Do drugiej tury wyborów przygotowuje się miasto i gmina Piwniczna-Zdrój. Zmierzą się w niej obecnie urzędujący burmistrz Edward Bogaczyk ubiegający się o reelekcję oraz Zbigniew Janeczek, emerytowany nauczyciel fizyki z Łomnicy-Zdroju. Na Edwarda Bogaczyka zgłoszonego przez Komitet Wyborczy Wyborców Edwarda Bogaczyka zagłosowało 1118 wyborców, a na Zbigniewa Janeczka rekomendowanego przez Komitet Wyborczy Wyborców ZBIGNIEWA JANECZKA oddało głos 948 osób. Obu kandydatów portal informacyjny sadeczanin.info poprosił o odpowiedź na kilka pytań. Oto odpowiedzi Zbigniewa Janeczka

W przyszłym roku zostanie oddany do użytku międzynarodowy most graniczny łączący Piwniczną z Mniszkiem na Słowacji. Po zakończeniu tej inwestycji ruch tranzytowy będzie odbywał się niestety przez centrum miasta. Idealnym rozwiązaniem na „wyprowadzenie” samochodów z rynku byłaby budowa obwodnicy. Jakie kroki zamierza Pan, jako przyszły burmistrz podjąć, aby ona powstała?.

Kwestia ominięcia centrum Piwnicznej jest przedmiotem rozmów od wielu lat. Realnie oceniając, nie ma obecnie dobrego rozwiązania tej kwestii. Rozwiązaniem z pewnością byłaby budowa obwodnicy z mostem na wysokości wsi Kokuszka, uwzględniona zresztą w planie zagospodarowania przestrzennego. Jednak obszar ten obejmuje tereny, które niedawno zostały zagospodarowane i stanowią obecnie obszar rekreacyjno-turystyczny, z którego korzystają zarówno turyści jak i mieszkańcy gminy. Biorąc powyższe pod uwagę, należy się więc mocno zastanowić, czy takie rozwiązanie jest dobre. Usytuowanie centrum miasta jak i okolic jest na tyle specyficzne, iż ciężko znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Ponadto, obwodnica nie została uwzględniona przy prowadzonej obecnie przebudowie drogi krajowej nr 87. Dlatego też, pozostawienie tranzytu może okazać się najbardziej racjonalne.

Piwniczna-Zdrój mogłaby stać się mekką dla narciarzy, gdyby miała stworzone warunki do uprawiania białego szaleństwa. Słynna kiedyś Sucha Dolina dawno przestała być atrakcją dla narciarzy. Na Kiciarzu wykupionym przed kilkoma laty przez prywatnych inwestorów nie powstała do tej pory zapowiadana nowoczesna stacja narciarska. Jakie działania podejmie Pan, aby Piwniczna stała się atrakcją dla narciarzy?.

Kicarz nie stanowi już własności gminy. Budowa stacji narciarskiej na tej górze, mimo wielu krytycznych uwag pod adresem tego pomysłu (brak mikroklimatu, złe ułożenie stoków zjazdowych itp.) jest możliwa, ale tylko przez prywatnych inwestorów. Gmina może ich wspomagać, jednak nie będzie partycypować w kosztach. Kołem zamachowym rozwoju turystycznego – szczególnie zimowego - może stać się reaktywacja Suchej Doliny. Świadomość mieszkańców jest już na tyle duża, że zaczęli oni zdawać sobie sprawę z tego, że jedynie wspólnymi działaniami oraz pójściem na kompromis mogą osiągnąć jakiś pożądany sukces, zarówno w sferze indywidualnej jak i zespołowej. Przywrócenie Suchej Doliny na mapie „białego szaleństwa”, jest bardzo realne.

Walorami Piwnicznej są m.in. atrakcyjne położenie i wody mineralne. Mimo to w sezonie letnim i zimowym nie przeżywa ona najazdu turystów. Jak chce Pan ich przyciągnąć na Ziemię Piwniczańską?.

Będziemy wykorzystywać do tego celu powstałe już obiekty, po ich doprowadzeniu do pełnej używalności. Myślę tu o basenie, domu kultury, hali sportowej, centrum rekreacji wokół pijalni artystycznej. Promocją naszego miasta winna też być bogata oferta kulturalna prowadzona przez miejscowy Dom Kultury a także przez istniejące stowarzyszenia. Należy też rozbudować sieć ścieżek rowerowych, alejek spacerowych. Większy nacisk winien też być położony na należytą reklamę gminy.

