Do drugiej tury wyborów przygotowuje się miasto i gmina Piwniczna-Zdrój. Zmierzą się w niej obecnie urzędujący burmistrz Edward Bogaczyk ubiegający się o reelekcję oraz Zbigniew Janeczek, emerytowany nauczyciel fizyki z Łomnicy-Zdroju. Na Edwarda Bogaczyka zgłoszonego przez Komitet Wyborczy Wyborców Edwarda Bogaczyka zagłosowało 1118 wyborców, a na Zbigniewa Janeczka rekomendowanego przez Komitet Wyborczy Wyborców ZBIGNIEWA JANECZKA oddało głos 948 osób. Obu kandydatów portal informacyjny sadeczanin.info poprosił o odpowiedź na kilka pytań.Oto odpowiedzi Edwarda Bogaczyka, obecnego burmistrza miasta i gminy Piwniczna-Zdrój.

W przyszłym roku zostanie oddany do użytku międzynarodowy most graniczny łączący Piwniczną z Mniszkiem na Słowacji. Po zakończeniu tej inwestycji ruch tranzytowy będzie odbywał się niestety przez centrum miasta. Idealnym rozwiązaniem na „wyprowadzenie” samochodów z rynku byłaby budowa obwodnicy. Jakie kroki zamierza Pan, jako przyszły burmistrz podjąć, aby ona powstała?.

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w Piwnicznej delegację z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Budownictwa Drogowego i Transportu Rzeczpospolitej Polskiej. Delegacji przewodzili dyrektor Andrzej Kolbek reprezentujący GDDKiA, a z wspomnianego stowarzyszenia - prof. dr hab. inż. Janusz Dyduch. Podczas rozmów m.in. o budowie obwodnicy dla Piwnicznej padło stwierdzenie, że niezbędne jest, wypracowanie odpowiedniej koncepcji, która musi być poprzedzona wariantowymi rozwiązaniami oraz analizą faktycznego ruchu samochodowego, jaki będzie się odbywał po otwarciu mostu granicznego. Ze strony gminy dołożę wszelkich starań, aby przygotować co najmniej dwie koncepcje, które zostaną przedstawione GDDKiA, a po ich zaakceptowaniu, wspólnie jako gmina, będziemy uczestniczyć w pracach projektowych. Natomiast wybranie najlepszego wariantu koncepcji i jej realizacja jest zadaniem rządowym.

Piwniczna-Zdrój mogłaby stać się mekką dla narciarzy, gdyby miała stworzone warunki do uprawiania białego szaleństwa. Słynna kiedyś Sucha Dolina dawno przestała być atrakcją dla narciarzy. Na Kiciarzu wykupionym przed kilkoma laty przez prywatnych inwestorów nie powstała do tej pory zapowiadana nowoczesna stacja narciarska. Jakie działania podejmie Pan, aby Piwniczna stała się atrakcją dla narciarzy?.

Tak jak wszyscy mam nadzieję i wierzę, że Piwniczna-Zdrój będzie nadal atrakcyjna dla narciarzy. Już w mijającej kadencji, nie czekając na zjawienie się inwestorów, podjąłem działania, aby reaktywować trasy biegowe na Obidzy. Na Suchej Dolinie przy współpracy ze sponsorami organizowane są cykliczne zawody rowerowe. W zimie odbywają się Mistrzostwa Polski Amatorów w Narciarstwie Biegowym. Optymizmem napawa również fakt, że Ski - Hotel uzyskał pozwolenie wodnoprawne potrzebne do śnieżenia tras narciarskich oraz to, że prywatny inwestor kupił tzw. „Nowy Wyciąg” na Suchej Dolinie. Również prywatny inwestor z Kicarza zapewnia nadal, że nie zrezygnował z zagospodarowania tej góry. Godnym podkreślenia jest fakt, że gmina przystąpiła wraz z Fundacją Sądecką do Klastra Aktywnej Turystyki. Celem działalności klastra jest m.in. propagowanie tras biegowo-rowerowych. Realizowanie tych założeń przewidziane jest w projekcie zwanym „Centra Aktywnego Wypoczynku”. Wiąże się to z tworzeniem odpowiednich tras spacerowo-sportowych. W ramach tego projektu gmina już teraz przygotowuje dokumentację na ich budowę wraz infrastrukturą turystyczną na gminnych terenach Kicarza.

Walorami Piwnicznej są m.in. atrakcyjne położenie i wody mineralne. Mimo to w sezonie letnim i zimowym nie przeżywa ona najazdu turystów. Jak chce Pan ich przyciągnąć na Ziemię Piwniczańską?.

