.
Trzeba jeszcze położyć nacisk na rozwój narciarstwa, na rozwój tras biegowych, na uatrakcyjnienie rynku w Piwnicznej, żeby nie straszył, a przyciągał turystów.

To skoro wspomniał pan o narciarstwie, czy warto toczyć batalię z ekologami o budowę stacji narciarskiej na górze Kicarz, czy może lepiej zainwestować w Suchą Dolina, która przecież była kiedyś perłą narciarstwa?

Moje wiadomości na temat Kicarza opierają się na tym, co burmistrz Bogaczyk mówił na spotkaniach z wyborcami. Kicarz jest piękną górą, leży w centrum Beskidu Sądeckiego. Gdyby zrobić inwentaryzację tego, co działo się wokół tej góry, to miałbym bardziej wyrobione zdanie. Część ludzi mówi, że Kicarz już nie należy do Piwnicznej, bo wszystko wykupili prywatni inwestorzy. Kolejna teoria jest taka, że ci, co kupili Kicarz zainwestowali na Mazurach są bardziej żeglarzami niż narciarzami i czasowo odstąpili od inwestycji w Piwnicznej. Cześć wyborców mówiła mi, że Kicarz nie będzie nigdy stacją narciarską, jest za niski, nie ma mikroklimatu, że bank w związku z tym nie da kredytu i może w tym leży przyczyna. Nie mniej kolejka na Kicarz jest wskazana, byłaby takim oknem na świat w stronę Jaworzyny, Łomnicy-Zdroju i dlatego należy walczyć, by Kicarz był atrakcją turystyczną.

A co z górą, na której jeździł pan kiedyś na nartach? Mówię o Suchej Dolinie.

Z Suchą Doliną jestem emocjonalnie związany, tam uczyłem się jeździć na nartach. Kolejki były takie, że do wyciągu trzeba było iść godzinę. Skończył się okres świetności Suchej Doliny. Ale tutaj też nie znam wszystkich starań, jakie poczyniono, by przywrócić blask tej stacji. Jedni oskarżają właścicieli wyciągów, ci oskarżają właścicieli gruntów, a jeszcze inni narzekają, że gmina nic nie zrobiła, żeby pomóc w przywróceniu świetności stacji.

Te spory zostawmy, czy pan ma jakieś palny dotyczące Suchej Doliny?

Trzeba się porozumieć z mieszkańcami i zacząć chociażby od jednego wyciągu krzesełkowego. Takie możliwości są i należy w tym kierunku iść, bo na górze są też trasy biegowe. I to jest również okno na świat w stronę Jaworek, Szczawnicy i Tylmanowej, tak że gra jest warta świeczki.

Będzie się pan starał przyspieszyć procedurę odłączenia Kosarzysk od Piwnicznej? Przekształcenie tego osiedla w sołectwo, w związku z tym, że liczba mieszkańców miasta spadłaby poniżej 1,5 tys. przyniosłoby Piwnicznej dodatkowo 1,5 mln zł w ramach subwencji oświatowej.

Było referendum i około 500 osób z Kosarzysk podpisało się za odłączeniem od Piwnicznej. Skorzystają na tym zarówno Kosarzyska, jak i Piwniczna. Ale trzeba się też zastanowić nad wynikającymi z takiego rozdziału stratami, jakie mogą ponieść mieszkańcy, o tym się nie mówi. Trzeba zrobić bilans zysków i strat i przedstawić go mieszkańcom.

Chce pan wprowadzić w Piwnicznej budżet obywatelski, wyborcy pana do tego przekonali?

Nie, po prostu budżet obywatelski sprawdza się w wielu samorządach, dlatego mieszkańcy Piwnicznej też powinni mieć możliwość decydowania o tym, na co wydawane są pieniądze z budżetu miasta. Najbardziej przydatne dla Piwnicznej propozycje inwestycji powinny być realizowane, wtedy mieszkańcy będą mieć poczucie, że władza wsłuchuje się w ich sugestie.

- I na koniec pytania od dziennikarzy Gazety Krakowskiej - jest pan za koncepcją budowy obwodnicy Piwnicznej z przeprawą mostową przez Poprad od stacji benzynowej przed wjazdem do Piwnicznej od strony Nowego Sącza, czy też za pomysłem budowy mostu przy obecnej kładce pieszej przy stacji PKP, by ruch nie przebiegał obok Pijalni Zdrojowej? Czy może lepiej wybudować tunel pod centrum miasta? Ten pomysł forsował burmistrz Bogaczyk.