Mimo, że żyjemy w XXI wieku nie wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z gminnej sieci wodociągowej czy kanalizacyjnej. Nie wszyscy mogą też dojechać do swoich domów asfaltową drogą. Jak chciałby Pan rozwiązać ten bardzo istotny problem?.

Problem braku kanalizacji jest bardzo istotny. Będzie więc traktowany przeze mnie priorytetowo i całościowo. Poprzez pozyskiwane środki unijne będziemy się starać sukcesywnie kanalizować całą gminę. Musimy do problemu podejść kompleksowo. W trakcie rozbudowy sieci kanalizacyjnej uwzględniać trzeba będzie to, aby biegnące obok sieci kanalizacyjnych drogi, posiadały odpowiednie odwodnienia i pobocza. Nie można mówić o dobrym wydawaniu pieniędzy, jeśli takie prace nie są realizowane całościowo. W przypadku dróg asfaltowych, to należy zwrócić uwagę, że są one bardzo kosztowne i gminy nie stać, aby każdy mieszkaniec miał takową do swojego dom. Oczywiście drogi muszą być wszędzie, ale w oparciu o różne nawierzchnie, w zależności od jej przeznaczenia i korzystania.

Na jakie kierunki działania, jako burmistrz, położy Pan nacisk w ciągu czterech najbliższych lat?

Pozyskanie środków na kanalizację gminy oraz budowę przedszkola wraz ze żłobkiem, a także dokończenie budowy hali sportowej, oddanie do użytku basenów kąpielowych. Będę się starał zreorganizować pracę samego Urzędu, by była bardziej ukierunkowana na mieszkańców. Położę też nacisk na efektywniejsze zarządzanie jednostkami podległymi.

źródło: [sadeczanin.info]

Komentarze   

+2 #1 I O TO CHODZIŁO.. 2014-11-25 13:59
DLA TYCH KTÓRZY OCZERNIAJĄ JANECZKA:
czarno na białym, że wiedzę ma!
Cytować
+2 #2 wyborca 2014-11-25 15:27
Jeżeli p. Janeczek nie będzie miał przy sobie kogoś bardziej zdecydowanego i dynamicznego , TO WIDZĘ TU STAGNACJĘ. Ten kandydat jest za , a nawet przeciw.
Cytować
+4 #3 zajączek 2014-11-25 17:25
Pitu, pitu, tralalala...
Cytować
+10 #4 PROPOZYCJA 2014-11-25 18:30
to teraz te same pytania do Bogaczyka, tylko na żywo i bez zastępcy. Będziemy mieli porównanie!
Cytować
+1 #5 to dopiero początek 2014-11-25 19:43
Pan Zbyszek to człowiek rozważny i będzie wiedział co robić na stanowisku burmistrza. Ma ku temu wszelkie cechy. Mam już dość tego prostactwa, nepotyzmu i okradania nas przez obecne władze. Najwyższy i ostatni czas na zmiany! W niedziele do urn!
Cytować
-3 #6 AnnnnnA 2014-11-25 19:55
Dlaczego nie zagłosuję na p. Janeczka:
1. Oglądałam materiał zamieszczony na piwniczna.info. Uderza mnie jego brak cech przywódczych i ogólnego "poukładania". Słuchając jego wypowiedzi oraz patrząc na sposób jego wypowiedzi odnoszę wrażenie, że to jeden wielki chaos.
2. Wypowiedź jednej z kobiet, która znajdzie się w Radzie Gminy dotycząca osoby, która obejmie funkcję z-cy Burmistrza, tzn. że oni nie mają obowiązku podawać nazwiska oraz, że komitet zdecyduje jak p. Janeczek wygra wybory jak dla mnie jest oburzająca i pokazuje tylko, że mają coś do ukrycia co sprawia, że nie zyskali mojego zaufania a co za tym idzie poparci.
3. Głos oddałam na P. Kulig. Słuchając jej wypowiedzi na tym zebraniu uważam, że popełniłam błąd i w związku z tym ona również moje zaufanie straciła. Tak więc jeśli by wystartowała w kolejnych wyborach błędu drugi raz nie popełnię.
4. Co do pozostałych kandydatów I tury nie będę się wypowiadać.
5. Aktualny burmistrz nie jest idealny ale uważam, że powinien dokończyć rozpoczęte inwestycje. Pan Janeczek czytając jego odpowiedzi w tym artykule chce dokładnie to samo zrobić. Skończyć inwestycje, które obecny burmistrz rozpoczął i nic po za tym.
Dodatkowo aktualnie wiem, kim jest i będzie z-ca co biorąc pod uwagę zakres decyzyjności i odpowiedzialności na tym stanowisku jest dla mnie ważne a jak zaznaczyłam wyżej p. Janeczek robi z tego wielką tajemnicę.