To fakt, naturalnymi atrakcjami Piwnicznej-Zdroju są jej położenie i wody mineralne. Piwniczna-Zdrój to miejsce, w którym aktywny wypoczynek łączyć można z kuracją wodami leczniczymi i obcowaniem z naturą. Odbudowuje się bazę pensjonatów, kwater prywatnych i gospodarstw agroturystycznych. W opinii odwiedzających nas wczasowiczów i turystów wizerunek miasta zmienia się zdecydowanie na lepsze. W tej kadencji powstały nowe atrakcje: baseny, boiska sportowe, place zabaw, trakty spacerowe, wybudowano wieżę widokową i wychodnię skalną. Utworzono Leśny Park Zdrojowy oraz Park Węgielnik Skałki. Zauważalne jest stałe i systematyczne zwiększenie ruchu turystycznego. Świadczy o tym m.in. również sondaż internetowy, w którym Piwniczna-Zdrój uzyskała pierwsze miejsce za udzielenie ilości noclegów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Myślę, że głównym kierunkiem, który będzie przyciągał zawsze turystów to zrównoważony rozwój z ochroną największego bogactwa naszego regionu - przyrody i krajobrazu.

Mimo, że żyjemy w XXI wieku nie wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z gminnej sieci wodociągowej czy kanalizacyjnej. Nie wszyscy mogą też dojechać do swoich domów asfaltową drogą. Jak chciałby Pan rozwiązać ten bardzo istotny problem?.

Jeśli chodzi o problem dróg, kanalizacji i wodociągów to jest to również dalszy kierunek moich prac w najbliższej kadencji. Systematycznie rozbudowujemy sieć kanalizacyjną i remontujemy oraz budujemy nowe drogi. Jest to stałe działanie, tak potrzebne wszystkim mieszkańcom. W latach 2015-2020 chcę sięgnąć po unijne dotacje na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, gdyż widzę potrzeby Wierchomli, Borownic, Głębokiego, Młodowa, Łomnicy. Konieczna jest również modernizacja zbiorników na wodę pitną i sieci wodociągowej. Tylko w ostatnim czasie zmodernizowaliśmy przeszło 19 km dróg gminnych. Nadal będę walczył o to, aby powiat zmodernizował swoje dwie drogi powiatowe w Łomnicy i Wierchomli oraz w Kosarzyskach i deklaruję pomoc finansową ze strony gminy w tych przedsięwzięciach.

Na jakie kierunki działania, jako burmistrz, położy Pan nacisk w ciągu czterech najbliższych lat?.

Zgodnie z obietnicami wyborczymi, które mam zamiar w całości zrealizować, główny nacisk położę przede wszystkim na działania takie, które będą zgodne z wolą i oczekiwaniami mieszkańców. One bowiem winny zwiększyć komfort ich życia a także przyciągnąć szersze rzesze turystów. Tak, jak zapowiedziałem w programie, dotyczyć to będzie modernizacji dróg, budowy kanalizacji, nowoczesnego przedszkola ze żłobkiem, realizacji obwałowania brzegów Popradu wzdłuż osiedla Majerz, Młodowa. Natomiast w ramach współpracy z Województwem Małopolskim będziemy budować Zintegrowaną Sieć Tras Rowerowych na lewym brzegiem Popradu oraz kładkę łączącą oba brzegi rzeki. Natomiast na terenie Nakła utworzymy Strefę Aktywności Gospodarczej o przeznaczeniu turystycznym w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Stworzy to możliwość budowy i rozbudowy infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej, kulturalnej oraz dofinansowanie tych przedsięwzięć w ramach MRPO 2014-2020. Oczywiście, nadal kierunkiem moich działań będzie tworzenie wspólnej oferty turystycznej w ramach pozyskiwania środków zewnętrznych, wspólnie z innymi gminami i partnerami ze Słowacji.

źródło: [sadeczanin.info]

Komentarze   

-7 #1 gop 2014-11-26 08:57
mina P.Bogaczyka na plakacie u góry bezbłędna, jak by ... :D :-?
Cytować
-9 #2 Relax 2014-11-26 14:29
Cytuję gop:
mina P.Bogaczyka na plakacie u góry bezbłędna, jak by ... :D :-?