Obwodnica jest konieczna, tylko w którym miejscu, to już trzeba skonsultować się między innymi z geodetami. Ja w tej chwili nie wiem, która koncepcja jest korzystniejsza dla gminy, ale trzeba zacząć działać, bo nasz rynek nie wytrzyma takiego ruchu samochodowego, a trzeba pamiętać, że budowany most łączący Piwniczną z Mniszkiem jeszcze ten ruch zwiększy.

Posłuchaj pełnej rozmowy ze Zbigniewem Janeczkiem, kandydatem na burmistrza Piwnicznej

[radio krakow]

Komentarze   

-7 #1 Anonim 2014-11-23 14:36
Dzięki uprzejmości Radia Kraków mieliśmy okazję wysłuchać programu wyborczego Zbigniewa Janeczka. Wywiad ten odbył się w sądeckim oddziale Radia Kraków i prowadziła go dziennikarka Joanna Porębska, a jego forma zmieniła się, gdy do Radia nie przybył Edward Bogaczyk. Od dłuższego czasu byłem bardzo zainteresowany wysłuchaniem programu pana Janeczka, ponieważ udzielanie odpowiedzi na żywo jest o wiele trudniejsze i w większym stopniu pokazuje umiejętności oraz wiedzę drugiej osoby. Z doświadczenia wiem, że papier przyjmie wszystko, a program wyborczy jest luźnym zbiorem pomysłów Komitetu, z którym w większym lub mniejszym stopniu zapoznany jest kandydat, a mimo chęci, nie miałem okazji uczestniczyć w żadnym spotkaniu z p. Janeczkiem.
Aby skrócić treść wywodu postaram się zanalizować jego treść (całość jest dostępna na stronie Radia Kraków).
Czy istnieje pomysł na poprawienie kondycji finansowej gminy- nie. Pan Janeczek stwierdził, że kontaktował się ze specjalistami, którzy potwierdzili już wszystkie znane informacje – że dług jest, że trzeba go spłacać, i jest względnie wysoki. Ale pomysłu jednak nie ma jak go zmniejszyć, o ile chce się go zmniejszyć, bo i tu nie ma jasności. Według p. Janeczka priorytetem nie jest jego zmniejszenie ale doprowadzenie do takiej sytuacji, w której Piwniczna nie przekroczy dopuszczalnego progu zadłużenia.
Następną częścią jest krytyka sposobu wykonania inwestycji, które powinny być lepiej dokończone i lepiej służyć mieszkańcom- mowa tu o basenach na Radwanowie, Domu Kultury i 'rewalitacji tego znad Popradu trasy' (cyt. Dosłowny). Można wywnioskować, że p. Janeczek nie wiem jak ta konkretna ulica się nazywa i co dokładnie było z nią robione (może chciał powiedzieć rewitalizacja, ale brakło tego wyszukanego słowa).
Kolejno mowa jest o pomysłach na przyciągnięcie turystów. Piwniczna-Zdrój jest typową miejscowością turystyczną i uzdrowiskową, więc jest to bardzo istotny punkt. Po wysłuchaniu całej wypowiedzi poświęconej pomysłom na pryzciągnięcie turystów stwierdzam, że nie ma żadnych pomysłów. Ta istotna płaszczyzna programu p. Janeczka opiera się na dokończeniu inwestycji zapoczątkowanych przez Edwarda Bogaczyka a następnie wyeksponowanie 'CENTRUM' naszego miasta, jakim będzie RONDO. Uważam to za kpinę, ponieważ chyba na tym ma się opierać nasza przyszłość według jednego z kandydatów. Czyli co, zaczynamy się budować w pobliżu ronda, czy przenosimy rynek nad lub pod rondo?
Później jest już na podobnym poziomie:
- 'nie posiadam lub nie znam informacji na ten temat, a jedyne jakie słyszałem to od 'Pana', od E. Bogaczyka na zebraniach, lub od wyborców' (cyt. niedosłowny). I przedstawienie kilka teorii dot. góry Kicarz bez żadnych konkretów ni pomysłów.
- 'nie znam poczynań jakie były robione, ale trzeba przywrócić ich czasy świetności' (cyt. niedosłowny). Jak? Przez dogadanie się z mieszkańcami i ekologami, pójście na kompromis czy układ z nimi, i zaczynamy od jednego krzesełka, na Suchej Dolinie. Najpierw jedno, później się zobaczy.
- ewentualne odłączenie Kosarzysk jest już bardziej skomplikowane. Najpierw zrobimy wykaz za i przeciw (oczywiście w kontakcie ze specjalistami), później go przedstawimy i jak najszybciej odłączymy, skoro wszyscy wyborcy tak chcą. Ale później musimy zobaczyć, czy stać na to gminę i czy się to opłaca, i dopiero później władze podejmą decyzję. 'Podobno' tak też zrobiły Jaworki, więc pojedziemy do nich i się ich zapytamy, czy dobrze robimy, a jak nie to co innego.
- budżet obywatelski: tak, dobry pomysł, ALE dopiero jak będzie stać na to gmine.
- obwodnica: 'raczej' konieczna, ale gdzie, jak i czy w ogóle, do uzgodnienia ze specjalistami. Trzeba zrobić szybko koncepcje, bo nie można dłużej już czekać
- zacieśnienie współpracy ze Słowakami- tu akurat zaskoczenie pozytywne. Podoba mi się pomysł wspólnych targów, współpracy i odwiedzania ich. Wydaje się to pomysł autorski, który ma charakter zbliżony dla wcześniejszej działalności p. Janeczka.
Drogę do realizacji zadania można skrócić to takiego schematu: pomysł, analiza pomysłu, konkretyzacja pomysłu (projekt), ocena zdolności jego realizacji, znalezienie źródła jego finansowania, propozycja zatwierdzenia go w budżecie, konstultacje z Radą Miasta, uchwała przez Radę Miasta, ogłoszenie przetargu, realizacja, odbiór.
Porównując ten schemat do wypowiedzi p. Janeczka, uważam że nie ma On wykreowanego nawet pierwszego punktu. Jego kandydatura na stanowisko burmistrza opiera się na: Wygram, to zobaczę czy da się coś zrobić, ale najpierw muszę wygrać. Uważam, że jest to postawa oburzająca i traktująca wyborców jak zwykłą ciemnotę. Wywiad ten pokazał prawdziwe oblicze jednego z kandydatów na fotel burmistrza, i nie jest to pozytywne oblicze. Ponadto według mnie, jedyny pozytywny aspekt, to wspomniane już targi, ale one kojarzą mi się jedynie z poprzednią działalnością.