Podsumowując: Głos oddam na aktualnego Burmistrza (chociaż wiele mogę mu zarzucić) i liczę , że dokończy inwestycje, które rozpoczął oraz mam nadzieję, zacznie lepiej słuchać ludzi, którzy dobrze wiedzą co Piwnicznej jest potrzebne. Rada została "przewietrzona" jak to się mówi więc liczę, że będzie miała na oku poczynania p. Bogaczyka, ktory mam nadzieję wygra II turę.
Cytować
+2 #7 ło matko 2014-11-25 23:11
Twój głos, Twój wybór AnnnnnA, ale z takim podejściem to w Piwnicznej nigdy nic sie nie zmieni:( Oosbiście uważam, że burmistrzem powinna być osoba dobrze wykształcona i obyta w świecie, nie dająca sobą manipulować.
Cytować
+5 #8 Janek 2014-11-25 23:58
W wypowiedział Pana Janeczka brak mi spójnej wizji jego samego jako burmistrza, brak planów, brak nowych pomysłów, wszystko wtórne - "zastanowimy się" ,"sprawdzimy", "zobaczymy", "dokończymy", "poprawimy" itp. Za mało w tym wszystkim zdecydowania, determinacji, świeżości, rozmachu, dalszej perspektywy... Brakuje pomysłu na Piwniczną! Obejrzałem spotkanie Pana Janeczka i dyskusję na nim - odnoszę wrażenie że głównym powodem dla którego mamy na niego głosować i jednocześnie hasłem wyborczym jest "Byle nie Bogaczyk". To za mało. Także odniosłem wrażenie chaosu wypowiedzi oraz zbytniej uległości wobec zebranych - tak tych popierających jak i będących przeciw - jeśli sposób sprawowania urzędu będzie taki sam jak prowadzenia spotkania, to kiepsko to wygląda...
Cytować
-1 #9 pro 2014-11-26 00:10
Dlaczego nie zagłosuję na p BOGACZYKA
1. Nie można nigdzie oglądnąc jego wystąpień przedwyborczych a hasło drogi,drogi i jeszcze raz drogi to trochę za mało zwłaszcza że wiemy jak wygląda ich realizacja
2 Kompletny brak cech przywódczych( podsterowność urzędnicza i nie tylko)
3. Głos oddałam p Janeczkowi a po jego wystąpieniach utwierdziłam się w przekonaniu że to dobry wybór
4 .Uważam że obecny Burmistrz zmarnował już wystarczającą ilośc naszych pieniędzy ,a zadnej z inwestycji nie przeprowadził w sposób prawidłowy więc pozwolenie mu na ich dokończenie będzie pogłębiało tę sytuację ( nie dokończył nawet jednej np baseny)
5 .W przypadku Janeczka nawet najgorszy możliwy scenariusz zastępcy będzie i tak lepszy od obecnego zastępcy

PODSUMOWUJĄC; GŁOS ODDAM NA P JANECZKA bo zbyt wiele lat czekałam żeby EB słuchał ludzi którzy wiedzą co Piwnicznej jest potrzebne.Rada została przewietrzona jak to się mówi więc liczę,że będzie dobrze współpracować z nowym burmistrzem ,gdyż jej współpraca z EB nie będzie miała jakiegokolwiek sensu to będą tylko wzajemne przepychanki a nie konstruktywna praca
Cytować
-1 #10 45Piwniczanin 2014-11-26 08:29
To wszystko na nic że janeczek pędzi do stołka ,jak szybko ,tak szybko go wywiozą na taczkach . :lol: Tak to widzę! :o Paraduje już po rynku z nową teczką kto mu ją zakupił ??? Czy ci co go promują ???? Ja nie oddam na nikogo głosu nie ma tu w czym wybierać oba do wora i zawiązać kamień :lol: !!!
Cytować
+12 #11 Rol 2014-11-26 09:35
Cytuję 45Piwniczanin:
To wszystko na nic że janeczek pędzi do stołka ,jak szybko ,tak szybko go wywiozą na taczkach . :lol: Tak to widzę! :o Paraduje już po rynku z nową teczką kto mu ją zakupił ??? Czy ci co go promują ???? Ja nie oddam na nikogo głosu nie ma tu w czym wybierać oba do wora i zawiązać kamień :lol: !!!