Czyżby strach? Niepewność? Czy wiadomo kto jest autorem tekstu? W sensie sam Burmistrz, czy jego KWW, czy ktoś inny? Muszę przyznać, że szacunek za inteligencję i sprytne podejście w kampanii... Podoba mi się przykładowo: "widzę potrzeby Wierchomli, Borownic, Głębokiego, Młodowa, Łomnicy". Można prosić o linka do wspomnianego sondażu? ("sondaż internetowy, w którym Piwniczna-Zdrój uzyskała pierwsze miejsce za udzielenie ilości noclegów w przeliczeniu na jednego mieszkańca"). Bardzo ciekawy jestem jaka była metodyka tego badania sondażowego i jak się w statystyce określa ilość tych noclegów; dużo, bardzo dużo, niezmiernie dużo, tak dużo że hohooo? Ile w tym zasługi Burmistrza, a ile prywatnych inwestorów, właścicieli pensjonatów, którzy walczą o turystów, powiatu sądeckiego świetnie promującego cały nasz region... itd Hmm, przyznam że zainteresowałem się niezmiernie, jednak zanim dołączę do 1117-nastu chciałbym jednak pomyśleć i wiele rzeczy przemyśleć...
Cytować
-5 #3 olik 2014-11-26 17:04
Jeśli już to metoda badań sondażowych, a nie metodyka!!!
Cytować
-11 #4 sprawiedliwosc 2014-11-26 17:39
Jestem na nie dla Bogaczyka!!!!! Umie tylko obiecywać!!!! Jak zostanie dalej to nam banki wszystko zabiora!!!! Nie glosujcie na niego!!!!!
Cytować
-2 #5 Relax 2014-11-26 20:50
Cytuję olik:
Jeśli już to metoda badań sondażowych, a nie metodyka!!!

Olik, słuszna uwaga, chodziło mi o metodę/metodolo gię tych badań sondażowych. Dziękuję Ci za uwagę. A więc, wiesz coś na ten temat coś więcej?
Cytować
-7 #6 Do zajączek 2014-11-27 20:12
A kto po wyborach najbardziej narzeka na Bogaczyka ? PIWNICANY !
Jak to się mówi obiecanki cacanki a głupiemu radość, tym razem nasz szanowny pan burmistrz zamiast inwestować w niezbędne plany, postawi może betonowe karty do pasjansa, albo bierki z przspawanych żelaznych pretów :D
Aaa to żartowniś z tego naszego Edka
Cytować
+12 #7 zajączek 2014-11-28 21:03
do "Do zajączek" No kilkudziesięciu Piwniczan może i narzeka, bo im dziury w podwórku nie naprawiono, mosteczka nie wyprostowano, lampki na rogu nie zaświecono... Na szczęście Większość cieszy się z nowych mostów, przepustów, zabezpieczenia murów przed powodzią, pięknych nowych ulic, boiska, skateparku, budowanej hali sportowej. I to się liczy! Z mojego domowego pasjansa wynika, że Bogaczyk w niedzielę wygra. Stawiałem 5 razy!!!
Cytować
+8 #8 też piwniczanin 2014-11-28 22:29
Jeszcze tylko 30 min szybko kto wymyśli kolejny komentarz, taki który dokopie, wystraszy, podjudzi. Piwniczanie to mądry naród, potrafi dobrze ocenić i oddzielić ziarno od plew.
Cytować
-6 #9 emo 2014-11-29 18:39
Musimy powiedziec dosyc złodziejstwa!!! Koniec z przekretami!!!! Nic nie tracimy gożej już być nie może.
Cytować
-6 #10 luk 2014-11-29 19:35
skoro poprosil obu, to dzie jest wypowiedz pana Janeczka? Faworyzujecie jednego kandydata?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wybory 2018 r.