Wywiaw w formie dźwiękowej dostępny na stronie Radia Kraków
Cytować
+13 #2 aLA 2014-11-23 15:37
ZUPEŁNIE NIE ZGADZAM SIĘ Z TĄ OPINIĄ , jest ona sposobem na zdyskredytowanie kandydata P ZBIGNIEWA JANECZKA ,co ciekawe na wszystkie te pytania padły bardzo rzeczowe odpowiedzi na dzisiejszym zebraniu w Piwnicznej Zdroju zadawane przez mieszkańcow Piwnicznej i nie tylko, szkoda że anonima tam nie było a może był ale cóż - TAKIE PEWNIE JEGO ZADANIE ,wiemy na kogo będzie głosował, JEŻELI CHODZI O PANA BOGACZYKA TO ZA TO WCALE NIE WIEMY JAK ZAMIERZA PEWNE RZECZY POPROWADZIĆ I NAPRAWIĆ- NO PRZEPRASZAM BYŁO POWIEDZIANE DROGI DROGI I JESZCZE RAZ DROGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
Cytować
-11 #3 KKK 2014-11-23 15:59
Cytuję aLA:
ZUPEŁNIE NIE ZGADZAM SIĘ Z TĄ OPINIĄ , jest ona sposobem na zdyskredytowanie kandydata P ZBIGNIEWA JANECZKA ,co ciekawe na wszystkie te pytania padły bardzo rzeczowe odpowiedzi na dzisiejszym zebraniu w Piwnicznej Zdroju zadawane przez mieszkańcow Piwnicznej i nie tylko, szkoda że anonima tam nie było a może był ale cóż - TAKIE PEWNIE JEGO ZADANIE ,wiemy na kogo będzie głosował, JEŻELI CHODZI O PANA BOGACZYKA TO ZA TO WCALE NIE WIEMY JAK ZAMIERZA PEWNE RZECZY POPROWADZIĆ I NAPRAWIĆ- NO PRZEPRASZAM BYŁO POWIEDZIANE DROGI DROGI I JESZCZE RAZ DROGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