To dobrze bo jakbyś miał głupio zagłosować to lepiej nie idz :P
Cytować
+3 #12 Annnnna 2014-11-26 19:23
Cytuję ło matko:
Twój głos, Twój wybór AnnnnnA, ale z takim podejściem to w Piwnicznej nigdy nic sie nie zmieni:( Oosbiście uważam, że burmistrzem powinna być osoba dobrze wykształcona i obyta w świecie, nie dająca sobą manipulować.

I o tym właśnie mówię. Takie odniosłam wrażenie oglądając zebranie.
O ile można stwierdzić kto "steruje aktualnym Burmistrzem" o tyle nie wiem kto będzie sterował p. Janeczkiem. A wrażenie mam jedno, że brakuje mu charakteru i cech lidera. Dlaczego zrobił tajemnicę z tego kto obejmie funkcję z-cy?
Ta osoba będzie mało kompetentna, że w przeciwieństwie do pozostałych kandydatów nie mogą zdradzić nazwiska? Piwniczanie nie mogą poznać tej "tajemnicy"? Jak powiedzą to poparcie p. Janeczka spadnie na łeb na szyję? Niech mi ktoś ładnie to wytłumaczy proszę :)

Każdy oczywiście zagłosuje jak uważa. W końcu mamy demokrację. Napisałam tylko co myślę bo chociaż nie było mnie na tym spotkaniu to chciałam poznać drugiego kandydata.Dlatego z uwaga śledziłam jego wypowiedzi dotyczące spraw, które nas wszystkich powinny interesować.
Cytować
-2 #13 z-cy 2014-11-27 08:16
to chyba nie powinno tak być, że z-ca steruje burmistrzem tylko mu doradza?!. Czy naszym Edwardem steruje Pan Kmiecik? to byłoby straszne :((
Cytować
+3 #14 idealista 2014-11-27 10:19
Piwniczna jest i będzie taka, jak Jej obywatele? Coraz ładniejsza, coraz bardziej nowoczesna, zadbana i zasobniejsza? A mieszkańcy? Mądrzy, życzliwi względem siebie, wobec siebie uprzejmi, chętni do pomocy, empatyczni, pozbawieni nienawiści i zawiści, solidarni we wspólnym działaniu na rzecz Małej Ojczyzny?
- Ach... to był tylko sen...
Cytować
-2 #15 zajączek 2014-11-27 10:38
Łomnicany! Zbyszek już przegrany
Dlaczego, oczywista bo Kampania jest nieczysta
Cytować
+4 #16 co było musi iść het 2014-11-27 11:19
Będę głosował na pana Janeczka ponieważ nasza gmina potrzebuje ludzi mądrych, ambitnych i uczciwych. Nasze miasto i gmina ma już dość doprowadzona do ruiny zasłużona. Jak wygląda budynek komunalki na ulicy targowej szkoły nieocieplone kosztują budżet gminy bardzo dużo. Budowa kanalizacji zaprzepaszczona, chociaż projekty i wszelkie pozwolenia kosztowały bardzo drogo tracą swoją ważność. Ważniejsze były scieżki i szlaki, szachy
Cytować
+1 #17 hety hety 2014-11-27 12:35
Cytuję co było musi iść het:
Będę głosował na pana Janeczka ponieważ nasza gmina potrzebuje ludzi mądrych, ambitnych i uczciwych. Nasze miasto i gmina ma już dość doprowadzona do ruiny zasłużona. Jak wygląda budynek komunalki na ulicy targowej szkoły nieocieplone kosztują budżet gminy bardzo dużo. Budowa kanalizacji zaprzepaszczona, chociaż projekty i wszelkie pozwolenia kosztowały bardzo drogo tracą swoją ważność. Ważniejsze były scieżki i szlaki, szachy


Bo
ważne
jest
tylko
to,
o
czym
napiszą
w
gazetach...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wybory 2018 r.