20 sierpień 2018 16 0
INFORMACJA Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój z dnia 16 sierpnia 2018 r. Czytaj więcej
27 marzec 2018 1348 0
Uchwały Rady Miasta i Gminy z dnia 20.03.2018 r. Czytaj więcej
20 marzec 2018 1395 1
Podczas dzisiejszej (19 marzec) sesji radni miasta i gminy Piwniczna-Zdrój wytyczyli nowe okręgi wyborcze. Jak mieszkańcy będą głosować w wyborach samorządowych 2018? Czytaj więcej na: http:/... Czytaj więcej
16 marzec 2018 2581 18
Wybory samorządowe 2018 już niedługo. Który z radnych gminy Piwniczna-Zdrój jest według Was najlepszy? Kto najwięcej zrobił dla gminy i jej mieszkańców? Zagłosujcie w naszej specjalnej sond... Czytaj więcej
07 grudzień 2014 12597 48
Miasto i gmina Piwniczna – Zdrój ma nowego burmistrza. Wybrany wolą wyborców Zbigniew Janeczek, emerytowany nauczyciel z Łomnicy-Zdroju złożył wczoraj (6 grudnia) uroczyste ślubowanie i obj... Czytaj więcej
30 listopad 2014 15884 110
Wyniki głosowania z dnia 30 listopada 2014 r. na Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna - Zdój. Burmistrzem Piwnicznej – Zdroju w ponownym głosowaniu został wybrany Zbigniew Janeczek. Uprawnieni do... Czytaj więcej
28 listopad 2014 11184 6
W Piwnicznej-Zdroju odbyła się dzisiaj (28 listopada) uroczysta sesja, podczas której 15 wybranych radnych miasta i gminy złożyło ślubowanie. Sesja rozpoczęła się o godz. 14 w Miejsko-Gminny... Czytaj więcej
28 listopad 2014 12458 47
Szanowni mieszkańcy Miasta i Gminy Piwniczna – Zdrój w dniu 30 listopada wybieramy burmistrza na nową kadencje w Piwnicznej – Zdroju. Zagłosujmy i postawmy na wielkiego mistrza architekta odbu... Czytaj więcej
27 listopad 2014 11387 56
Chcieliśmy zaznaczyć, że plakaty, które pojawiły się na facebooku, a także w miejscach publicznych NIE są inicjatywą naszego Komitetu Wyborczego. Niezależnie od tego co każdy z nas prywatni... Czytaj więcej
27 listopad 2014 9701 11
Jutro (28 listopada) w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się uroczysta sesja, podczas której 15 radnych miasta i gminy złoży ślubowanie. Sesja rozpocznie się o godz. 14 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kult... Czytaj więcej
27 listopad 2014 8303 3
Podziękowania dla wyborców z Miasta i Gminy Piwniczna – Zdrój. Zostałem wybrany przez moich wyborców na radnego Powiatu Nowosądeckiego. Chcę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za popar... Czytaj więcej
27 listopad 2014 8993 0
Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego dokonali podziału najważniejszych stanowisk w województwie. Prawie na pewno marszałkiem województwa przez kolejną kadencj... Czytaj więcej
26 listopad 2014 10180 10
Do drugiej tury wyborów przygotowuje się miasto i gmina Piwniczna-Zdrój. Zmierzą się w niej obecnie urzędujący burmistrz Edward Bogaczyk ubiegający się o reelekcję oraz Zbigniew Janeczek, em... Czytaj więcej
26 listopad 2014 9999 21
W Piwnicznej wszystko kręci się wokół turystyki. Z takiego założenia wychodzi obecny burmistrz uzdrowiska Edward Bogaczyk. To właśnie w tę dziedzinę chciałby inwestować w kolejnej kadencji... Czytaj więcej
26 listopad 2014 12002 28
Czyny nie słowa, kontynuujmy to, co wspólnie zaczęliśmy. Wiedza, doświadczenie i skuteczność w działaniu kluczem do sukcesu naszego Miasta i Gminy – taki hasła można przeczytać na ulotce... Czytaj więcej
25 listopad 2014 9274 17
Do drugiej tury wyborów przygotowuje się miasto i gmina Piwniczna-Zdrój. Zmierzą się w niej obecnie urzędujący burmistrz Edward Bogaczyk ubiegający się o reelekcję oraz Zbigniew Janeczek, em... Czytaj więcej
24 listopad 2014 11361 38
Edward Bogaczyk, ubiegający się o reelekcję burmistrz Piwnicznej-Zdroju, nie zjawił się na debatę z kontrkandydatem Zbigniewem Janeczkiem. Stwierdził, że nie ma czasu na debaty, bo jest zajęt... Czytaj więcej
24 listopad 2014 7879 22
W Piwnicznej-Zdroju do drugiej tury wyborów przeszli dwaj kandydaci ubiegający się o fotel burmistrza miasta i gminy – obecnie urzędujący włodarz – Edward Bogaczyk i Zbigniew Janeczek, emery... Czytaj więcej
24 listopad 2014 8035 0
Z listy nr 4 – KW Platforma Obywatelska RP z pozycji numer 9 startowała Pani Reichert – Kądziołka Elżbieta Helena, lat 66, zamieszkała Piwniczna – Zdrój. Uzyskała poparcie w wysokości 26... Czytaj więcej
24 listopad 2014 11973 81
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego ze spotkania z kandydatem na burmistrza Piwnicznej – Zdrój Zbigniewem Janeczkiem. Czytaj więcej

KB PROJEKT

Imprezy - Ogłoszenia - Wydarzenia

Ogłoszenia i Reklamy