aLa tutaj nie ma co się zgadzać lub nie zgadzać. Wystarczy posłuchać wypowiedzi Pana Janeczka, nikt go nie dyskredytuje, on sam to robi. Chce Pani burmistrza bez kompetencji i bez pomysłów, proszę bardzo. Ma Pani do tego prawo. Bardzo rzeczowe jak te w radiu? Proszę dać sobie spokój. Sołtys Łomnicy okej, ale nie burmistrz Piwnicznej.
Cytować
+11 #4 art 2014-11-23 16:20
@anonim wysłuchałem rozmowę na stronie radia i muszę ci powiedzieć, że rondo które jest dla ciebie kpiną nie znalazło się w wywiadzie, pomijając to że praktycznie każda wypowiedź Janeczka została w twoim komentarzu przeinaczona. Takie komentarze tylko mnie zachęcają żeby zagłosować za zmianą burmistrza.
Cytować
0 #5 ss 2014-11-23 17:56
Bogaczyk nie stawia sie na debatach bo niepotrafimsie wypowiadac a nie wspomne o kierowaniem gminy. Zadłużył gmine wiec gorzej juz nie może być. Glosujmy na Janeczka chodzby poto żeby znienić władze ,nic nie ryzykujemy a możemy tylko zyskać!!!
Cytować
+4 #6 Anonim 2014-11-23 18:33
@art
Przepraszam, mój błąd. Miałem na myśli most, który jest bezpośrednio powiązany z rondem po naszej stronie.
Co do reszty się nie zgadzam, jeśli miałbym cytować dokładnie, musiał bym zbyt wiele razy pisać 'yyy', 'eee' lub kilka odmian danego słowa.
Cytować
+4 #7 Sucha Dolina 2014-11-23 19:46
a dlaczego Bogaczyk nie przyjechał na debatę? bał się? czy nie ma nam już nic do powiedzenia? może wystraszył się Janeczka? na to wychodzi...
CZYNY NIE SŁOWA
Cytować
+2 #8 Ktoś z Piwnicznej 2014-11-23 21:06
Nie krytykuję ani jednego kandydata, ani drugiego. Chcę podzielić się jedynie refleksją dotyczącą zadłużenia gminy. Nic by w Piwnicznej nie powstało gdyby nie środki unijne i oczywiście własne (bo trzeba było je mieć). W Polskich realiach to jest norma i nie ma chyba w naszym kraju gminy, która nie miałaby tego problemu - są wyjątki typu: gminy wielkomiejskie, g.Bełchatów i wiele innych, w których działają tysiące podmiotów gospodarczych - wiadomo wpływy z podatków. Gdzie się nam równać do nich!!! Na podobnym koniu co my jadą ościenne gminy (Krynica, Muszyna, Szczawnica). Myślę, że wreszcie coś u nas drgnęło. Miło się idzie na spacer pod Kicarzem ul. Kościuszki, gdzie widać piękno i rozwój - w niektórych przypadkach może mniej udany ale wszędzie partactwo jest obecne szczególnie jak przetargi wygrywają najtańsi oferenci.
Cieszmy się tego co mamy - bo na tyle nas było stać!!! Długo będziemy spłacać nasze długi i żadna firma obca nam w tym nie pomoże - jedynie nas nieźle skasuje.
Panowie Kandydaci skupcie się po prostu na ludziach i ich codziennych troskach, a reszta sama się wykreuje i wypłyną nowe inspiracje.
Nowym radnym życzę owocnej i mądrej pracy bez sterownia ręcznego ze strony swoich promotorów. Polityczne jatki niech będą gdzie indziej. Mądrość, mądrość i jeszcze raz mądrość niech zwycięży.
Pozdrawiam wszystkich - Ktoś z Piwnicznej.
Cytować
-3 #9 odmiana 2014-11-23 21:23
Szanowani wyborcy bardzo Was proszę nie wdawajcie się w polemikę' z twardogłowymi miłośnikami obecnej władzy.Nam ludziom światłym i uczciwym trzeba się zjednoczyć i już dziś rozpocząć kampanię wyborczą aby doprowadzić do zwycięstwa pana Zbigniewa J. Musi ulec zmianie obsługa mieszkańców miasta i gminy w urzędzie przykład: pewna mieszkanka gminy kupiła 5 lat temu taką małą działeczkę w stromym miejscu zapłaciła drogo, do dnia dzisiejszego pomimo próśb i monitôw nikt nie wytyczył Jej tej działki
Cytować
+2 #10 Łomniczanin 2014-11-23 22:09
Cytuję KKK:
Cytuję aLA:
ZUPEŁNIE NIE ZGADZAM SIĘ Z TĄ OPINIĄ , jest ona sposobem na zdyskredytowanie kandydata P ZBIGNIEWA JANECZKA ,co ciekawe na wszystkie te pytania padły bardzo rzeczowe odpowiedzi na dzisiejszym zebraniu w Piwnicznej Zdroju zadawane przez mieszkańcow Piwnicznej i nie tylko, szkoda że anonima tam nie było a może był ale cóż - TAKIE PEWNIE JEGO ZADANIE ,wiemy na kogo będzie głosował, JEŻELI CHODZI O PANA BOGACZYKA TO ZA TO WCALE NIE WIEMY JAK ZAMIERZA PEWNE RZECZY POPROWADZIĆ I NAPRAWIĆ- NO PRZEPRASZAM BYŁO POWIEDZIANE DROGI DROGI I JESZCZE RAZ DROGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


