Sądeczanin.info: Festiwal Biegowy zostaje na Sądecczyźnie, a jego serce będzie bić w Piwnicznej

Stało się! W ślad za Forum Ekonomicznym krynickie uzdrowisko opuścił Festiwal Biegowy, który przenosi się do… Uspokajamy, nie opuszcza Sądecczyzny, a jego serce będzie teraz biło w Dolinie Popradu – w Piwnicznej Zdroju. Czytaj więcej na: https://sadeczanin.info/wiadomosci/festiwal-biegowy-zostaje-na-sadecczyznie-jego-serce-bedzie-bic-w-piwnicznej?fbclid=IwAR2nwndj28hGsrb5Q5qEF5kYe74TVvV_5crtCUOx-g3kntRgxTrSBGJGh-s#gsc.tab=0 źródło: www.sadeczanin.info (i.michalec@sadeczanin.info), fot. IM.

Read More

Sądeczanin.info: Kto podejmie się tego ryzyka? Piwniczna-Zdój szuka gospodarza dla OW CZERCZ

UniBar Czercz już kilka miesięcy temu został zamknięty na głucho. Teraz gmina Piwniczna-Zdrój szuka gospodarza dla OW Czercz. Kto podejmie się prowadzenia ośrodka, który obecnie pozbawiony jest zaplecza gastronomicznego i na gwałt wymaga gruntownego remontu? Czytaj więcej na: https://sadeczanin.info/wiadomosci/kto-podejmie-sie-tego-ryzyka-piwniczna-zdoj-szuka-gospodarza-dla-ow-czercz źródło: www.sadeczanin.info (e.stachura@sadeczanin.info) Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)

Read More

RDN Nowy Sącz: Już w maju w Piwnicznej-Zdrój mają być gotowe nowe ścieżki pieszo-rowerowe

Prawie 9 km nowych tras na terenie gminy uzdrowiskowej, które poza funkcją rekreacyjną, mają służyć mieszkańcom dojeżdżającym do pracy na rowerach. Czytaj i słuchaj więcej na: https://www.rdn.pl/news/juz-w-maju-w-piwnicznej-zdroj-maja-byc-gotowe-nowe-sciezki-pieszo-rowerowe źródło i fot.: RDN Nowy Sącz (Karolina Średnicka)

Read More

Sądeczanin.info: Piwniczna-Zdrój: kolejne rowerowe kilometry gotowe będą już w maju 2021 roku

To naprawdę dobre wieści – Piwniczna-Zdrój wybrała już wykonawcę kolejnej wielkiej inwestycji rowerowej na swoim terenie. Już do maja przyszłego roku powstanie 8,69 km nowych tras rowerowych, które nie tylko służyć będą rekreacji, ale przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo tym mieszkańcom samorządu, którzy rowerem dojeżdżają do pracy, szkoły lub na zakupy. Szczegóły? Czytaj więcej na: https://sadeczanin.info/wiadomosci/piwniczna-zdroj-kolejne-rowerowe-kilometry-gotowe-beda-juz-w-maju-2021-roku źródło: www.sadeczanin.info (e.stachura@sadeczanin.info) Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info

Read More

Sądeczanin.info: Szklany most. To może być „gwiazda Nakła” w Piwnicznej-Zdroju [ZDJĘCIA]

Ta inwestycja to krok milowy w rozwoju infrastruktury turystycznej w Piwnicznej-Zdroju. Ale centrum sportowo – rowerowe na Nakle to na pewno nie jest ostatnie słowo samorządu w walce o gości. Gmina już myśli o budowie szklanego mostu. Czytaj więcej na: https://sadeczanin.info/wiadomosci/szklany-most-moze-byc-gwiazda-nakla-w-piwnicznej-zdroju-zdjecia źródło: www.sadeczanin.info (e.stachura@sadeczanin.info) Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Read More

Sądeczanin.info: Aktywni Sądeczanie: źródło Wierchomlanka to prawdziwy smak witalności

Wiechomlanka nie jest może najpopularniejszym źródłem wśród piwniczańskich zdrojów, ale za to to niekwestionowany wśród sportowców, szczególnie narciarzy i biegaczy, smak witalności. Aktywni Sądeczanie – w tym odcinku naszego cyklu dla aktywnych seniorów zabieramy Was do Wierchomli Wielkiej w gminie Piwniczna-Zdrój. Czytaj więcej na: https://sadeczanin.info/sport-fundacja-sadecka-wydarzenia-telewizja/aktywni-sadeczanie-zrodlo-wierchomlanka-prawdziwy-smak źródło i fot.: (e.stachura@sadeczanin.info fot.: ES)

Read More

Sądeczanin.info: Piwniczna: rękodzielnicy tu nie płacą za stragany. Koniec z chińszczyzną

Piwniczna to kolejny samorząd, którego władze wyszły naprzeciw rękodzielnikom i rzemieślnikom ze swojego terenu i stworzyły im możliwość handlu bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat. Gmina już ustawiła stoiska w samym centrum miasta. To mocne przesłanie: koniec z chińszczyzną, stawiamy na rękodzieło! Czytaj więcej na: https://sadeczanin.info/wiadomosci/piwniczna-rekodzielnicy-tu-nie-placa-za-stragany-koniec-z-chinszczyzna?fbclid=IwAR3q6rnHAwGRW_kHDHiFoMnwclHRl-C3JT_vjt5x1_vSnTWu7FMHm1yWSQk źródło: www.sadeczanin.info (e.stachura@sadeczanin.info) fot.: UMiG w Piwnicznej-Zdroj).

Read More