26 listopad 2018 3822 30
Edward Bogaczyk, poprzednik Zbigniewa Janeczka, pokonanego w ostatnich wyborach samorządowych przez Dariusza Chorużka, służy nowemu gospodarzowi Piwnicznej-Zdroju pełną pomocą. Gotów jest go w... Czytaj więcej
23 listopad 2018 4431 29
Od dziś Dariusz Chorużyk już oficjalnie objął urząd burmistrza Piwnicznej-Zdroju i złożył przed radnymi ślubowanie. W okolicznościowym wystąpieniu zapowiedział „przegrupowanie” w Urz... Czytaj więcej
23 listopad 2018 2727 8
Adam Musialski został radnym po starcie z list Dariusza Chorużyka nowo wybranego burmistrza i już od chwili, gdy znane były wyniki drugiej tury wyborów mówiło się, że ma duże szanse na to, b... Czytaj więcej
23 listopad 2018 3086 6
22 listopada 2018 r. o godz. 10:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej-Zdroju odbyła się I Sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023. Sesję rozpoczęła i pierwszą cz... Czytaj więcej
14 listopad 2018 7415 40
22 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowej rady Piwnicznej-Zdroju. Rajcy złożą ślubowanie, wybiorą przewodniczącego i zaprzysiężą nowego burmistrza a Dariusz Chorużyk nadal deklaruje,... Czytaj więcej
I Sesja Rady Miejskiej w Piwnicznej-Zdroju
13 listopad 2018 2239 0
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy, uprzejmie informujemy o pierwszej sesji Rady Miejskiej w Piwnicznej-Zdroju, którą zwołał Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu I. Czytaj więcej
31 październik 2018 3878 21
Postanowieniem z dnia 30.10.2018 r. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu I Wydział Cywilny oddalił wniosek Dariusza Chorużyka złożony przeciwko Zbigniewowi Janeczkowi i KWW Zbigniewa Janeczka w trybie w... Czytaj więcej
30 październik 2018 6455 71
Kandydaci w wyborach burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Zbigniew Janeczek oraz Dariusz Chorużyk zapraszają na debatę, która odbędzie się 2 listopada br. (piątek) o godzinie 18:00 w Miej... Czytaj więcej
26 październik 2018 7620 79
Jakie asy z rękawa wyciągnie przed drugą turą wyborów dotychczasowy burmistrz Piwnicznej-Zdroju Zbigniew Janeczek, który 4 listopada musi zmierzyć się z Dariuszem Chorużykiem? Czytaj więcej... Czytaj więcej
26 październik 2018 4406 36
W drugiej turze, która zadecyduje o tym, kto będzie rządził gminą Piwniczną-Zdrój przez najbliższe pięć lat zmierzą się obecny burmistrz Zbigniew Janeczek i Dariusz Chorużyk z KWW Dariusz... Czytaj więcej
25 październik 2018 2124 0
Drodzy Wyborcy! Bardzo dziękuję za głosowanie na moją osobę. Zebrałem dokładnie 1812 głosów (najwięcej) w całym okręgu wyborczym obejmującym Gminy Rytro, MiG Piwniczna - Zdrój, MiGU Musz... Czytaj więcej
PKW. Sejmik Województwa Małopolskiego - Wyniki wyborów
25 październik 2018 2590 0
PKW. Sejmik Województwa Małopolskiego - Wyniki wyborów Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata Liczba % (w skali okręgu wyborczego) M... Czytaj więcej
Zaproszenie do wzięcia udział w debacie kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój
25 październik 2018 3496 21
źródło i info: KWW Zbigniewa Janeczka fot.: Profil Facebook Zbigniew Janeczek Czytaj więcej
23 październik 2018 4464 35
Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Piwnicznej. Serdecznie dziękuję Państwu za zaufanie i oddane na mnie 1066 głosów w wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Cieszę się, że mo... Czytaj więcej

SŁUP OGŁOSZENIOWY

Pogoda Piwniczna-Zdrój

booked.net

Ogłoszenia i Reklamy