aLa tutaj nie ma co się zgadzać lub nie zgadzać. Wystarczy posłuchać wypowiedzi Pana Janeczka, nikt go nie dyskredytuje, on sam to robi. Chce Pani burmistrza bez kompetencji i bez pomysłów, proszę bardzo. Ma Pani do tego prawo. Bardzo rzeczowe jak te w radiu? Proszę dać sobie spokój. Sołtys Łomnicy okej, ale nie burmistrz Piwnicznej.

już widać u goscia anonim fobie(jak to Burmistrz z Łomnicy?! nie może być!) Bogaczyka trzeba odwołać i niema innej opcji! bo znów bedziemy czrtery lata narzekać
Cytować
+4 #11 Piwniczanin 2014-11-24 00:43
Ludzie zastanówcie się
Pan Janeczek napisał 2 projekty unijne dla lokalnej społecznosci i to ma Nam zagwarantować dalsze unijne środki na rozwój Piwnicznej. Kto to będzie pisał - rodzina Janeczka ? Czy Janeczek ma wizje rozwoju Piwnicznej ? Kilka ogólników - nic nowego. Bogaczyk przynajmniej wie gdzie się poruszać, gdzie szukać kasy.
Janeczkowi trzeba będzie kupić samochód i stworzyć dla Niego etat kierowcy który będzie go woził. Dokończy inwestycje, lub zamrozi i będzie się miał za zbawcę Piwnicznej, a nic nowego nie zrobi i znowu będziemy dziurą. Zobaczcie, od kilku lat coraz więcej wczasowiczów w Piwnicznej, a co Janeczek - co Nam przyniesie z Łomnicy, jaką myśl
nic, nic - byle do władzy :sigh:
Cytować
+2 #12 Słuchacz 2014-11-24 07:13
To podoba mi się najbardziej. Przynajmniej nie ma tego jadu. Tylko walka z klasą

Moja kampania jest kampanią pozytywną. Niczego nie wytykam burmistrzowi,
Cytować
-4 #13 Lepsze jutro 2014-11-24 07:18
Cytuję Piwniczanin:
Ludzie zastanówcie się
Pan Janeczek napisał 2 projekty unijne dla lokalnej społecznosci i to ma Nam zagwarantować dalsze unijne środki na rozwój Piwnicznej. Kto to będzie pisał - rodzina Janeczka ? Czy Janeczek ma wizje rozwoju Piwnicznej ? Kilka ogólników - nic nowego. Bogaczyk przynajmniej wie gdzie się poruszać, gdzie szukać kasy.
Janeczkowi trzeba będzie kupić samochód i stworzyć dla Niego etat kierowcy który będzie go woził. Dokończy inwestycje, lub zamrozi i będzie się miał za zbawcę Piwnicznej, a nic nowego nie zrobi i znowu będziemy dziurą. Zobaczcie, od kilku lat coraz więcej wczasowiczów w Piwnicznej, a co Janeczek - co Nam przyniesie z Łomnicy, jaką myśl
nic, nic - byle do władzy :sigh:


Mam propozycje do "Piwniczanina" nie marnujmy miejsca na forum na takie beznadziejne wpisy. Po co zaśmiecać takimi bzdurami i pomówieniami to forum. Nie sztuką jest po prostu oczerniać. To powoli traci sens
Cytować
+4 #14 84Sąsiadka 2014-11-24 10:57
Co taki mały knot może zrobić jak gmina zadłużona na 6 mil.. Nie umie facio nic nawet prawa jazdy nie ma ,więc niech chodzi po górach i oprowadza wycieczki.To jego ulubione zajęcie ,wiadomo chce do koryta ma córki i chciałby im pomóż a kto nam Piwniczanom pomoże ?? Nie dajcie się nabrać na jego nawoływania że zwoła pomoc aby uzdrowić Piwniczną .Bogaczyk też już powinien dać spokój iść na emeryturę ledwo chodzi ,no cóż mamy jak mamy nie ma w czym wybierać żałosne ta kandydatura .Ja nie pójdę na żadnego nie oddam głosu bez sensu ,to wszystko bez sensu :(
Cytować
-4 #15 koko 2014-11-24 14:18
żenujące, opanujcie się ludzie, ewidentna żądza władzy i nic więcej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
Cytować
+5 #16 łomnican 2014-11-24 17:56
pani Moniko patrząc na pani wstąpienie w Orlętach zastanawiam się kim pani jest człowiekiem o kilku twarzach to na pewno nie tak dawno wieszała pani mówiąc brzydko psy na panu Janeczku teraz włazi mu pani w d....dobrze że Łomnicany to ludzie z honorem a ty niestety to przybłęda szkoda słów
Cytować
-3 #17 do boju narodzie 2014-11-24 19:39
,,łomnican'' z bożej łaski amatorze tanich jabłek. Pani Monika zrobiła dobry krok w aktualnej sytuacji poparła wykształconego kandydata, ambitnego i uczciwego. Pani Monika ma jedną twarz i piękną duszę artysty prowadzi zespół regionalny Piyrogi Łomnicańskie, kwała jej za to. A jak piyknie gro na skrzypeckach ze hej. Trzymoj się ta jako bo przed tobom ciazkie dni i sanuj porządnyk ludzi
Cytować
+1 #18 ło matko 2014-11-24 21:16
do 84sąsiadka: patrz twój post ma aż 4 lajki, powinnaś się cieszyć ;) Janeczek nie ma prawa jazdy, ciekawe, oj ciekawe...co jeszcze wymyślisz, czekam z niecierpliwością :D Pozdrawiam, PS.
Ludzie błagam zachowajcie resztki honoru i nie lajkujcie tego, bo to jest tekst poniżej godności każdego z Was myślę....
Cytować
-5 #19 buuuuuuu 2014-11-24 21:22
jako zwyklly mieszkaniec ne interesuje mnie dlug gminy... interesuje mnie to ze piwniczna ladnie wyglada cos sie dzieje turystow przybywa...jest co robic gdzie isc i gdzie siedziec..... widze ze zwoilennicy janeczka tylko na kase patrza....on ze swoimi predyspozycjami tez tylko dla niej sie pcha na burmistrza.. powiem krotko... wybierzecie janeczka to strzal w kolano
Cytować
-3 #20 buuuuuuu 2014-11-24 21:23
bogaczyk jest jaki jest no trudno..... ale cos zaczal cos robi wiec niech skonczy..... janeczek nic nowego nie wniesie a co najwyzej moze wiele rzeczy opoznic itd.... dla mnie zmiana na takiego kandydata to samobojstwo...
Cytować
0 #21 dobrze jest 2014-11-24 23:07
wreszcie Kandydat, który nie kłamie. Prostolinijność to cecha mądrych przywódców. Cecha ludzi, którzy potrafią przyznać, że nie pozjadali wszystkich rozumów. Cecha ludzi, którzy chcą słuchać. Nie wszyscy to potrafią docenić. Rozumiem. Niektórzy wolą słuchać tekstów, że można przyjść z własnymi szachami, bo przecież jest na nie miejsce na szachownicy... smutno.
Cytować
+2 #22 aLA 2014-11-24 23:37
PO PIERWSZE- JANECZEK MA PRAWO JAZDY I ŚWIETNIE SIĘ PORUSZA SWOJĄ TOYOTĄ
PO DRUGIE- NAPISAŁ O WIELE WIĘCEJ PROJEKTÓW NIŻ EB- ani jednego
PO TRZECIE radze sąsiadce interesować się trochę bardziej losami gminy gdyż zadłużenie gminy nie wynosi 6mln tylko 28mln
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wybory 2018 r.

26 listopad 2018 3822 30
Edward Bogaczyk, poprzednik Zbigniewa Janeczka, pokonanego w ostatnich wyborach samorządowych przez Dariusza Chorużka, służy nowemu gospodarzowi Piwnicznej-Zdroju pełną pomocą. Gotów jest go w... Czytaj więcej
23 listopad 2018 4431 29
Od dziś Dariusz Chorużyk już oficjalnie objął urząd burmistrza Piwnicznej-Zdroju i złożył przed radnymi ślubowanie. W okolicznościowym wystąpieniu zapowiedział „przegrupowanie” w Urz... Czytaj więcej
23 listopad 2018 2727 8
Adam Musialski został radnym po starcie z list Dariusza Chorużyka nowo wybranego burmistrza i już od chwili, gdy znane były wyniki drugiej tury wyborów mówiło się, że ma duże szanse na to, b... Czytaj więcej
23 listopad 2018 3086 6
22 listopada 2018 r. o godz. 10:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej-Zdroju odbyła się I Sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023. Sesję rozpoczęła i pierwszą cz... Czytaj więcej
14 listopad 2018 7415 40
22 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowej rady Piwnicznej-Zdroju. Rajcy złożą ślubowanie, wybiorą przewodniczącego i zaprzysiężą nowego burmistrza a Dariusz Chorużyk nadal deklaruje,... Czytaj więcej
I Sesja Rady Miejskiej w Piwnicznej-Zdroju
13 listopad 2018 2239 0
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy, uprzejmie informujemy o pierwszej sesji Rady Miejskiej w Piwnicznej-Zdroju, którą zwołał Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu I. Czytaj więcej
31 październik 2018 3878 21
Postanowieniem z dnia 30.10.2018 r. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu I Wydział Cywilny oddalił wniosek Dariusza Chorużyka złożony przeciwko Zbigniewowi Janeczkowi i KWW Zbigniewa Janeczka w trybie w... Czytaj więcej
30 październik 2018 6455 71
Kandydaci w wyborach burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Zbigniew Janeczek oraz Dariusz Chorużyk zapraszają na debatę, która odbędzie się 2 listopada br. (piątek) o godzinie 18:00 w Miej... Czytaj więcej
26 październik 2018 7620 79
Jakie asy z rękawa wyciągnie przed drugą turą wyborów dotychczasowy burmistrz Piwnicznej-Zdroju Zbigniew Janeczek, który 4 listopada musi zmierzyć się z Dariuszem Chorużykiem? Czytaj więcej... Czytaj więcej
26 październik 2018 4406 36
W drugiej turze, która zadecyduje o tym, kto będzie rządził gminą Piwniczną-Zdrój przez najbliższe pięć lat zmierzą się obecny burmistrz Zbigniew Janeczek i Dariusz Chorużyk z KWW Dariusz... Czytaj więcej
25 październik 2018 2123 0
Drodzy Wyborcy! Bardzo dziękuję za głosowanie na moją osobę. Zebrałem dokładnie 1812 głosów (najwięcej) w całym okręgu wyborczym obejmującym Gminy Rytro, MiG Piwniczna - Zdrój, MiGU Musz... Czytaj więcej
PKW. Sejmik Województwa Małopolskiego - Wyniki wyborów
25 październik 2018 2590 0
PKW. Sejmik Województwa Małopolskiego - Wyniki wyborów Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata Liczba % (w skali okręgu wyborczego) M... Czytaj więcej
Zaproszenie do wzięcia udział w debacie kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój
25 październik 2018 3496 21
źródło i info: KWW Zbigniewa Janeczka fot.: Profil Facebook Zbigniew Janeczek Czytaj więcej
23 październik 2018 4464 35
Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Piwnicznej. Serdecznie dziękuję Państwu za zaufanie i oddane na mnie 1066 głosów w wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Cieszę się, że mo... Czytaj więcej

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy

stoły i krzesła nowoczesne
  • znajdującym się w łodzi na miejscu znajdują specjaliści którzy chętnie zaprezentują ci nasz asortyment a gdy zajdzie taka potrzeba pomogą podjęciu decyzji